Karščiai, kenksmingi UV spinduliai, nemiga, stresas bei nereguliari mityba – tai vieni didžiausių odos priešų, savo padarinius atskleidžiančių pačiu blogiausiu metu. Vestuvės, jubiliejai ar išleistuvės – tai nuostabiausios gyvenimo šventės, kurių akimirkos amžiams nugula prisiminimuose bei nuotraukose. Deja, net jeigu ir patikime daugelį organizacinių darbų kitiems, neretai vis vien atrodome pavargę. O jeigu po vienos šventės iš karto laukia kita? Apie tai, kaip vietoje nuovargio suspindėti sveikata, kalbamės su klinikos sveikatos bei grožio specialistėmis.

Greitą efektą pasieksite šveisdami odą... vandeniu!
Apie unikalią procedūrą, pasitelkus specialų medicininį aparatą – “Facelab”, pasakoja “Biofirst” klinikos kosmetologė Žaneta Lubianskienė: “Veido šveitimas vandeniu – tai karščiausia naujiena kosmetologijoje: procedūros efektyvumą galima prilyginti mikrodermabrazijai, tačiau ji yra saugesnė, nes nėra naudojami kristalai, galintys pažeisti odą. Oro ir vandens mišinys yra išpurškiamas ant odos per mikroskopinius purkštukus garso greičiu aukšto slėgio pagalba.. Oda gausiai drėkinama, suminkštinama, išvalomos poros, iškeliami nešvarumai. Be to, suaktyvinama kraujotaka, geriau pasisavinamos individualiai parenkamos aktyviosios medžiagos. Po procedūros oda atrodo skaistesnė, jaunesnė, sumažėja išsiplėtusios poros, įgaunama daugiau drėgmės, todėl bendra veido odos būklė ženkliai pagerėja. Procedūra nėra skausminga ar invazinė, todėl tinka visų tipų odai. „Biofirst“ klinikoje ją pavadinome „Pre-party“ (vert. „prieš vakarėlį“) procedūra, nes ji labai tinka visiems, besiruošiantiems bet kokiai šventei. Taip pat galime pasiūlyti ir „Post-Party“ (vert. „po vakarėlio“) procedūrą tiems, kam būtina skubiai atgauti odos tonusą po švenčių. Norint, kad jūsų oda atrodytų skaisti vos nubudus, nakčiai naudokite itin gaivų naktinį jazminų kondicionierių „Jasmine Night Conditioner“. Jazmino galia sustiprėja naktį, todėl jau ryte galėsite džiaugtis sudrėkinta ir skaisčia oda”.

Lazerinės procedūros vasarą? Tikrai taip!

Kaip teigia „Biofirst“ klinikos gydytoja-dermatovenerologė Justina Ūsienė, lazerines procedūras galima atlikti ir vasarą: „Po procedūrų, odą tiesiog reikia tinkamai saugoti nuo saulės, kokybiško apsauginio kremo pagalba. Aktualiausios vasaros procedūros – plaukelių ir odos darinių šalinimas bei veido raudonio gydymas. Plaukelių šalinimas lazeriu yra beveik neskausmingas ir turi bene ilgiausią poveikį. Nors tam prireikia keleto procedūrų, vis daugiau klientų iškeičia depiliaciją ar kasdienį skutimą į lazerinį gydymą. Kodėl? Nes po įprastinių metodų plaukeliai neretai įauga, rezultatas trumpalaikis, o estetinį vaizdą gadina nesibaigiantys bėrimai. Lazeris patikimai sunaikina plauko folikulą, neleisdamas jam ataugti ir stabdo pūlinukų formavimąsi, tad oda po procedūrų tampa švelni ir nesudirgusi. Lazerinės procedūros skatina kolageno ir elastino gamybą dėl to oda stangrėja, lygėja, skaistėja ir be abejo, gražėja. Kalbant apie įvairius odos darinius, galiu pasakyti, kad šių laikų lazerinės technologijos procedūrą supaprastino maksimaliai. Greiti ir efektyvūs rezultatai pritraukia ne tik savo estetika susirūpinusius pacientus, tačiau ir tuos, kuriems įvairūs odos dariniai sukelia fizinį diskomfortą. Kuomet jie yra skutamose, darbužių, papuošalų kliudomose kūno vietose, kyla ne tik kraujavimo, bet ir atsiradusios žaizdos infekcijos pavojus. Trečioji itin populiari odos problema – veido raudonis. Iki lazerinės dermatologijos atsiradimo, šių problemų gydymas buvo neveiksmingas arba paliekantis didelius randus. Išsiplėtusių kraujagyslių, kapiliarų, venų ir angiomų šalinimas jau tapo mano darbo kasdienybe; džiaugiuosi, kad pagaliau šias problemas galima šalinti greitai ir efektyviai.“.

Kaip mėgautis saule, nedarant žalos odai?

Tuos, kas vasarą mieliau leidžia ramiau (dirbdami sodybose ar atostogaudami prie jūros), gydytojai ragina pasirūpinti kokybiška apsauga nuo saulės. Anot med. mokslų daktarės, “Biofirst” klinikos dermatovenerologės Silvijos Kontautienės, reikėtų žinoti šiuos pagrindinius principus: “Renkantis apsauginį kremą nuo saulės reikėtų atminti, kad šviesios odos žmonėms ir vaikams rekomenduojama naudoti ne mažesnio nei 25 apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF) kremą. Dažna klaida, kai apsauginiu kremu tepamasi jau būnant saulėje, paplūdimyje, nes tai daryti rekomenduojama dar būnant namuose, apie 15 minučių prieš išeinant. Pakartotinai juo išsitepti reikėtų kas dvi valandas arba iškart išsimaudžius ar gausiai išprakaitavus. Patogiausia tai daryti su tokiomis priemonėmis kaip Cell Fusion C Medispa Sunspray, kadangi šią purškiamą apsaugą nuo saulės galima purkšti tiek prieš, tiek po makiažo. Dėl kompaktiškos ir lengvos pakuotės, produktą patogu nešiotis su savimi. Tiems, kas vertina ekologišką kosmetiką, patiks mineralinis kremas nuo saulės iš The Organic Pharmacy. Jo sudėtyje gausu antioksidantų, bei maitinamųjų ir drėkinamųjų aliejų, kurie apsaugo ir atstato odą. Kreme nėra aliuminio ar dirbtinių SP filtrų, todėl jis tinka net pačiai jautriausiai odai“. Nepamirškite pasirūpinti savimi bei sveikai atrodančia išvaizda, o remdamiesi šiais patarimais, galėsite drąsiai džiaugtis visais vasaros malonumais!