Įaugęs nagas arba onichokriptozė – dažna problema, susijusi su keletu veiksnių. Nemažą dalį užima genetinis komponentas – kartais polinkis įaugti nagams, gali būti paveldimas. Graikiškame šios būklės pavadinime yra du sudurtiniai žodžiai, kur „onicho“ reiškia „nagas“, o „kriptozė“ – reiškia „paslėptas“. Ji gali išsivystyti ir dėl tam tikrų su genetika nesusijusių aplinkybių:

- Dėvint netinkamą (ankštą) avalynę;

- Patyrus traumą;

- Sergant įvairiomis ligomis;

- Netinkamas nagų karpymas (~50% atvejų).

Kokie yra įaugusio nago simptomai?

Neretai įaugęs nago kraštelis (arba abu) sukelia paraudimą, patinimą, nago ir viso piršto srities skausmingumą. Negydoma ši problema gali sukelti įvairių komplikacijų – susidaryti pūliniai, žaizdos, sukeliantys tiek psichologinį, tiek fiziologinį diskomfortą. Nors įaugti gali ir rankų nagai, paprastai ši problema aptinkama kojos didžiuosiuose pirštuose.

Kaip gydomas įaugęs nagas?

Įaugusio nago gydymas priklauso nuo to, kiek problema yra pažengusi. Pradinėse stadijose problema sprendžiama specialių tirpalų (vonelių) pagalba, taip pat keletą gydymo būdų siūlo ir podologai. „BIOFIRST“ klinikoje įaugę nagai gali būti šalinami chirurginiu būdu.

Kaip atliekama įaugusio nago rezekcija?

Įaugęs nagas šalinamas ambulatorinėje operacinėje – tai reiškia, kad pacientas namo išleidžiamas iš karto po procedūros. Operacija atliekama vietinėje nejautroje (į reikiamą vietą suleidus specialių preparatų), todėl pacientas nemalonų pojūtį (dūrį) patiria tik prieš pačią operaciją. Jos metu, naudojantis specialiais instrumentais pašalinama įaugusio nago dalis. Pacientui paaiškinama tolimesnė operuotos vietos priežiūra ir jis yra išleidžiamas namo.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

Registruotis su savo paskyra 

  • Įaugusių pėdos pirštų nagų korekcija/ nago rezekcija

    160 - 180 €

Chirurgo konsultacija - 85 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.