Tyrimas rekomenduojamas pacientams, kuriems pasireiškė atsparumas Helicobacter pylori bakterijos gydymui antibiotikais.

Kas yra Helicobacter pylori bakterija?

H. pylori - tai bakterijų rūšis, aptinkama virškinamajame trakte. Bakterijos yra prisitaikę gyvenimui itin rūgščioje skrandžio terpėje ir geba prasiskverbti pro skrandžio gleivinę, kur organizmo imuninėms ląstelėms jas pasiekti bei sunaikinti tampa itin sudėtinga. H. pylori paprastai užsikrečiama vaikystėje; manoma, kad to priežastys galėtų būti burna į burną kontaktas ir menka rankų higiena, pasinaudojus tualetu.

Kokie simptomai gali išduoti užsikrėtimą H. pylori infekcija?

Pacientai gali nejusti ir jokių simptomų, tačiau būtent šios bakterijos yra atsakingos už daugumą skrandžio ir plonosios žarnos opų. Nedidelis H. pylori bakterijų kiekis nėra kenksmingas, tačiau ilgainiui bakterijų populiacija gali didėti ir sukelti įvairių problemų bei simptomų:

 • Skrandžio uždegimas (gastritas);
 • Dažnas raugėjimas, pilvo pūtimas;
 • Pilvo pūtimas;
 • Pykinimas;
 • Rėmuo;
 • Karščiavimas;
 • Apetito stoka ar anoreksija;
 • Nepaaiškinamas svorio kritimas.

Egzistuoja tam tikri aliarmo simptomai, kuriuos pastebėjus į gydytoją gastroenterologą būtina kreiptis kuo skubiau:

 • Sunku nuryti maistą;
 • Anemija (mažakraujystė);
 • Kraujavimas išmatose.

Kaip gydoma H. pylori infekcija?

Paprastai šios itin atsparios bakterijos gydymui gydytojas gastroenterologas paskiria kelių vaistų kombinaciją, į kurią įeina antibiotikų vartojimas. Pasitaiko atvejų, kuomet pakartotino H. pylori testo metu paaiškėja, kad infekcija išliko. Tuomet paskiriami kiti medikamentai; testas vėl kartojamas. Jeigu infekcija išlieka po 3 gydymo kursų - gydytojas gastroenterologas gali rekomenduoti atlikti skrandžio gleivinės biopsijos tyrimą, H. pylori atsparumo antibiotikams nustatymui.

Kaip atliekamas skrandžio gleivinės bioptato pasėlio tyrimas?

2x2 mm skrandžio gleivinės biopsinė medžiaga paimama gastroskopijos metu. Tyrimo metu lankstus endoskopas į skrandį yra įvedamas, jo ryti nereikia. Paciento prašoma giliai kvėpuoti ir klausyti gydytojo nurodymų. Kuo giliau ir ramiau kvėpuojama, tuo lengviau ir greičiau endoskopas patenka į skrandį. Siekiant išvengti diskomforto šio tyrimo metu, jį galima atlikti pritaikius intraveninę nejautrą (pacientas primigdomas trumpam ir kvėpuoja pats). Intraveninė sedacija atliekant gastroskopiją paprastai trunka apie 20 min., kolonoskopijos metu – apie 40 min. Medikamentais pacientui sukeliama gilaus miego būsena; paprastai jokių išbudinimo niuansų nebūna.

Kaip pasiruošti tyrimui?

 • Kaip ir prieš įprastą gastroskopiją, būtina nieko nevalgyti 6–8 valandas ir nevartoti skysčių 2–3 valandas prieš procedūrą. Tuščias skrandis - privaloma sąlyga, siekiant apžiūrėti 
 • Likus savaitei iki tyrimo, svarbu nutraukti kai kurių vaistų vartojimą, kad jie neiškreiptų rezultatų. Svarbu: patys vaistų vartojimo nenutraukite - konsultacijos metu gydytojas gastroenterologas tiksliai pasakys, kiek, kada ir kokių vaistų vartojimą reikėtų laikinai sustabdyti. Kai kurių vaistų vartojimo negalima nutraukti net ir tyrimo dieną (pvz.: medikamentų, skirtų kraujospūdžio mažinimui).
 • Likus bent 2 val. iki tyrimo nerekomenduojama rūkyti, nes tai gali iškreipti skrandžio gleivinės vaizdą.

Kada galima tikėtis tyrimo rezultatų?

Tyrimas trunka nuo 21 iki 28 dienų. Išauginus bakteriją, nustatomas jautrumas 4 antibiotikams: amoksicilinui, levofloksacinui, klaritromicinui, metronidazoliui, reikalui esant ir tetraciklinui.

Kiek kainuoja šis tyrimas?

Skrandžio gleivinės bioptato pasėlis H. pylori identifikavimui ir jautrumo antibiotikams nustatymui atliekamas gastroskopijos metu, todėl norint atlikti pasėlio tyrimą, reikalingos papildomos paslaugos: gydytojo gastroenterologo konsultacija, gastroskopija bei biopsija. Šių paslaugų kainyną rasite puslapio apačioje.

Papildoma informacija: tyrimas atliekamas tik rytinėmis valandomis, būtina išankstinė registracija:

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

 

 • Gastroskopija

  80 €
 • Biopsija

  45 €
 • Skrandžio gleivinės bioptato pasėlio H. pylori identifikavimui ir jautrumo antibiotikams nustatymui tyrimas

  136 €
 • Anesteziologinė pagalba skrandžio gleivinės bioptato pasėlio H. pylori identifikavimui ir jautrumo antibiotikams nustatymui tyrimo metu

  70 €

DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Gastroenterologo konsultacija - 70€
Pakartotinė gastroenterologo konsultacija - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 45€
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.