Kas yra pleuros echoskopija?

Pleura – labai plona plėvė, kuri iš visų pusių dengia kiekvieną plautį bei iš vidaus iškloja krūtinės ląstos sieną. Tarp plaučius dengiančios ir krūtinės ląstos sieną išklojančios pleuros yra siauras tarpas, vadinamas krūtinplėvės arba pleuros ertme. Joje yra apie 20 ml skysčio, kuris sutepa pleurą ir sumažina plaučių trynimasi į krūtinės ląstos sieną, kai plaučiai juda kvėpuojant.

Pleuros echoskopija – tai neskausmingas tyrimo būdas, ultragarso pagalba įvertini pleuros, jos ertmės, diafragmos, po pleura esančių plaučių (periferinės plaučių dalies) pakitimus.

Kokiems pacientams atliekama pleuros echoskopija?

Pleuros echoskopija dažniausiai taikoma esant įtarimui dėl padidėjusio skysčio kiekio pleuros ertmėse, jeigu reikalinga pleuros punkcija jos vietai parinkti, taip pat diagnozuoti periferinius plaučių darinius (auglius, metastazes).

Kaip atliekamas šis tyrimas ir kas vertinama jo metu?

Pleuros echoskopija atliekama dažniausiai pacientui sėdint. Tiriama vieta patepama specialiu geliu (galima jausti vėsumo pojūtį) ir prie jos priglaudžiamas specialius daviklis. Ekrane realiu laiku yra matoma pleura vertinama keliais aspektais, galima aptikti šiuos pakitimus:

  • Pleuros lapelių sustorėjimas;
  • Padidėjęs skysčių kiekis;
  • Skysčių pobūdis (pvz.: pūliai); oras pleuros ertmėje (pneumotraksas);
  • Plaučiuose esantys įvairūs dariniai (pvz.: navikai ir jų metastazės);
  • Plaučių infiltraciniai pakitimai.

Kiek laiko trunka šis tyrimas?

Tyrimo trukmė priklauso ir nuo patologijos, kuri yra randama, ir nuo paciento sudėjimo. Riebalinis audinys sulaiko echoskopo skiriamąją gebą, todėl stambesnių žmonių tyrimas gali užtrukti ilgiau. Vidutinė tyrimo trukmė prailgėja iki 10-20 min.

Kokios yra šio tyrimo kontraindikacijos?

Šiam tyrimui jokių kontraindikacijų nėra.

Kokio specialaus pasiruošimo reikia prieš tyrimą?

Pleuros echokopijos tyrimui nereikia jokio specialaus pasiruošimo.

Kada sužinomi tyrimo rezultatai?

Kadangi echoskopas vaizdą vertina realiu metu, tyrimo rezultatai yra aiškūs tą pačią akimirką ir yra aptariami iš karto po tyrimo.

  • Pleuros echoskopija

    35 €

Gydytojo pulmonologo konsultacija - 75 Eur.
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.