Minkštųjų audinių traumos, mažėjanti molekulinė audinių masė, hialurono rūgšties koncentracijos mažėjimas, ar osteoartrito požymiai gali sukelti skausmą ir bendrų organizmo funkcijų pablogėjimą. Iki šiol įplyšus sausgyslei/raiščiams ar galutinai susidėvėjus sąnariams, beveik visais atvejais atsidurdavome ant operacinio stalo. Mūsų organizmui bet kokia intervencija (operacija, svetimkūnio priėmimas (protezavimo atveju), narkozė, ilgas gijimo procesas) yra didžiulis krūvis, veikiantis imuninę sistemą ir visą organizmą bendrai. Medicinai kasdien žengiant į priekį, šiandien galime pasiūlyti revoliucinę alternatyvą – patentuotą trombocitais praturtintos plazmos (PRP) ir hialurono rūgšties procedūrą - Cellular Matrix®. (Trump. - "CM").

Kodėl PRP?
PRP procedūros plačiausiai yra naudojamos dermatologijoje. Dėl organiškos procedūros kilmės, aukšto toleravimo procento bei puikaus efekto, PRP injekcijos jau peržengė estetinės medicinos ribas. Todėl trombocitais praturtintos plazmos injekcijas sėkmingai naudoja ginekologai ir chirurgai. Tai pagrįstas, revoliucinis metodas, pakeisiantis požiūrį į kai kurių ortopedinių ligų baigtį, ženkliai mažinantis (arba net panaikinantis) chronišką minkštųjų/kietųjų audinių skausmą.

Kuo Cellular Matrix skiriasi nuo įprastos PRP injekcijos?
Cellular Matrix – tai patentuota tarptautinės laboratorijos „RegenLab“ technologija, pasižyminti visomis PRP savybėmis, tačiau papildomai yra praturtinta hialurono rūgštimi. Ši rūgštis yra sudedamoji sinovinio skysčio (sutepa sąnarinius paviršius, kremzlei tiekia maisto medžiagas ir deguonį) dalis. Galinga gerųjų autologinių kraujo kūnelių ir hialurono rūgšties sinergija veikia dvejopai: hidratuoja ir regeneruoja pažeistus audinius. Natūralūs augimo faktoriai (PDGF, TGF-8, IGF, EGF, VEGF, FGF) skatina gijimo procesą. Kartu sumaišius PRP ir HA (hialuroną) į sanarius, skausmas mažinamas efektyviau.

Gydymo indikacijos
Kadangi Cellular Matrix® technologija yra natūralios kilmės, ji pasižymi daugiafunkciškumu. Pagrindinės indikacijos yra šios:

 • Osteoartrito požymių gydymui. 1-2 ligos stadijose yra nemaža tikimybė ligą išgydyti visai. 3-4 stadijose CM terapija veikia kaip veiksminga skausmo malšinimo procedūra.
 • Kelio, klubo, stuburo, čiurnos sąnarių skausmui malšinti, gerinti judėjimui, ląstelių regeneracijai.
 • Minkštųjų bei kietųjų audinių uždegiminių procesų mažinimui;
 • Po traumos sunkiai gyjančių plyšusių sausgyslių, čiurnų gydymo proceso paspartinimui.
 • Kai kurių mažųjų sąnarių patologijų gydymui.

Kaip atliekama ši procedūra?
Gydytojas išpakuoja sterilų Cellular Matrix® rinkinį, kuriame jau yra:

 • 2 ml natūralios hialurono rūgšties (nekryžminės jungties, išaugintos fermentacijos pagalba);
 • Atskyrimo gelio (centrifūgavimo procese šis specialus gelis atskiria nenaudingas kraujo medžiagas, lieka tik trombocitais praturtinta plazma);
 • Antikoagulianto (kraujo krešumui reguliatorius).

Be sąlyčio su oru, iš paciento venos paimami 4 ml kraujo, pripildomas Cellular Matrix® mėgintuvėlis. Jis yra įdedamas į specialią centrifūgą, kurioje 5 minutes vyksta kraujo plazmos bei trombocitų atskyrimas nuo šiuo atveju nenaudingų, raudonųjų kraujo kūnelių. Išėmus iš centrifūgos, aiškiai matomi visi komponentų sluoksniai: raudonieji kraujo kūneliai, atskyrimo gelis, plazma, trombocitų sankaupa bei hialurono rūgštis. Mėgintuvėlis pavartomas rankose, kad susimaišytų PRP ir hialurono rūgštis. Gavęs vientisą masę, gydytojas švirkštu ją ištraukia ir suleidžia į probleminę kūno vietą. Pati CM suleidimo procedūra išoriškai niekuo nesiskiria nuo standartinių įšvirkščiamų vaistų ar vitaminų, todėl anestezija nėra būtina. Tačiau kiekvienas pacientas yra individualus ir jo skausmo barjeras gali skirtis. Jautresniems pacientams pritaikomas vietinis anestetikas. 

Kiek procedūrų gali prireikti?
Tai priklauso nuo žmogaus organizmo, jo būklės, ligos stadijos ir daugybės išorinių aplinkybių, tiksliausią prognozę gali nustatyti tik gydytojas, konsultacijos metu. Standartinis rekomenduojamas PRP terapijos kursas – 3 procedūros (injekcijos), atliekamos 1 mėnesio intervalu. Griežtai nerekomenduojama procedūros intervalą susiaurinti iki mažiau nei 3 savaičių. PRP terapijos metu gali būti naudojamas tik kątik paimtas kraujas, todėl vieno vizito metu papildomos kraujo atsargos nėra paimamos ir sandėliuojamos klinikoje.

Kokio specialaus pasiruošimo reikia prieš procedūrą?
Tris dienas prieš procedūrą negalima vartoti aspirino ir kitų kraujo krešėjimą pakeičiančių  medžiagų – Plavix, Omega-3, Vitaminas C. Apie 48 val. po injekcijos negalima užsiimti aktyvia fizine veikla – sportuoti, tvarkyti  kambarius ar pan. Tai ypač svarbu tiems pacientams, kuriems Cellular Matrix® buvo suleista į sąnarį (-ius). Po procedūros, probleminei vietai reikia leisti ilsėtis. Savaitę po procedūros pacientas turi vengti UV spindulių, nesilankyti patalpose, kuriose yra aukšta temperatūra (saunose, pirtyse). Užsiregistravę gydytojo vizitui, į konsultaciją atsineškite probleminės vietos tyrimų rezultatus (jeigu tokius turite).

Kam netinka ši procedūra?
Kadangi Cellular Matrix® sudedamoji dalis yra paties paciento kraujas, alerginės reakcijos ar kitų atmetimo požymių nėra buvę, tačiau gali būti padidėjas jautrumas pačiai hialurono rūgščiai. Tokiais atvejais procedūrą galima atlikti standartine PRP metodika. Kitos kontraindikacijos:

 • Kraujo krešėjimo sutrikimai;
 • Stiprūs imuninės sistemos sutrikimai arba sisteminė septicemija, ūmi infekcija;
 • Piktybiniai navikai su hematoginių ar kaulinių dalyvavimu, metastazavimus;
 • Reumatoidinis artritas, vilkligė;
 • Anemija (mažakraujystė);
 • Trombocitų skaičius mažesnis nei 100 000/ul;
 • Ūmių infekcijų/susirgimų laikotarpiu.

Tinklapio informacija atnaujinta 2018 06 30, remiantis Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymo pakeitimais, įsigaliojusiais nuo 2018 07 01.

PRP terapija be hialurono rūgšties 280 Eur
PRP terapija su hialurono rūgštimi (Cellular Matrix) 300 Eur

You can register:Online registration