2D - tai dviejų dimensijų, juodai baltas plokščias vaizdas. Tai plačiausiai naudojama echoskopijos technologija, kurios pagalba galime matyti daugelį vaisiaus organų, širdies veiklą, įvertinti galimus raidos sutrikimus, vaisiaus augimą, proporcingumą, tačiau tai yra plokščias vaizdas, todėl negalime matyti erdvinių vaisiaus struktūrų;
3D - trijų dimensijų, erdvinis vaizdas. Šios technologijos pagalba galime matyti erdvines struktūras, tačiau tai yra statinis vaizdas;
4D - keturių dimensijų - tai itin nauja technologija, leidžianti stebėti erdvinį vaisiaus vaizdą ir jo judesius. Trimačių vaizdų filmavimo ir sujungimo technologija leidžia sukurti vaizdų sekas, vaizduojančias dar negimusio kūdikio judesius. Tokiu būdu išsaugotas vaizdas gali tapti pirmuoju Jūsų kūdikio vaizdo įrašu.

Kokią nėštumo savaitę galima atlikti 3D, 4D echoskopiją?

Dažniausiai 3D ir 4D ultragarsiniai tyrimai atliekami nėštumo viduryje, t.y. nuo 24 iki 32 nėštumo savaitės. Verta paminėti, kad nuo 16-18 nėštumo savaitės, ekrane vienu metu galima matyti visą vaisių, nėštumo viduryje (24 - 32 nėštumo savaitė) galima matyti tik apie pusę vaisiaus, o nėštumo pabaigoje ultragarso ekrane telpa tik viena didelė struktūra, t.y. vaisiaus galvutė, veidukas. Todėl tyrimo nerekomenduojama atlikti labai ankstyvose ar priešingai - vėlyvose nėštumo stadijose.

Ar būtinas pasiruošimas prieš atliekant echoskopinį tyrimą?

Echoskopinis tyrimas specifinio pasiruošimo nereikalauja, tačiau kelias dienas prieš tyrimą pageidautina gerti daugiau vandens. Tokiu būdu tikėtina, kad bus šiek tiek didesnis vaisiaus vandenų tūris ir dėl to geriau plis echoskopo signalas ir matomas vaizdas bus ryškesnis.

Prieš atliekant echoskopinį tyrimą pravartu žinoti kelias taisykles:

1. Priklausomai nuo individualių fiziologinių nėščiosios ir vaisiaus ypatumų, vaisiaus pozos, šiuo metodu gali būti sunku skanuoti vaisiaus veiduką ir gauti gražų, raiškų vaizdą. Tačiau tokiu atveju nereikėtų nusiminti, kadangi tyrimo metu galima stebėti kitas svarbias vaisiaus struktūras, įvertinti jo dydį, vystymosi raidą.

2. Atliekant šį tyrimą galima atspausdinti popierines 2D vaizdo nuotraukas, tačiau jeigu norite išsaugoti 3D ir 4D echoskopijos metu užfiksuotus vaizdus - su savimi turėkite laikmeną, į kurią galima būtų įrašyti vaizdus iš echoskopo.


Pasirinktiems tyrimams galite registruotis pas pasirinktą Biofirst gyd. akušerę-ginekologę. Plačiau apie gydytojų atliekamas paslaugas ir specializacijas rasite paspaudus ant gydytojos vardo, pavardės:

Gyd. akušerė-ginekologė Živilė Kiškienė

Gyd. akušerė-ginekologė Rasa Kučinskaitė


Registracija paslaugoms ir informacija apie specialistų darbo laikus yra teikiama:

Pasiūlymas galioja nuo 2024 07 01  iki 2024 07 31 dienos. Pasiūlymų skaičius yra ribotas tiek, kiek yra registracijų vietų, liepos mėnesiui. Nuolaidos nėra sumuojamos. Būtina išankstinė registracija.