Kokios odos problemos sprendžiamos chirurginiu būdu?

 • Chirurginiu būdu galima pašalinti įvairius apgamus (įgimtus ir įgytus), cistas, bei kitus odos darinius, ypač kai negalima atmesti odos vėžio ar esant neaiškiai darinio diagnozei.
 • Chirurginiu būdu reikia šalinti, tam, kad dariniai netaptų piktybiniai. Odos dariniai, ypač apgamai, yra linkę kisti, jie gali tapti displastiniai, o laiku jų nepašalinus, išsivysto melanoma – odos vėžys. Pastebėjus ant savo kūno keistą darinį, kuris keičia savo formą ar spalvą, reikia nedelsiant kreiptis pas specialistą - dermatovenerologą.
 • Chirurginiu būdu galima šalinti tokius darinius, kurie kelia ne tik sveikatos problemų, bet ir dėl estetikos ar patogumo: apgamai yra nepatogiose vietose (kakle, pažastyse) ir atrodo neestetiškai. Tokius darinius dažnai galime traumuoti ir paskatinti piktybėti. Taip pat pacientai patiria ir psichologinį diskomfortą – jeigu darinys atrodo neestetiškas, nuolat stengdamiesi jį maskuoti.
 • Jeigu reikia nuodugnesnio ištyrimo. Odos darinių chirurginis šalinimas yra ne tik gydomoji procedūra, bet ir diagnostinė, nes pašalinti dariniai yra visada ištiriami histologiniu būdu – nustatoma jų rūšis ir gerybiškumas/piktybiškumas.

Kokie chirurginio darinių šalinimo privalumai?

 • Užtenka vienos procedūros;
 • Nereikia skirti papildomo gydymo;
 • Chirurginiu būdu pašalinti dariniai toje vietoje neatsinaujina;
 • Sužinoma tiksli pašalinto darinio kilmė – piktybinis ar ne.

      

Displastinis apgamas        Įgimtas apgamas           Epidermoidinė cista skalpe

Kaip atliekamas chirurginis odos darinių gydymas?

Odos darinius, kuriuos reikia šalinti chirurginiu būdu, „Biofirst“ klinikoje operuoja gydytojas dermatovenerologas. Prieš operaciją gydytojas ištiria numatomus pašalinti darinius dermatoskopu. Taip pat aptariama operacijos eiga, nuskausminimo būdas bei žaizdų priežiūra po procedūros. Operacijos metu, skalpeliu darinys yra išpjaunamas ir išsiunčiamas histologiniam tyrimui, o žaizda pasluoksniui susiuvama specialiais siūlais; uždedamas sterilus tvarstis. Praėjus 7-14 dienų po operacijos, pakartotino vizito metu, pašalinami siūlai ir aptariami histologinio tyrimo rezultatai. Po operacijos – toje vietoje gali likti randas, kurio dydis ir tipas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Pacientams pageidaujant, jei randas susidaro iškilus (hipertrofinis) ar įdubęs (atrofinis), vėliau gali būti taikomas rando gydymas lazeriu ar vaistais.

Ar procedūros yra skausmingos?

Darinių šalinimas chirurginiu būdu dažniausiai atliekamas vietinėje nejautroje, kai nuskausminamieji vaistai suleidžiami tik toje vietoje, kur bus šalinamas darinys. Tai reiškia, kad operacijos metu pacientai skausmo nejaučia. Atliekant vietinį nuskausminimą, procedūros atlikimo vietoje galite jausti nemalonų jausmą, kol bus įdurta adata ir suleidžiami vietiniai anestetikai. Tai gali būti šiek tiek skausminga, tačiau kiekvieno skausmo barjeras yra individualus.

Kada geriau atlikti chirurginį pašalinimą, o ne taikyti gydymą lazeriu?

Visuomet tinkamiausią gydymo būdą skiria gydytojas, tačiau esant tokiems požymiams geriau atlikti chirurginį šalinimą:

 • Kai odos dariniai keičia savo formą ir spalvą;
 • Kai reikalingas ir histologinis ištyrimas norint sužinoti piktybinis ar nepiktybinis darinys;
 • Įtariamas odos vėžys;
 • Kai darinys yra didesnis, sudėtingesnes formos negu įprastai.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Prieš procedūrą specialaus pasiruošimo dažniausiai nereikia. Prieš chirurginį darinių šalinimą rekomenduojama atlikti tam tikrus kraujo tyrimus (bendro kraujo tyrimo, krešumo rodiklių) ar širdies elektrokardiogramą. Tai priklauso nuo bendros Jūsų sveikatos būklės ir gretutinių ligų. Visa tai aptariama su chirurginę intervenciją atliksiančiu gydytoju prieš numatomą operaciją.

Kaip jausiuosi po procedūros, kada pasveiksiu?

Po procedūros galite jausti skausmą operacijos atlikimo vietoje. Kadangi dažniausiai operacija yra nedidelė, tik odos ribose, todėl skausmas nėra intensyvus ir vaistų jam malšinti nereikia. Vis dėlto, tai labai individualus dalykas ir priklauso nuo chirurginės procedūros apimties, jos atlikimo vietos, bei Jūsų jautrumo skausmui. Po procedūros mažiausiai savaitę bus reikalinga speciali pooperacinės žaizdos priežiūra ir bent dvi savaites reikės vengti fizinio krūvio, soliariumo, saulės ir vandens vonių. Apie išsamią žaizdos priežiūrą jums papasakos operaciją atlikęs gydytojas.

Kada negalima atlikti procedūros?

 • Jeigu yra sutrikęs kraujo krešumas (hemofilija);
 • Vartojate kraują skystinančius vaistus;
 • Operacijos atlikimo vietoje yra stipriai pažeista oda ar infekcija;
 • Jei sergate sunkia sistemine infekcija ar sunkiomis kitų ligų formomis.
Kaip užkirsti kelią rimtų ligų atsiradimui?

Norint užbėgti sunkesnių ligų išsivystymui už akių, kartą per metus, rekomenduojama, apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą profilaktiniam odos ir jos darinių patikrinimui. Jo metu gydytojas dermatovenerologas detaliai apžiūrės Jūsų odą, esant poreikiui atliks odos darinių dermatoskopinį tyrimą ir paaiškins, kurie dariniai nepavojingi, o kuriuos reikėtų stebėti detaliau ar pašalinti chirurginiu būdu.

 • Dermatovenerologo konsultacija/apžiūra: ištyrimas dermatoskopu (pagal poreikį), atliekant odos darinių šalinimą chirurginiu būdu, preparatai, tvarsliava ir medžiagos, reikalingos procedūrai atlikti. Kaina taikoma, tik atliekant darinio šalinimą vieno vizito metu!

  55 €
 • Odos biopsija, atliekama gydytojo dermatovenerologo

  75 €
 • Histologinis ištyrimas

  45 €
 • Apgamo, kitų odos gėrybinių darinių šalinimas chirurginiu būdu (1 vnt.)

  199 €
 • Vidutinio dydžio apgamo, kitų odos gėrybinių darinių šalinimas chirurginiu būdu (1 vnt.)

  250 €
 • Žaizdos perrišimas

  35 €

** Atliekant darinių šalinimą, gydytojo konsultacija kainuoja 55 €. Be gydytojo konsultacijos procedūra neatliekama.
Dermatovenerologo konsultacija - 85 €
Dermatovenerologo, medicinos mokslų daktaro konsultacija kainuoja 98 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.