Šių metų pabaigoje "Biofirst" klinika vėl pakvietė gydytojus bei vaistininkus į mokslinę praktinę konferenciją „Naujausi Moksliniai tyrimai apie kardiologijoje ir neurologijoje vartojamus maisto papildus bei jų poveikį“.

Konferencijoje paskaitas skaitė ne tik profesorė N. Savickienė iš LSMU, bet ir mokslų daktarai iš Jungtinių Amerikos valstijų bei Jungtinės Karalystės.

Medicinos mokslų daktaras, gyd. Decker Weiss

DR. DECKER WEISS, Medicinos mokslų daktaras gyd. Decker Weiss gydytojas – kardiologas, natūropatas, medicinos mokslų daktaras mitybos klausimais. Gyd. Weissas tapo pirmuoju natūralios medicinos kardiologu, baigęs mokslus Kolumbijos ligoninėje, Arizonos kardiologijos institute ir Arizonos kardiologijos ligoninėje, bei tapo Amerikos angiologų draugijos narys. Gydytojas, palaikydamas ryšius su Arizonos kardiologijos ligonine, atidarė išmanu "Scottsdale" širdies institutą, kuriame jis padėjo tūkstančiams pacientų saugiai sumažinti gydymą vaistais, panaikino angioplastinių ir šuntavimo operacijų poreikį, taip pat užkirsto kelią širdies ligoms ir daugybei aritmijų.Tarptautinė sveikatos priežiūros specialistų asociacija ir Tarptautinė kardiologų asociacija 2012 m. gyd. Weiss  įtraukė į "pagrindinių pasaulio gydytojų" sąrašą. Med. Mokslų daktaras pardavė savo praktiką 2013 metais pasilikdamas galimybę ribotai praktikai ir konsultuodamas įvairias prestižiškiausias pasaulio bendroves. Prisijungė prie tyrimų instituto "Artis Research", siekdamas ištirti ir paremti žmones, gyvenančius konfliktų ir karo zonų valstybėse."Chambers" klinikoje Dr. Weiss specializuojasi prevencinėje kardiologijoje, kuri leidžia anksti nustatyti ir gydyti širdies ir kraujagyslių ligas.

Aimee Benbow, Mitybos mokslų daktarė

Aimee "Viridian Nutrition" kompanijoje dirba mokslinių tyrimų srityje, kuria naujas maisto papildų sudėtis ir tiria jų poveikį organizmo funkcijoms. 2008 m. baigė Surrey universitetą, mitybos

Dr. Decker Weiss

bakalauro kursą. Vėliau mokėsi tame pačiame universitete ir tapo mitybos mokslų daktare. Turi daug patirties su maisto papildų gamintojais, jų švietimo srityje bei dirbusi kokybės kontrolės srityje. Yra "Mitybos asociacijos" narė, tai Jungtinės Karalystės kompetentingų ir kvalifikuotų mitybos specialistų registras, kurio sąraše yra tik mokslo darbuotojai, kurie vykdo mokslinę veiklą. Konferencijos metu buvo pristatytos naujausios tendencijos širdies ir kraujagyslių ligų prevencijoje ir gydyme. Mokslininkai pabrėžė, kad širdies ir kraujagyslių ligos „jaunėja“, o miokardo infarktu susergama vis ankstyvesniame amžiuje. „Širdies ligos neišsivysto per dieną – šis procesas vyksta daug metų. Jei dar jaunystėje pradėsime sveikiau gyventi, koreguoti rizikos veiksnius, tokius kaip žalingi įpročiai, stresas ar nesveika mityba, tai padės sulėtinti aterosklerozės procesą ir širdies ligos progresuos žymiai lėčiau.“ – teigė Dr. Decker Weiss. Taip pat buvo aptarta kad širdies ir kraujagyslių ligų riziką didina antsvoris, nutukimas, piktnaudžiavimas riebiu ir saldžiu maistu, alkoholio vartojimas, rūkymas, sėslus gyvenimo būdas.

Nuolatinė įtampa, skubėjimas, prastas miegas, konkuravimas darbe ar net poilsiaujant (pavyzdžiui, kas įspūdingiau paatostogaus) – visa tai jau tapo kasdienybe. Stresas iš esmės nėra sveikatai kenkiantis veiksnys. Pabrėžta, kad pavojus kyla tuomet, kai jis užsitęsia arba yra toks intensyvus, jog viršija organizmo atsistatymo galimybes. „Kai stresą patiriame nuolat, kyla širdies susitraukimų dažnis ir arterinis kraujospūdis, didėja MTL („blogojo“) cholesterolio kiekis kraujyje. Pastaruoju metu vis augantis sergamumas širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis siejamas su nuolatiniu, intensyviu stresu ir per mažai skiriamu dėmesiu jo įveikimui“ – pabrėžė Dr. Decker Weiss.

Mitybos mokslų daktarė A. Benbow pristatė maisto papildų ir vitaminų grupę, kuri buvo sukurta remiantis naujausiais moksliniai tyrimais ir specialistų rekomendacijomis. Unikalūs maisto papildai, tokie kaip „Cardio multi“, kuriame esantis tiaminas – padeda palaikyti normalią širdies veiklą, Vit. K – pedadantis palaikyti normalų krešėjimą; maisto papildas „Curcumin Co-Q10“, kurio sudėtyje yra tvariai išgauto ciberžolės ekstrakto, koferemento Q10 ir vidutinės grandinės trigliceridų iš kokosų aliejaus; „Pottassium & Magnesium” – 100 proc. vandenyje tirpūs kalio ir magnio milteliai, kalis – padedantis palaikyti normal kraujospūdį, normalią raumenų veiklą ir magnis – padedadžntis mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Kaip ir visuomet, konferencija sulaukė didžiulio pasisekimo ir gydytojai bei vaistininkai labai laukia kitų Biofirst organizuojamų renginių.