Akių kompiuterinė perimetrija – tai vienas tiksliausių būdų akipločio įvertinimui, sutrikimų tyrimui. Akipločio pakitimai neretai būna vienintelis ankstyvas daugelio ligų simptomas ir jie akiplotyje atsiranda dėl tam tikrų akių ligų (pavyzdžiui, glaukomos, kraujotakos sutrikimų tinklainėje, tinklainės atšokos, regos nervo ligų), dėl galvos smegenų kraujotakos sutrikimo ar traumos.

Akiplotis – tai erdvė, kurią galime matyti, nejudindami akies. Periferinis regėjimas taip pat yra svarbus orientacijai prietemoje, jo dėka pastebime įvairių objektų judesius.

akių kompiuterinė perimetrija

Kiekvienos akies periferinis regėjimas turi atitinkamas ribas. Matant abiem akims, akipločio ribos baltai spalvai horizontaliai yra - 180°, vertikaliai - 110°. Raudonai, mėlynai ir žaliai spalvoms akipločio ribos atitinkamai siaurėja. Jis paprastai siaurėja ir smarkiai mažėjant regėjimo aštrumui. Tačiau žymūs akipločio pasikeitimai ir nepakitus regėjimo aštrumui gali sukelti silpnaregystę ar net praktišką aklumą - žmonės, kurių akiplotis susiaurėjęs iki 10° ("tunelinis matymas") laikomi aklais.

Kompiuterinė perimetrija tiria atsiradusius defektus akiplotyje, kurie dažnai būna įvairių ligų pirmieji simptomai. Defektai gali būti koncentriniai, kai akiplotis siaurėja iš visų pusių, arba lokalūs.

Kada reikalinga atlikti akių kompiuterinės perimetriją (indikacijos)?

Akių kompiuterinė perimetrija turi svarbią diagnostinę reikšmę, dažnai objektyviai atspindi įvairių ligų dinamiką. Šis tyrimas yra atliekamas esant:

  • vaikų ir paauglių ambliopijai (tingios akies sindromui);
  • makulodistrofijai;
  • glaukomai;
  • cukriniam diabetui;
  • tinklainės ir akies apvalkalo kraujagyslių ligomis;
  • neurologinėms ligoms (navikai, smegenų traumos ir kt.);
  • vairuojantiems įvairias transporto priemones*

*(Nuo 2024.01.01 Lietuvoje įsigalioja įstatymas, kuris nurodo, kad visi vairuotojai privalo periodiškai pasitikrinti savo sveikatą (įskaitant ir akipločio tyrimą), o to nepadarę praras galimybę dalyvauti eisme. Įstatymas numato, kad vairuotojų pažymėjimai galios tiek, kiek galioja ir medicininė pažyma. Pacientai akipločio tyrimui gali registruotis tiesiogiai arba atvykti su siuntimu iš kitų gydymo įstaigų. Atvykus su siuntimu, jame turi būti nurodyta, kokio tiksliai tyrimo reikia, nes jų yra ne vienas porūšis (pvz., ar dėl konkrečių regos sutrikimų, ar profilaktikai). 

Norint tyrimo rezultatus aptarti su gydytoju oftalmologu - reikalinga registracija konsultacijai. 

Tyrimo minimali trukmė ~45 min.).

Akių kompiuterinės perimetrijos atliekiamas tyrimasKaip atliekama akių kompiuterinė perimetrija (akipločio tyrimas)?

Tiksliausias akipločio įvertinimas gaunamas tiriant kompiuteriniu perimetru. Šis aparatas turi atskiras programas įvairaus pobūdžio akipločio sutrikimams tirti.

Kompiuterinės perimetrijos tyrimas atliekamas atskirai kiekvienai akiai, kita akis būna uždengta. Pacientas padeda smakrą ant specialaus laikiklio ir žiūri į perimetro centre esantį tašką, o aplink jį pradeda blyksėti įvairaus intensyvumo švieselės. Kai pacientas pamato švieselę, turi paspausti mygtuką. Vienos akies ištyrimas trunka apie 7-20 minučių, priklausomai nuo pasirinktos programos.

Ar reikia specialaus pasiruošimo akių kompiuterinei perimetrijai (akipločio tyrimui)?

Specialaus pasiruošimo prieš šį akių kompiuterinės perimetrijos tyrimą nereikia.

Ar akių kompiuterinės perimetrijos tyrimas yra skausmingas? Ar sukelia diskomfortą?

Akių kompiuterinės perimetrijos tyrimas yra neskausmingas ir papildomo diskomforto nesukelia.

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

Registruotis su paciento paskyra 

  • Akių kompiuterinė perimetrija

    49 €

DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio. Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.