Kuo galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimas yra naudingas pacientui?
Gydytoja radiologė Loreta Gružienė:

„Tyrimas pacientui yra patogus, neskausmingas, neinvazinis ir labai informatyvus. Apskritai pacientai dėl kaklo ir galvos kraujagyslių ištyrimo ultragarsu, atvyksta dėl įvairių priežasčių. Dalis žmonių kreipiasi profilaktiniais sumetimais, nes šeimoje būta mirčių dėl pvz.: insulto, aneurizmos plyšimų. Dar viena dažna problema – padidėjęs cholesterolis (MTL), trigliceridų kiekis. Jeigu kraujagyslių susiaurėjimas viršija 70%, būtina neurochirurgo konsultacija, nes ši būklė – itin pavojinga. Staigiai užsikimšus vidinei miego arterijai, priešinga kūno pusė suparalyžuojama. Jeigu kraujagyslė kemšasi palaipsniui, galima justi įvairius tirpimus, nusilpimus, jutimo susilpnėjimus kūne, kalbos, regėjimo sutrikimus. Išeminis insultas gali ištikti net ir esant mažai aterosklerozinei plokštelei, jei ši yra nestabili.

Kokio amžiaus žmonėms vertėtų pasitikrinti savo kraujotaką ultragarsu?

Jaučiant neurologinius simptomus (galvos svaigimas ir skausmas, regėjimo sutrikimai, protarpinis aklumas, akipločio susiaurėjimas, pusiausvyros, koordinacijos sutrikimai, retkarčiais juntamas silpnumas kojose ir rankose, galūnių tirpimas, kalbos sutrikimas, ūžesiai galvoje ar ausyse, spengimas ir kt.), pasitikrinti yra būtina. Simptomų nejaučiantiems žmonėms verta apsilankyti tada, kai šeimos istorijoje būta neurologinių susirgimų, kraujotakos sutrikimų; taip pat tiems, kam yra nustatytas cholesterolio padidėjimas. Amžiaus cenzo čia nėra – svarbi savi stebėsena ir sąmoningumas. Man tenka priimti ne tik vyresnio amžiaus pacientus, bet ir kūdikius – jų smegenų sonografija atliekama per momenėlį.“


Dažniausiai užduodami klausimai apie galvos kraujagyslių ultragarsinį tyrimą:

Dažniausiai užduodami klausimai apie kaklo kraujagyslių ultragarsinį tyrimą:

Nuolaida galioja registruojantis pas gydytoją radiologę Loretą Gružienę ir gydytoją neurologę Jovitą Fultinavičiūtę.

Pasiūlymas galioja nuo 2021 05 01 iki 2021 05 31 dienos. Pasiūlymų skaičius yra ribotas tiek, kiek yra registracijų vietų, gegužės mėnesiui. Nuolaidos nėra sumuojamos. Būtina išankstinė registracija.