Konsultuoja BIOFIRST klinikos kosmetologė Ramunė Pečulaitienė

 Ilgą laiką savo kūno depiliacija rūpinosi tik moterys, tačiau dabar higiena ir patogumas tapo neatsiejamu kiekvieno sėkmingo, savimi pasitikinčio vyro atributu. Apie sparčiai populiarėjančią vyrų depiliacijos procedūrą, metodus ir naudą kalbėjomės su „Biofirst“ klinikos kometologe Ramune Pečulaitiene.

Kaip patys vyrai vertina depiliaciją? Ar jiems neatrodo, kad tai skausminga procedūra?

Nors depiliacija vyrams, kaip atskira procedūra, Lietuvos rinkoje pasiūlyta dar palyginus neseniai, vyrai noriai išbando mūsų paslaugas. Depiliacijos procedūras išbandę vyrai patenkinti, kad yra atliekama tokia procedūra, garantuojanti ilgalaikį efektą ir padedanti sutaupyti daug laiko. Mes pažadame užtikrinti jų, kaip klientų, konfidencialumą. Pastebėjau, jog vyrams, reguliariai depiliuojantiems tam tikras zonas, skausmas nėra toks aktualus paslaugos pasirinkimo kriterijus. Dažniausiai jie į kliniką užsuka rūpindamiesi savo higiena.

Kokios kūno vietos populiariausios vyrų depiliacijai?

Populiariausia sritis procedūrai yra pažastys. Tačiau neretai vyrai depiliuoja ir krūtinę, bei nugaros sritį. Tarp depiliacijos paslaugų sąrašo puikuojasi ir šnervių, ausų, bikini,  plaštakų ar pirštų depiliacija.

Ar vyrų depiliacija vyksta panašiai kaip ir moterų?

Vyrų depiliacija atliekama lygiai taip pat kaip ir moterų – procedūrų metu naudojamos priemonės ir metodai yra tie patys. Šiuo metu bikini ir pažastų sritį depiliuojame tik cukraus pasta, o nugarą, krutinę, kojas ir rankas – vaško kasetėmis. Populiariausias metodas – cukraus pasta, nes tai vienas švelniausių būdų depiliuojant jautrias vietas, o neretą iš mūsų varginanti plauko įaugimo tikimybė labai maža.

Ar depiliacija cukraus pasta labai skausminga?

Depiliacija cukrumi yra mažiau skausminga nei depiliacija vašku, kadangi depiliacinė medžiaga prilimpa prie Jūsų kūno plaukelių, tačiau nelimpa prie odos. Atliekant depiliaciją su cukraus pasta, ši yra pašildoma tik iki kambario temperatūros, todėl nėra galimybės odą netyčia nudeginti. Ir nors kontaktas, naudojant cukraus pastą, su oda yra žymiai mažesnis nei depiliuojant kitomis priemonėmis, visgi išlieka galimybė atsirasti odos jautrumui ir pabėrimams. Beje, nors ši procedūra mažiau skausminga nei depiliacija vašku, visgi reiktų atminti, kad procedūros metu plaukai yra šalinami su šaknimis, todėl trupučio skausmo išvengti nepavyks.

Ką patartumėte vyrams, kurie paniškai bijo skausmo depiliacijos metu?

Pirmiausia, reikėtų išsirinkti kompetentingus ir patirties šioje srityje turinčius profesionalus, kurie depiliacijos procedūrą atliks kokybiškai, greitai ir saugiai. Vyrams, netoleruojantiems skausmo, siūlyčiau išbandyti procedūrą cukraus pasta – skausmas proceso metu tikrai nėra didelis. Geriausiam rezultatui pasiekti pageidautina, kad plaukas depiliuojamoje srityje nebūtų skustas dvi ar tris savaites.

Depiliacijos kainos