Bursitas – bursos (sąnario tepalinio maišelio) uždegimas. Šis tepalinis maišelis yra sąnaryje tarp sausgyslės ir kaulo arba odos ir kilus jame uždegimui išsivysto bursitas.
Bursitas atsiranda sąnariuose, kurie dažnai atlieka pasikartojančius judesius. Nuolatinio traumavimo metu bursos gleivinė sustorėja, atsiranda patinimas ir skausmas.
Tų pačių judesių kartojimas (pavyzdžiui - kasdieninis spausdinimas klaviatūra, tam tikras sportas kaip tenisas, kai kurios profesijose kaip stalius) arba ilgas laikas praleistas padėtyje, kuri daro spaudimą tam tikrai kūno daliai (pavyzdžiui - klūpėjimas sodininkystėje, netaisyklinga laikysena, vaikščiojimas nepasirinkus tinkamos avalynės) gali sukelti bursitą.
Kartais ligą sukelia staigus sužalojimas arba infekcija. Tam tikrų antibiotikų ir vaistų vartojimas gali sukelti skaidulų plyšimą, sukeliantį sausgyslių uždegimą ir bursitą. Kraujo ir inkstų bei kitos ligos taip pat gali sukelti šią ligą.
Kaip tai pasireiškia?
Dažniausiai bursitas atsiranda pečių, alkūnių ir klubų srityse. Rečiau - kelio, kulno ir didžiojo piršto srityse.
Pagrindiniai ligos simptomai:
- Skausmas, ypač judant;
- Lokalizuotas jautrumas;
- Ribotas judesių diapazonas;
- Patinimas ir paraudimas, jei uždegimas yra arti odos paviršiaus.
Lėtinis bursitas gali apimti pasikartojančius skausmo, patinimo ir jautrumo priepuolius. Tai gali sukelti ribotą pažeisto sąnario judesių diapazoną.
Bursito simptomai gali būti panašūs į kitas ligas ar problemas, todėl tik gydytojas gali diagnozuoti šią ligą.
Kaip tai gydoma?
Įprastai bursitas gydomas pirmiausia apribojant fizinę veiklą ir poilsiu, taikant fizioterapiją, gali būti skiriami vaistai nuo skausmo, injekcijos. Lazerio terapija efektyvi gydant ūmiu, poūmiu ir lėtiniu bursito atveju – dėl priešuždegiminio, nuskausminančio, patinimą mažinančio poveikio.
Jei toks gydymas nepadeda, tada reikalingas chirurginis – sąnario praplovimas ar bursos pašalinimas. Po atliktos bursito punkcijos ar operacijos, bei poūmiu ar lėtiniu periodu taikoma impulsinių srovių terapija (elektroterapija) ir ultragarso procedūros, kurios turi priešuždegiminį, nuskausminantį, patinimą mažinantį, regeneraciją ir gijimą skatinantį poveikį.
Fizioterapija netaikoma jei bursitas - infekcinės kilmės, pacientas karščiuoja, padidėję uždegiminiai rodikliai kraujo tyrime – tada skiriami antibiotikai ir aspiravimas.
BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs fizinės medicinos ir kineziterapijos gydytojai, kurie pakonsultuos dėl bursito, paskirs tinkamą profilaktiką ar nukreips tolesniam gydymui.
Fizinės medicinos ir kineziterapijos gydytojų sąrašą rasite čia.
Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:
Fizioterapijos lazerio terapija (BTL-4110 Premium)
Kineziterapinė mankšta su REDCOR
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23