Kas yra kolposkopija?

Kolposkopija  - tai makšties gleivinės, gimdos kaklelio makštinės dalies ir išorinių lytinių organų apžiūra specialiu optiniu prietaisu (kolposkopu), išdidinančiu vaizdą keliasdešimt kartų. Tyrimas leidžia gydytojui iš arčiau apžiūrėti gimdos kaklelio pakitimus ir nuspręsti ar reikalingas tolimesnis gydymas / diagnozę patikslinantys tyrimai.

Kodėl kai kurioms pacientėms yra reikalingas šis tyrimas?

Pagrindinis šio tyrimo tikslas – užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui, anksti nustatant ir gydant ikivėžinius pakitimus. Jei prieš tai atlikto gimdos kaklelio citologinio tepinėlio rezultatai yra ne normos ribose, jei yra teigiamas ŽPV testas, jei aiškiai matomi ar apčiuopiami kaklelio išopėjimai, išaugos, tuomet gydytojas akušeris-ginekologas kolposkopu gali atpažinti ir nustatyti  gimdos kaklelio pakitimų plotą, formą, kontūrus, vietą ir išplitimą, rasti labiausiai pažeistą vietą ir paimti biopsiją detalesniam ištyrimui.

Kaip sužinoti ar man reikalinga kolposkopija?

Į šį klausimą geriausiai atsakys gydytojas akušeris-ginekologas, konsultacijos metu. „BIOFIRST“ klinikoje yra atliekami ir kiti ginekologiniai tyrimai bei terapijos, todėl individualias rekomendacijas geriausia patikėti gydytojui.

Kaip atliekama kolposkopija?

Pacientė paprašoma nusirengti iki pusės (žemiau juosmens) ir atsigulti ant ginekologinės kėdės. Visai kaip imant tepinėlį, gydytojas į makštį įveda skėtiklį. Tuomet specialiu tirpalu suvilgomas gimdos kaklelis – taip lengviau matyti pakitusias ląsteles. Pasitelkus kolposkopą, gimdos kaklelis yra apžiūrimas ir, reikalui esant, paimama biopsija (nedidelis audinio mėginėlis). Į vidų kolposkopas neįvedamas. Tyrimas įprastai trunka apie 5-15 min. Paprastai kolposkopija nėra itin skausminga – galite jausti spaudimą, skėtiklio stūmimo į makštį metu ar paperštėjimą, valant gimdos kaklelį specialiu tirpalu.

Kokio išankstinio pasiruošimo reikia prieš kolposkopiją?

Konsultacijos metu gydytojas gali paklausti klausimų, susijusių su jūsų mėnesinių ciklu, naudojamomis kontraceptinėmis priemonėmis, operacijomis, kurios jums buvo atliktos praeityje, ir ligomis, kuriomis esate sirgusi. Jeigu pildote ciklo kalendorių (žymite mėnesinių dienas) – atsineškite jį į gydytojo kabinetą.

Kolposkopija turėtų būti planuojama tada, kai nėra mėnesinių, geriausias kolposkopijos atlikimo laikas – 8-12 ciklo diena. Dieną prieš vizitą reikėtų neturėti lytinių santykių ir nedėti nieko į makštį (pvz.: žvakučių ir kt.).

Ko tikėtis po tyrimo?

Kai kuriais atvejais, gydytojas iš karto pasakys, ar ką nors pastebėjo ir kokio gydymo jums reikia (jeigu jo apskritai reikia). Jeigu kolposkopijos metu buvo paimta biopsija, kartu su gydytoju suplanuosite pakartotinį vizitą ar nuotolinį tyrimo atsakymo pakomentavimą.
Po tyrimo galima grįžti prie įprastinių darbų, tačiau kartais (ypač po biopsijos) galima pastebėti šiek tiek kraujingų išskyrų. Rekomenduojame pasirūpinti higieniniais įklotais ir 5 dienas po biopsijos susilaikyti nuo lytinių santykių bei tamponų.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
  • Kolposkopija

    80 €
  • Biopsija, atliekama akušerio-ginekologo

    70 €

DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - 85 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 65 €
Akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - 98 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 69 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.