Kiaušintakių nepraeinamumas dažniausiai  išsivysto dėl persirgtų uždegiminių ligų. Tai gali būti ir lytiniu keliu, ir nelytiniu keliu plintančios infekcijos. Pakliuvusi į vieną ar kitą kiaušintakį infekcija sukelia uždegimą. Kiaušintakio uždegimą gali sukelti lytiniu keliu plintančios infekcijos (chlamidijos ir ureaplazmos) bei infekcijos, kurios atsiranda  sumažėjus organizmo atsparumui ar nesilaikant higienos reikalavimų  (streptokokai, stafilokokai ir  kitos bakterijos). 

Kiaušintakio nepraeinamumas gali išsivystyti ir po nėštumo nutraukimo, po kurio išsivystė komplikacijos. Dažniausiai pasitaikanti - gimdos uždegimas.

Ką daro kiaušintakis, plintant infekcijai?

Siekiant apsaugoti visą organizmą nuo infekcijos, kiaušintakis stengiasi infekciją sulaikyti – virpamasis epitelis (epitelio plaukeliai) susiglaudžia ir sulimpa. Kiaušintakiai gali sulipti ir pačioje kiaušintakio pradžioje – sujungime su gimdos ertme. Tuomet atjungiamas visas kiaušintakio kanalas. Esant epitelio plaukelių susiklijavimui, taikoma plastinė operacija, po kurios kartais pavyksta atstatyti jų funkciją. Įvykus susiklijavimui kiaušintakio pradžioje, pastojimas tampa neįmanomas.

Ar moteris jaučia, kai būna uždegimas?

Ne visada. Tačiau esant ūmiam uždegimui, gali atsirasti šie faktoriai:

 • Pakilusi temperatūra,
 • Pilvo skausmai
 • Padažnėjęs šlapinimasis.

Kitos kiaušintakių nepraeinamumo priežastys:

kiaušintakių nepraeinamumas

 • Gali būti įgimtas kiaušintakių nebuvimas (vieno ar abiejų).
 • Kiaušintakiai gali tapti nepraeinami po mažojo dubens operacijų. Jei pradės aplinkui formuotis sąaugos, jos nulems kiaušintakio nepraeinamumo išsivystymą.
 • Apendicito pašalinimas (atsiradus komplikacijoms, pūlingumui).

Kiaušintakių praeinamumo tyrimas:

Kiaušintakių pratekamumo tyrimas – tai modernus, saugus, neskausmingas ir labai efektyvus (dar kitaip pasaulyje plačiai žinomas kaip „HyFoSy“) metodas  kiaušintakių praeinamumui ištirti, naudojant gelio pagrindo „ExEm“® putas ultragarso kontrolėje. 80 % moterų atlikus kiaušintakių praeinamumo tyrimą nebereikia atlikti  histerosalpingografijos tyrimo -  kiaušintakių tyrimo rentgeno spinduliais, naudojant specialią rentgeno spindulių formą, vadinamą fluoroskopija, ir kontrastinę medžiagą. Vertinant kiaušintakių būklę ir diagnozuojant nevaisingumą ar aiškinantis jo priežastis - kiaušintakių praeinamumo tyrimas yra itin svarbus, nes viena iš daugelio nevaisingumo priežasčių gali būti sutrikęs  ar nepakankamas kiaušintakių praeinamumas. Jis yra diagnozuojamas apie 12-13% nevaisingų moterų.

Kuo šis tyrimas yra patogus?

Pagrindinis šio metodo privalumas – jį galima atlikti ambulatorinėmis sąlygomis, nereikalinga moters hospitalizacija į stacionarą. Tyrimo metu nenaudojami rentgeno spinduliai, neatliekama rentgeno nuotrauka ir yra saugesnis moteriai.

Kaip pasiruošti procedūrai:

 • Prieš procedūrą moters šlapimo pūslė turi būti tuščia.
 • Procedūra negali būti atliekama mėnesinių metu. Tinkamiausias laikas procedūrai yra tarp 6 ir 10 ciklo dienos.
 • Rekomenduojama vengti lytinių santykių nuo pirmos mėnesinių dienos iki tol, kol procedūra bus atlikta.
 • Po procedūros lytiniams santykiams apribojimų nėra.
Kaip atliekama ši procedūra / „HyFoSy“ tyrimas?

Atliekant HyFoSy echogeninių putų pagalba tyrimą,  kontrastuojami kiaušintakiai ir vertinamas jų praeinamumas. Čia pat iš ypač gryno vandens ir švirkšte esančios kontrastinės medžiagos yra gaminamos echogeninės (gelinės struktūros) putos, kurios specialaus, itin plono kateterio pagalba lėtai ir itin mažais kiekiais yra leidžiamos į gimdos ertmę. Proceso metu echoskopo monitoriuje yra stebimas putų pasiskirstymas pilvo ertmėje. Jei putos neprasiskverbia į pilvo ertmę, vienoje pusėje (ar abiejose) -  kiaušintakiai yra nepratekami.

Kiek laiko trunka tyrimas?

Procedūra trunka apie 15 minučių ir yra neskausminga.

Kiek procedūrų gali prireikti?

Kiaušintakių praeinamumui ištirti, reikalinga viena procedūra.  Nustačius patologiją, vėliau gali būti taikomi kiti tyrimo metodai. Išimtinais atvejais tyrimas gali būti pakartojamas.

Kada procedūros atlikti negalima?
 • Nėštumo laikotarpiu.
 • Esant įtarimui, jog pacientė laukiasi.
 • Tarp ovuliacijos ir menstruacijų.
 • Esant infekcijoms dubens srityje, lytiškai plintančioms ligoms ir gausiam kraujavimui.
 • Jei yra žinoma alergija bent vienam iš „ExEm® Gel“ komponentų (hidroksietilceliuliozei, gliceroliui ir išgrynintam vandeniui).
Galimi simptomai po procedūros:
 • Gali pasireikšti skausmingas gimdos susitraukimas;
 • Vazovaginalinė reakcija;
 • Pilvo skausmas;
 • Skysčių ištekėjimas ar tepimas.

Šie simptomai gerai žinomi ir siejami su visomis intrauterinio ir kiaušintakių praeinamumo tyrimų procedūromis.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
 • Kiaušintakių praeinamumo tyrimas su ExEm® putomis ultragarso kontrolėje – HyFoSy (angl. Hysterosalpingo Foam Sonography)

  235 €

DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - 85 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 65 €
Akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - 98 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 69 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.