Kasdieninis tobulėjimas gydytojo darbe yra būtinas kaip oras. Kasmetinės konferencijos, įvairūs mokymai, pasaulinio lygio medicininės naujienos yra tai, kas suteikia galimybę pacientams suteikti aukščiausio lygio paslaugas klinikoje. Norime pasidžiaugti gydytoju-oftalmologu, med. m. dr. Jurgiu Trumpaičiu, šįmet dalyvavusiu net trejose pasaulinėse konferencijose ir pasidalinti jo įspūdžiais iš pirmųjų lūpų.

Anot dr. J. Trumpaičio, renginiuose buvo pristatyti naujausi akių ligų diagnostikos ir gydymo metodai. Didelį įspūdį paliko naujausios medicininės technikos, instrumentų ir medikamentų paroda, kurioje dalyvavo viso pasaulio kompanijos.

EUROPOS OFTALMOLOGŲ DRAUGIJOS KONGRESAS

Birželį Nicoje vyko Europos oftalmologų draugijos (angl. European Society of Ophthalmology) 2019 m. kongresas (SOE 2019)  Europos oftalmologų draugiją šiuo metu sudaro net 40 nacionalinių draugijų iš Europos, Egipto, Izraelio ir Jordanijos. Pati draugija įkurta 1956 m., siekiant skatinti oftalmologijos srities raidą Europoje ir bendradarbiavimą tarp Europos oftalmologų ir jų nacionalinių sąjungų. 

„Konferencijos metu susipažinau su naujausiais diagnostikos ir gydymo metodais. Pristatyti naujausi medikamentai akių ligų gydymui. Domėjausi kataraktos, glaukomos, amžinės geltonosios dėmės degeneracijos, uždegiminių ir onkologinių akių ligų naujausiais gydymo ir diagnostikos metodais. Didelis dėmesys buvo skirtas vokų plastinėms operacijoms, susipažinau su naujausiomis vokų plastinėmis operacijomis. Susipažinau su vokų navikų pašalinimo ir rekonstrukcinių operacijų technikomis.“,- pasakojo dr. J. Trumpaitis, kuris įgytas žinias planuoja įprasminti klinikiniame darbe.

TARPTAUTIŠKUMAS IR DALYVIAI IŠ VISO PASAULIO

Gydytojas-oftalmologas J. Trumpaitis taip pat dalinosi savo įspūdžiais iš rugsėjį Hamburge vykusios 38-osios kasmetinės Europos oftalmologinės plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos (angl. European Society of Ophthalmic Plastic and Reconstructive Surgery) konferencijos (38th ESOPRS Meeting 2019). Tai didžiausias šios srities renginys Europoje, kasmet suburiantis šimtus ekspertų iš viso pasaulio. Konferencijos lokacija pasirinkta ne atsitiktinai - Hamburgas nuo seno žinomas, kaip ,,tiltų miestas" arba ,,vartai į pasaulį" ir savyje įkūnija tarptautiškumo ir bendradarbiavimo dvasią. 38-oji kasmetinė Europos oftalmologinės plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos konferencija tapo puikia galimybe dalyvauti pasaulinio lygio mokymuose, dalyvauti diskusijose ir debatuose tarp oftalmologijos srities specialistų bei užmegzti naudingas tarptautines pažintis.

REKORDINIS DALYVIŲ SKAIČIUS

Rekordiškai didelio dalyvių skaičiaus sulaukęs rugsėjį Berlyne vykęs Vokietijos oftalmologų draugijos organizuojamas 2019 m. kongresas (DOG 2019) stebino naujausiomis technologijomis, diagnostikos ir gydymo metodais. 

Į kongresą atvyko daugiau nei 5100 dalyvių, įskaitant 3 169 specialistus - tai rekordinis dalyvavimas seniausios oftalmologų draugijos pasaulyje 162 metų istorijoje. „Didėjantis populiarumas tarp oftalmologų specialistų rodo, kad DOG eina teisingu keliu stabiliai plėtodamas savo kongreso turinį“, - aiškina profesorius dr. Claus Cursiefen, Vokietijos oftalmologų draugijos DOG prezidentas.

Pasak gydytojo J. Trumpaičio svarbiausi renginiai buvo ne tik pagrindinės paskaitos, bet ir naujai pristatyti susitikimų formatai „Svarbiausi transliaciniai mokslai“ ir „DOG Tarptautinė ekspertų diena“.

,,Aš laisvai suprantu ir kalbu vokiškai turi išlaikęs tarptautinį diplomą: Sprach Diplom, todėl stengiuosi kasmet dalyvauti tarptautinėje metinėje vokiečių oftalmologų konferencijoje. Patobulinti ne tik oftalmologijos bet ir vokiečių kalbos žinias." - pasakoja med. mokslų dr., gydytojas-oftalmologas Jurgis Trumpaitis.