Nagų grybelis, ryškūs veido odos kapiliarai, nepageidaujami plaukeliai bei įvairūs odos dariniai – tai dažniausios odos problemos, su kuriomis susiduria kiekvienas žmogus. Deja, kova su daugeliu šių bėdų, pareikalauja nemažai kantrybės ir investicijų, todėl dažnas linkęs pasiduoti pusiaukelėje. Medicinos mokslų daktarė, „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologė Silvija Kontautienė teigia, kad dėka lazerinės dermatologijos, šiandien tikrai galime sau palengvinti gyvenimą. „Svarbiausia neužsiimti savigyda, o savo sveikatą patikėti specialistams. Nustebsite, kaip ženkliai yra supaprastinama gydymo eiga, kai pasitelkiamos kompleksinės dermatologo paskirtos priemonės.“ – teigia ji. 

Nagų grybelis neaplenkia net ir didžiausių pedantų

Tai viena labiausiai paplitusių ir lengviausiai užkrečiamų nagų ligų, kurią „perimti“ galime vakarui pasiskolinę draugės batelius. Sporto salės, vieši dušai, baseinai, vandens pramogų parkai – tai vietos, kuriose reikėtų vengti vaikščioti basiems. Jeigu infekcijos nepavyko išvengti, nelaukite kol ji išplis: „Per daugiau nei dešimtmetį savo darbo praktikos, pastebėjau didelę pacientų ydą – tai bandymas odos problemas išspręsti patiems“ – teigia med. dr. S. Kontautienė. „Dažnai pacientai užsuka tiesiog į vaistinę ir atrankos būdu pradeda bandyti įvairius vaistus; dar blogiau – klauso draugų patarimų. Ilgainiui išleidžiama labai daug pinigų ir nesulaukiama norimo rezultato. Todėl visais atvejais pirmiausiai reiktų kreiptis į dermatovenerologą. Šiandien savo kabinete dirbu su itin pažangiu  „MeDioStar NeXT PRO“ lazeriu, kitus metodus pranokstančiu savo efektyvumu. Šiuo lazeriu atliekamos procedūros greitos, saugios ir be šalutinio poveikio. Grybelis sugeria lazerio skleidžiamą šviesą, paverčia ją karščiu ir žūsta. Svarbu paminėti, kad gydome kompleksiškai – ne tik lazerio, bet ir vaistų pagalba. Tačiau lazerinės procedūros labai sumažina cheminio gydymo poreikį, todėl organizmas žymiai mažiau kenčia. Kadangi kiekvieno žmogaus atvejis yra labai individualus, sunku iš anksto pasakyti kiek procedūrų visiškai pašalins grybelį. Bet vidutiniškai prireikia apie 4-5. Jas atliekame kas mėnesį. Vėliau atauga sveikas ir gražus nagas.“.

Tiksinti bomba – apgamai

Paprastai dėl apgamų kreipiamasi tada, kai jie sukelia estetinį nepasitenkinimą. Tačiau med. dr. S. Kontautienė pažymi, kad yra odos ligų, kurios gali imituoti apgamus, todėl praktiškai kiekvienas apgamas yra savotiška tiksinti bomba. Ne visus apgamus galima šalinti, tačiau pasitikrinti reikėtų visus: „Prieš bet kokio apgamo šalinimą, neužtenka jo apžiūrėti (kad ir labai patyrusio) gydytojo akimi. Visada atliekame dermatoskopinį tyrimą; kai išsiaiškiname, kad tai nėra piktybinis darinys – drąsiai ir saugiai pašaliname jį lazeriu. Paprastai procedūra trunka vos kelias minutes (didesnių darinių šalinimui prireikia apie 15 minučių), apgamas visiškai pašalinamas per vieną kartą. Neretai vieno darinio pašalinimui atvykę pacientai nustemba, kad procedūra truko taip trumpai. Todėl sulaukiame spontaniškų prašymų tuo pačiu vizitu pašalinti ir kitus diskomfortą kėlusius darinius: papilomas, miliumus, keratozes ir kt. Į keratozes reiktų ypač atkreipti dėmesį, nes būtent jos dažnai imituoja apgamus, tik yra pavojingesnės nei galvojame. Aktininės keratozės – tai ikivėžiniai susirgimai, dažnai pasireiškiantys veide. Besigydant vaistais, matau, kad pacientams labai dažnai prireikia pakartotinio medikamentų kurso, tuo tarpu lazeris keratozę pašalina vos per vieną procedūrą. Apibendrinant apgamų temą, galiu pasakyti, kad į dermatovenerologą būtina kreiptis tais atvejais, kai savo apgamuose pastebime pakitimus: besikeičianti spalva, forma (neryškūs apgamo kraštai), asimetrija, apgamo padidėjimas, kraujavimas ar šlapiavimas iš jo, niežėjimas, paraudusi aplinkui esanti oda. Šie simptomai yra rimtas signalas, į kurį reaguodami greitai, apsisaugosime nuo didžiulių bėdų“.

Veido odos kapiliarų šalinimas nepalieka pėdsakų

Išsiplėtę kapiliarai veide – dar viena opi estetinė problema, reikalaujanti papildomų maskavimo priemonių. Kaip galime išspręsti šią problemą iš esmės, nepaliekant pėdsakų? Med. dr. S. Kontautienė teigia, kad čia į pagalbą galima pasitelkti „QuadroStarPROYELLOW“ lazerį: „Kapiliarų išsiraizgymas veide neturi įtakos mūsų sveikatai, tačiau psichologinis nepasitenkinimas tebėra pastebimas. Dažnai pacientai tiesiog nežino, kad tokias problemas galima spręsti efektyviau; jie renkasi populiarias, bet daug pastangų reikalaujančias bei skausmingas procedūras. Tuo tarpu lazerinė dermatologija mums siūlo kur kas paprastesnę išeitį. Mes nesuardome pačių kapiliarinių rezginių, tiesiog „sutraukiame“ jų sieneles. Planuojamoje gydyti vietoje pašalinami plaukai, o oda atšaldoma (kuo didesnis pažeidimas, tuo ilgiau šaldoma). Lazerio išskiriamas šviesos impulsas sukelia lengvą dilgtelėjimo jausmą, kuris yra veiksmingo gydymo požymis. Procedūra nėra skausminga, nepalieka randų, trunka kelias-keliolika minučių. Po kapiliarų šalinimo lazeriu, gali būti juntamas odos paraudimas ar patinimas, tačiau visa tai praeina pakankamai greitai“.

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas

Tiems, kas šalina plaukelius vašku arba kasdien vargsta dėl šio ritualo skustuvu, vien žodis „depiliacija“ sukelia šiurpą. Ar gali ši procedūra turėti ir ilgalaikį efektą, ir būti neskausminga? „Biofirst“ klinikos dermatovenerologė Augustė Sutkutė teigia, kad gali: „Lazeris pats aptinka plaukelių folikulus, esančius tam tikroje augimo stadijoje ir veiksmingai bei saugiai juos sunaikina. Kadangi mūsų kūno plaukelių augimo ciklai būna skirtingi, visiškam jų pašalinimui reikia apie 6-8 procedūrų. Tačiau palyginus su kitais skausmingais ir trumpesnio efekto metodais, šiek tiek pasistengti tikrai verta. Oda iškart po procedūros bus švelni ir nesudirgusi. Be to, lazeris skatina kolageno ir elastino gamybą, todėl oda greičiau atsinaujina, tampa elastingesnė, lygesnė ir, be abejo – gražesnė. Klinikoje dirbu su „MeDioStar NeXT PRO“ lazeriu, kuriam neprilygsta jokios kitos technologijos pasaulyje. Plaukų šalinimas lazeriu trunka nuo kelių sekundžių iki kelių minučių – pašalinti plaukelius nuo 10 cm2 odos ploto trunka mažiau nei minutę“ – teigia gyd. A. Sutkutė. Dėka lazerinio gydymo efektyvumo, į kliniką užsuka ir savimi besirūpinantys vyrai. Todėl lazerio universalumas gelbėja ir ieškančius kompleksinio sprendimo, nes išimčių kūno zonose nėra; plaukeliai šalinami nuo viršutinės lūpos, pažastų, sprando, pečių, nugaros, kojų, bikini ir kt.