Lazeris - neabejotinai vienas didžiausių praėjusio šimtmečio mokslo atradimų. Dėl savo tikslumo bei galingumo, lazerinės technologijos užvaldė ir įvairias medicinos sritis. Kaip lazerinių technologijų pagalba galima atsikratyti populiariausių odos problemų, sutiko papasakoti Kaune įsikūrusios „Biofirst“ klinikos dermatovenerologės.
1. Aknė (spuogai)
Med. m. dr., gyd. dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė:
„Kadangi šią problemą sąlygoja daugelis veiksnių, gydymas irgi turi būti visapusiškas. Naujausi tyrimai rodo, kad kartu su vietiniu gydymu taikant šviesos terapiją, gali būti išgydoma net įsisenėjusi aknė. Lazerio spinduliai naikina aknės bakteriją, slopina odos uždegimą, todėl mažėja pūlinukų, papulių ir net mazgelių kiekis, suaktyvėja kolageno gamyba. Frakciniu lazeriu galima panaikinti aknės sukeltus randus.“
2. Raukšlės, saulės pažeista oda, poros ir randeliai
Med. m. dr., gyd. dermatovenerologė Silvija Kontautienė:
„Tiems, kas savo veide turi visą nepageidaujamų odos problemų „rinkinį“, frakcinis odos atnaujinimas gali būti tikras išsigelbėjimas. Procedūros metu, specialiais lazerio režimais pašalinama 15-25 proc. odos paviršiaus, „mikrotinklelio“ principu. Palaipsniui oda regeneruojasi, matomas ryškus odos būklės pagerėjimas. Tai gan radikali, bet tikrai veiksminga procedūra, tinkama ne tik veido, bet ir kitų probleminių kūno vietų odai.“
3. Pigmentinės dėmės
Med. m. dr., gyd. dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė:
„Pigmentinės dėmės (hiperpigmentacija) – tai saulės, odos uždegimo, hormonų disbalanso organizme ar kitų dermatologinių būklių pasekmė. Vienos iš jų praeina savaime, o kitos, deja, lieka arba su laiku net ryškėja. Šios problemos atsikratyti nėra lengva, tačiau lazerinės technologijos, ko gero, yra arčiausiai tikslo. Remiantis moksliniais tyrimais, 1064 nm Q bangos Nd-YAG lazerio spindulys veikia selektyviai į odos pigmentą, todėl nėra pažeidžiamos kitos odos struktūros. Taikant kompleksinį pigmentinių dėmių gydymą, galima pasiekti puikių rezultatų!”
4. Kraujagyslės ir kapiliarai
Gyd. dermatovenerologė Augustė Sutkutė:
„Kai veido odoje vienas šalia kito išryškėja kapiliarai, tai vadinama rosacea (arba tiesiog veido raudonis). Džiugi žinia yra ta, kad kapiliarus galima efektyviai sunaikinti geltonosios šviesos lazerio pagalba. Procedūros metu, gydymo vietose atšaldoma oda, todėl veikiant lazeriui jaučiamas tik švelnus dilgčiojimas. Siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojamas kelių procedūrų kursas. Galimas odos paraudimas ar patinimas išnyksta per maždaug dvi dienas.“
5. Nepageidaujami plaukeliai
Gyd. dermatovenerologė Justina Ūsienė:
„Didžiausias plaukelių šalinimo lazeriu privalumas – ilgalaikis efektas. Nors siekiant visiškai atsikratyti nepageidaujamų plaukelių, vidutiniškai reikia 4-5 procedūrų kurso, po jo šią problemą galima pamiršti ilgam. Pati procedūra nėra skausminga, lazeris veikia greitai, tiksliai ir nepalieka šalutinių reiškinių. Be to, lazeris skatina kolageno ir elastino gamybą, todėl oda greičiau atsinaujina, tampa elastingesnė, lygesnė ir, be abejo - gražesnė.“
6. Apgamai, papilomos ir kiti nepageidaujami odos dariniai
Gyd. dermatovenerologė Giedrė Gajauskienė:
„Odos darinių rūšių žmogaus organizme yra tiek daug, kad neretai pacientai juos tiesiog ignoruoja. Rekomenduoju bent kartą metuose atvykti dermatovenerologo konsultacijai, kad gydytojas dermatoskopu detaliai įvertintų tikrąją odos darinių būklę. Nekylant abejonių dėl jų gerybiškumo, ši problema lengvai išsprendžiama lazerio pagalba. Procedūra trunka taip trumpai, kad dažnai tenka nušalinti daugiau odos darinių, nei buvo suplanuota vienam vizitui.“
7. Rankų ir kojų nagų grybelis
Gyd. dermatovenerologė Sandra Bytautienė:
„Tai labai dažna ir itin nemaloni infekcija, kurios gydymui prireikia labai daug laiko. Nagų grybelio gydymas lazeriu – natūrali ir veiksminga procedūra, pranokstanti daugybę įprastinių metodų. Grybelis sugeria lazerio skleidžiamą šviesą, paverčia ją karščiu ir žūsta. Ankstyvose ligos stadijose galima išvengti medikamentinio gydymo ir chirurginio nago pašalinimo. Pastarasis metodas ne tik yra skausmingas, bet ir negarantuoja, kad naujai ataugęs nagas atrodys estetiškai.“.