Kolonoskopija – tai endoskopinis storosios žarnos ir distalinės plonosios žarnos dalies tyrimas, skirtas storosios žarnos ligų diagnostikai:
- medikamentinis kolitas,
- išeminis kolitas,
- opinis kolitas,
- Krono liga,
- storosios žarnos polipai,
- vėžys,
- divertikuliozė,
- divertikulitas ir kt.
Kolonoskopiniai tyrimai atliekami naująja vieno patikimiausių pasaulyje japonų gamintojo OLYMPUS „Evis Exera III“ endoskopine video-sistema – tai rafinuota technologija, sukurianti sąlygas maksimaliai pasirūpinti paciento sveikata! Revoliucinė endoskopijos video-sistema padeda specialistams aptikti net labai ankstyvas onkologinių susirgimų užuomazgas.
Tyrimų duomenimis, storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų visoje Lietuvoje. Deja, ši vėžio forma apgaulinga – pacientai ilgą laiką nejaučia jokių ligos simptomų, todėl dažnai nustatoma jau paskutinė storosios žarnos vėžio stadija, kai nebeįmanoma išgydyti. Mūsų klinikos tikslas – padėti kuo anksčiau nustatyti kolorektalinį vėžį, uždegimines žarnų ligas, infekcinius ir neinfekcinius kolitus bei polipus.
Kolorektalinis vėžys – sparčiai auganti problema visame pasaulyje. Siekiant laiku ir tiksliai diagnozuoti kolorektalinį vėžį, pasaulyje sukurta įvairių metodų diagnozei patvirtinti, tačiau tyrimai taikomi tik pacientams, sulaukusiems 50 metų amžiaus. Teigiamas slapto kraujavimo išmatose rezultatas – jau pažengusios ligos požymis, po kurio visada atliekama kolonoskopija diagnozės nustatymui. Tačiau kolorektalinis vėžys ne vienintelė grėsmė: kraujo ar gleivių priemaiša išmatose, karščiavimas, tuštinimosi pobūdžio pasikeitimas ir svorio kritimas turėtų priversti kiekvieną sunerimti ir pagalvoti apie kolonoskopinio tyrimo būtinybę. Šis tyrimas ypač rekomenduojamas pacientams, kurių šeimoje esama žarnyno vėžio atvejų.
Ar galima išvengti nemalonių pojūčių, endoskopinių tyrimų metu?
Nors daugeliui vien mintis apie skrandžio ir/ar žarnyno tyrimą endoskopu, kelia šiurpą, gyd. gastroenterologė Elžbieta Trapenskė teigia, kad bijoti nebėra ko: „„Biofirst” klinika yra viena iš nedaugelio vietų, kur tiek gastroskopiją, tiek kolonoskopiją galima atlikti su nejautra. Ši praktika jau senai ir sėkmingai taikoma visame pasaulyje. Taikant intraveninę nejautrą, nemalonūs pojūčiai išnyksta – pacientas trumpam užmigdomas, po tyrimo yra išbudinamas gan greitai.”.
Svarbu: visi endoskopiniai tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija.