Mask (angl. "kaukė") + acne = Maskne. Odos sudirgimas ir aknės paūmėjimas dėl nuolatinio apsauginių kaukių dėvėjimo - 2020-ųjų problema. Šis reiškinys yra toks populiarus, kad net buvo "pakrikštytas" neoficialiu - "masknės" vardu. Kaip sau padėti? Atsako gydytoja dermatovenerologė, dr. Jurgita Karčiauskienė:

Ar "masknės" problema yra reali, Jurgita?

Taip, tiek pas mane, tiek pas kitas koleges atvyksta pacientų, kurie skundžiasi problemomis tose vietose, kurias nuolat dengia apsauginė veido kaukė. Anksčiau tokių problemų nebuvo.

Kodėl taip yra?

Pradėkime nuo to, kad po kauke oda nekvėpuoja. Ant odos gyvena daug įvairių bakterijų, kurioms nekvėpuojanti oda yra terpė daugintis. Tai yra viena iš dažniausių problemų, dėl kurios mes, po kauke, galime turėti įvairių naujai atsiradusių bėrimų. Kita probleminė sritis yra žmonėms, kurie odos problemų turi iš anksčiau: aknė, veido rožinė, perioralinis dermatitas ir pan. Apsauginės veido kaukės tikrai labai pablogina šią būseną. Šios lėtinės ligos paūmėja.

Ką daryti? Kaip sau padėti?

Aišku, būtų geriausia nenešioti kaukės, bet negali to daryti. Tačiau kiek įmanoma, pvz. esant namuose - reiktų stengtis leisti odai kvėpuoti. Taip pat labai svarbu kaukes keisti kas maždaug 4 valandas. Ne tik dėl to, kad po 4 valandų ji ir šiaip mūsų nebesaugo nuo aplinkoje esančių mikroorganizmų, bet ir dėl to, kad ant vidinės jos pusės jau yra pakankamai mikroorganizmų, kuriuos iškvėpuojame. Odos infekcijos rizika ar lėtinės ligos paūmėjimas išauga. Dar kita problema - iš ko pagaminta apsauginė veido kaukė? Vėlgi, visi jau tikrai turime vienokią ar kitokią patirtį. Tikriausiai įvairių kaukių visi jau išbandėme ir žinome, kas geriau, o kas - blogiau. Mano asmenine nuomone - geriau naudoti medicininę kaukę. Vėlgi, jos būna būna įvairios: vienų vidinė pusė yra šiurkštesnė, kitų yra švelnesnė. Jeigu naudojate medžiaginę kaukę, ją reiktų skalbti dažnai, tačiau atkreipti dėmesį su kuo ją skalbiame. Geriausia tai daryti su vadinamaisiais hipoalerginiais milteliais, nes reikia nepamiršti, kad skalbiant su įvairiais milteliais, minkštikliais - jeigu kaukė po skalbimo kvepia - vadinasi mes jos iki galo neišplovėme. Joje gali likti įvairių dirginančių medžiagų, kurios gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą - dar vieną odos problemą.

O jeigu šios problemos išvengti visgi nepavyko?

Reikėtų pasitelkti medicininius kremus, emolientus, kurie nuramintų sudirgusią odą. Puikiai tiktų priemonės su pantenoliu, cinku. Jeigu turime gilesnę, rimtesnę problemą, reiktų pasitarti su gydytoju dermatovenerologu. Kiekvienos problemos sprendimui egzistuoja skirtingi metodai, todėl pravartu pasikonsultuoti su gydytoju. Taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų.

Kiek kainuoja gydytojo dermatovenerologo konsultacija?

Gydytojo dermatovenerologo konsultacijos kaina priklauso nuo jo mokslinio laipsnio. Visus "BIOFIRST" klinikoje dirbančius gydytojus dermatovenerologus, rasite paspaudę ant nuorodos: https://bioklinika.lt/gydytojai/dermatovenerologas/. Paspaudę ant Jus dominančio gydytojo nuotraukos, rasite platesnį jo aprašymą ir teikiamų paslaugų kainyną.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23