„Biofirst“ klinikos masažuotoja Alma Zažeckienė pasakoja kuo ypatingas masažas kūdikiams.masažas kūdikiams

Kokio amžiaus kūdikiams rekomenduojate masažus?

Kūdikių masažas rekomenduojamas 3-12 mėnesių kūdikiams, tačiau masažą esu dariusi ir mažyliui, kuris tebuvo dviejų mėnesių. Šeimos gydytojai masažus kūdikiams skiria pagal kūdikių elgesio ir gebėjimų raidos atitikimą normoms. Pavyzdžiui, masažai skiriami mažyliui, jei sulaukęs trijų mėnesių vis dar nesišypso. Taip pat ir vaikučiui, kuris, būdamas penkių mėnesių, neišsikelia ant rankučių. Septynių mėnesių mažyliui masažai skiriami tada, jei vaikutis negali vartytis, o būdamas aštuonių mėnesių – savarankiškai atsisėsti. Tačiau masažai nekenkia, todėl puikiai tiks ir sveiko mažylio profilaktikai.

Kiek laiko trunka masažas mažyliui?

Pirmiausia reiktų paminėti, jog rekomenduojamas dešimties procedūrų ciklas. Tam, jog būtų pasiektas geriausias rezultatas, dažniausiai rekomenduojamos dvi procedūros per savaitę. Viena procedūra paprastai trunka apie pusę valandos, tačiau viskas priklauso nuo mažylio ir nuo to, kiek ilgai pirmuosius masažus vaikutis gali ištverti. Jie neskausmingi, tačiau mažylį reikia pripratinti, su juo susidraugauti.

Kokių rezultatų galima tikėtis?

Augant ir vystantis mažyliui, viskas iš tiesų susiję. Nuo mažylio judėjimo priklauso ir jo protinė raida, suvokimas, kalba. Pavyzdžiui, tokie elementarūs ir, atrodo, nereikšmingi judesiai kaip galvytės kėlimas ar sukimas į šonus sąlygoja gebėjimą dairytis aplinkui, norą pažinti pasaulį ir viską, kas yra aplink mažylį. Deja, jei dėl per didelio ar per mažo raumenų tonuso mažylis negali judėti kaip bendraamžiai, šis neturi galimybės visapusiškai ir tinkamai tobulėti. Jei vaiko raumenų tonuso nukrypimai nedideli, pakanka masažo ar gydomosios mankštos. Kai raumenų tonusas per didelis, skiriamas raumenis atpalaiduojantis masažas. Kai raumenų tonusas per mažas, kūdikiams skiriamas raumenis stimuliuojantis masažas. Laimingas, sveikas, judrus ir galintis tobulėti mažylis yra ne tik tėvelių, bet ir mūsų, specialistų, prioritetas.

„Visada stengiuosi į mažylių mankštas įtraukti ir tėvelius – išmokyti, kaip teisingai atlikti masažą, kad savo vaikučiui jie padėti galėtų ir būdami namuose. Smagu matyti jų motyvaciją – jausdami gerėjančią situaciją, ramesnį, atsipalaidavusį mažyli, pastebimai pagerėjusią jo savijautą, tėveliai džiaugsmingai domisi viskuo, kad patys galėtų jam padėti. Masažai kūdikiams skiriami kursais, o gydomąją mankštą tėvai su vaiku turi atlikti kasdien, tad pagrindiniai gydytojai mažyliams esame ne mes, specialistai, o tėvai“, – kalbėjo masažuotoja Alma Zažeckienė.

„Nors masažo savo mažyliui nesunkiai gali išmokti ir pati mama, visgi būtina, kad pirmuosius kartus vaiką masažuotų specialistas, mat gydomieji masažai vaikams gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos mamos atlieka savo sveikiems vaikučiams“, – priminė specialistė.

 

Masažas kūdikiams- kainos

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu