FurunkulasFurunkulas (votis) yra plauko maišelio uždegimas, kuomet gali būti įtraukti ir aplinkiniai audiniai.

Voties piežastis - bakterinė infekcija. Ją prasidėti skatina odos pakitimai: niežai, egzema. Taip pat organizmo charakteristikos: cukrinis diabetas, badavimas, vitaminų stoka, nusilpęs imunitetas bei higienos nesilaikymas. Furunkulas dažnai atsiranda tose vietose, kurios yra trinamos: sprando, juosmens, kirkšnių srityse, tačiau gali atsirasti ir kitur.

Kaip pasireiškia furunkulas?

Furunkulas atsiranda plaukuotoje odoje. Tai plauko maišelio ir aplinkinių audinių uždegimas. Šis uždegimas apima ne tik plauko šaknį ir maišelį, bet ir riebalų liauką bei gali išplisti net į paodį. Pradžioje iškyla kietas, skausmingas gumbelis. Jis didėja, rausvėja, kol tampa melsvai rausvas. Aplink furunkulą vystosi uždegiminis patinimas, kuris yra didžiausias tose vietose, kur storesnis poodinis sluoksnis, pavyzdžiui, akies voke, lūpoje.

Kaip gydoma furunkulas?

Galutinis furunkulo gydymas yra jos atvėrimas ir drenavimas. Gydytojas, nuskausminęs audinius, atlieka pjūvelį odoje, pašalina pūlius ir nekrozinį kamštį. Tuomet įdeda dreną. Gydant votį visada skiriama antibiotikų, veikiančių furunkulo sukėlėjus.

BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs gydytojai dermatovenerologai, kurie pakonsultuos dėl voties, paskirs tinkamą profilaktiką ar nukreips tolesniam gydymui.


Dermatovenerologų gydytojų sąrašą rasite čia.


Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:

Frakcinė mikroadatinė radijo dažnio terapija su PotenzaTM

Dermatoskopija

Odos darinių šalinimas chirurginiu būdu

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23