vaiku ir kudikiu masazasLaimingas, sveikas, judrus ir galintis tobulėti mažylis yra ne tik tėvelių, bet ir mūsų, specialistų, prioritetas. Mažyliai geriausiai mus supantį pasaulį pažįsta per lietimą, todėl kuo vaikas mažesnis ir trapesnis, tuo labiau išreikšti jo lytėjimo pojūčiai. Kelių mėnesių vaikučiui geriausiai kompensuoti ir patenkinti lietimo poreikį galima masažais, skirtais būtent mažiems vaikams.

Kūdikių masažas gali pagerinti mažylio limfotaką, virškinimą, raumenų tonusą, jų jėgą ir elastingumą, paskatinti vystymosi ir augimo procesus, palengvinti kvėpavimą ir esant šiems sveikatos sutrikimams:

  • Kreivakaklystė;
  • Bambutės išvarža;
  • Centrinės nervų sistemos susirgimai;
  • Skoliozė;
  • Šleivapėdystė;
  • Plokščiapėdystė.

Masažas reikalingas ir neišnešiotiems kūdikiams – procedūros padeda žymiai greičiau atsistatyti nusilpusioms mažylio organizmo funkcijoms. Tačiau pakitęs kūdikėlio raumenų tonusas – mažylis nuolat įsitempęs ar suglebęs – yra dažniausia priežastis, dėl kurios jiems reikalingi masažai.

Jei vaiko raumenų tonuso nukrypimai nedideli, pakanka masažo ar gydomosios mankštos. Kai raumenų tonusas per didelis, skiriamas raumenis atpalaiduojantis masažas. Kai raumenų tonusas per mažas, kūdikiams skiriamas raumenis stimuliuojantis masažas.

Koks masažo poveikis mažyliui?

Vaikų, kuriems buvo daromas kūdikio masažas raumenų tonusui pagerinti pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ar metais, sergamumas mažesnis. Įrodyta, kad šie vaikučiai aplenkia bendraamžius ir fizinio vystymosi tempu. Pastebima, jog kūdikiai, kurie yra masažuojami, tampa ramesni, labiau atsipalaidavę, mažiau verkia, jiems sumažėja ir pilvo dieglių skausmai. Masažų dėka mažyliams greičiau cirkuliuoja kraujas, pagreitėja limfos apytaka, pagerėja kvėpavimas – jis tampa gilesnis. Masažai taip pat sąlygoja ir greitesnę medžiagų apykaitą. Masažai kūdikiui gerina mitybą, raumenų tonusą, jėgą ir elastingumą, gerina mažylio virškinimą. Kūdikių masažo dėka mažylis tampa žvalus, geriau valgo ir išsimiega.

Kiek laiko trunka masažas mažyliui?

Viena procedūra paprastai trunka apie pusę valandos, tačiau viskas priklauso nuo mažylio ir nuo to, kiek ilgai pirmuosius masažus vaikutis gali ištverti. Jie neskausmingi, tačiau mažylį reikia pripratinti, su juo susidraugauti.

Kokio amžiaus kūdikiams yra paskiriami masažai?

Kūdikių masažas skiriamas 3-12 mėnesių kūdikiams, tačiau jį galima atlikti net ir dviejų mėnesių kūdikiui. Masažai puikiai tinka ir sveiko mažylio profilaktikai. Masažų trukmę nustato specialistas; dažniausiai tai – dešimties procedūrų ciklas, dvi procedūros per savaitę.

Kūdikių masažo metu, tėvams suteikiama galimybė išmokti taisyklingo masažo pagrindų, kad savo mažyliui galima būtų pagelbėti ir namų sąlygomis. Gydomieji masažai gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos tėvai atlieka sveikatos problemų neturintiems vaikučiams, todėl nerekomenduojama pirmuosius kartus kūdikį masažuoti be specialisto pagalbos.

  • Kūdikių ir vaikų masažas (30 min.)

    30 €

Kineziterapeuto konsultacija kainuoja 65 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.