Furunkulas (votis) yra plauko maišelio uždegimas, kuomet gali būti įtraukti ir aplinkiniai audiniai.
Voties piežastis – bakterinė infekcija. Ją prasidėti skatina odos pakitimai: niežai, egzema. Taip pat organizmo charakteristikos: cukrinis diabetas, badavimas, vitaminų stoka, nusilpęs imunitetas bei higienos nesilaikymas. Furunkulas dažnai atsiranda tose vietose, kurios yra trinamos: sprando, juosmens, kirkšnių srityse, tačiau gali atsirasti ir kitur.
Kaip pasireiškia?
Furunkulas atsiranda plaukuotoje odoje. Tai plauko maišelio ir aplinkinių audinių uždegimas. Šis uždegimas apima ne tik plauko šaknį ir maišelį, bet ir riebalų liauką bei gali išplisti net į paodį. Pradžioje iškyla kietas, skausmingas gumbelis. Jis didėja, rausvėja, kol tampa melsvai rausvas, jame kaupiasi pūliai. Aplink furunkulą vystosi uždegiminis patinimas, kuris yra didžiausias tose vietose, kur storesnis poodinis sluoksnis, pavyzdžiui, akies voke, lūpoje.
Kaip gydoma furunkulas?
Furunkulas galiausiai gydomas jį atveriant ir drenuojant. Gydytojas, nuskausminęs audinius, atlieka pjūvelį odoje, pašalina pūlius ir nekrozinį kamštį. Tuomet įdeda dreną. Gydant votį pacientams visada yra skiriama antibiotikų, veikiančių furunkulo sukėlėjus.
BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs gydytojai dermatovenerologai, kurie pakonsultuos dėl voties, paskirs tinkamą profilaktiką ar nukreips tolesniam gydymui.
Kokia galima prevencija, kad neatsirastų furunkulas?
- Laikyti odą švarią ir sausą.
- Vengti dalinimosi asmeniniais daiktais (pvz., rankšluosčiais, skutimosi įrankiais).
- Naudoti antibakterinius muilus, ypač jei yra polinkis į odos infekcijas.
Dermatovenerologų gydytojų sąrašą rasite čia.
Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:
Frakcinė mikroadatinė radijo dažnio terapija su PotenzaTM
Odos darinių šalinimas chirurginiu būdu