Galvos kraujagyslių ultragarsinis tyrimas – tai saugus ir neinvazinis kraujagyslių tyrimas ultragarsu. Tyrimo metu naudojamas mažas daviklis, kuris skleidžia aukšto dažnio bangas. Nuo kraujagyslės vidaus struktūrų atsispindėjusios ultragarso bangos patenka atgal į daviklį ir perduodamos kompiuteriui, kuris ekrane sukuria kraujotakos signalo vaizdą. Taip, realiu laiku, fiksuojant kraujo tėkmės greitį kraujagyslėje, vyksta kraujagyslių ultragarsinis tyrimas.

Kraujagyslių ultragarsinis tyrimas būtinas tada, kuomet pacientui padidėjęs cholesterolio, trigliceridų lygis kraujyje, aptinkami lipidogramos pakitimai,  po insulto, po kaklo kraujagyslių stentavimo, kai užfiksuoti faktai apie buvusias panašias ligas giminėje. Sutrikus kalbai ar net pusiausvyrai, prasidėjus alpimams ar vienos kūno pusės aptirpimams, galvos kraujagyslių ultragarsinis tyrimas taip pat rekomenduojamos. Didelis rūkymo stažas irgi svarbus rizikos veiksnys.

Kada reikalinga atlikti galvos kraujagyslių ultragarsinį tyrimą (indikacijos)?

Apie profilaktinės galvos kraujagyslių apžiūros svarbą visada įspėja dažni galvos skausmai, svaigimai, ūžesiai galvoje ar ausyse, mirgėjimai, trumpalaikiai apakimai. Galvos kraujagyslių ultragarsinį tyrimą atlikti rekomenduojama:

  • esant pakitimams atlikus kaklo kraujagyslių ultragarsinį tyrimą;
  • po insulto;
  • po kraujagyslių stentavimo;
  • esant didelei kraujotakos ligų rizikai;
  • esant neaiškios kilmės galvos skausmams, sąmonės netekimams.

Kaip atliekamas ultragarsinis galvos kraujagyslių tyrimas?

Tyrimo metu patariama dėvėti patogius ir lengvus rūbus. Atlikdamas galvos kraujagyslių echoskopiją, gydytojas gali paprašyti nusiimti papuošalus. Jokio kitokio pasiruošimo nereikia – reikia tiesiog atsipalaiduoti ir pasistengti išlikti ramiam. Tyrimo metu specialus daviklis dedamas smilkinių srityje ir pakaušyje, naudojant specialų ultragarsiniams tyrimams skirtą gelį. Šios gelio dėka panaikinamas oro tarpas tarp daviklio ir paciento odos. Šiuo atveju ultragarso bangos sklinda geriau, monitoriaus ekrane matomas aiškesnis vaizdas.  Pagal kraujotakos greičius, skirtumus dešinėje ir kairėje pusėse yra nustatomi sutrikimai.

Ar reikia specialaus pasiruošimo galvos kraujagyslių ultragarsiniui tyrimui?

Specialaus pasiruošimo prieš šį tyrimą nereikia.

Ar ultragarsinis galvos kraujagyslių tyrimas yra skausmingas? Ar sukelia diskomfortą?

Tyrimas yra neskausmingas ir papildomo diskomforto nesukelia. Gali būti jaučiamas lengvas cypimas, šiluma.

Ar šį tyrimą reikia atlikti profilaktiškai, ar tik esant įvairių nusiskundimų?

Profilaktinių tyrimų dažnis priklauso nuo rizikos veiksnių ir nuo rastų pakitimų išsivystymo laipsnio.

Kada sužinomi galvos kraujgyslių ultragarsinio tyrimo rezultatai?

Kadangi ultragarsinis vaizdas vertinamas realiu metu, tyrimo rezultatai yra aiškūs tą pačią akimirką ir yra aptariami iš karto po tyrimo.

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

Registruotis su paciento paskyra 

  • Galvos kraujagyslių ultragarsinis tyrimas

    75 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.