Pigmentinės dėmės (hiperpigmentacija) – tai saulės, odos uždegimo, hormonų disbalanso organizme ar kitų dermatologinių būklių pasekmė. Rudos dėmelės įvairiose kūno vietose gali būti ir įgimtos, tačiau retas jas laiko puošmena. Dar blogiau – kartais pigmentinė dėmė gali signalizuoti net apie odos vėžio pradžią. Kaune įsikūrusios „Biofirst“ klinikos med. mokslų dr., gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė atskleis, ką daryti, jeigu hiperpigmentacijos išvengti visgi nepavyko.

Kaip atsiranda pigmentinės dėmės?
Nors populiariausias šių dėmių atsiradimo šaltinis dažnai yra saulės spinduliai, dr. Jurgita Karčiauskienė teigia, kad yra daugybė kitų priežasčių, kodėl mūsų oda staiga paruduoja: „Tai gali būti  įvairių cheminių medžiagų (ypač rūgščių), ar netgi kasdien naudojamos kosmetikos bei odos reakcijos į kvepalus pasekmė. Taip pat pigmentinės dėmės gali susidaryti ir po kitų odos ligų, pvz.: aknės, vabzdžių įkandimo (ypač nusikasius), uždegiminių ligų. Vienos iš jų praeina savaime, o kitos – lieka arba net ryškėja. Tai labai individualu.“

Ar pigmentinės dėmės gali būti pavojingos sveikatai?
Anot dr. J. Karčiauskienės, savo kūną reikia stebėti nuolat: „Pigmentinė dėmė gali būti nekenksminga sveikatai, pvz.: šlakai ar strazdanos. Kita vertus, ji gali signalizuoti ir apie odos vėžio pradžią. Pastebėjus darinio spalvos, kontūro bei dydžio pakitimus ar jaučiant jo niežėjimą bei skausmą, reikėtų apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą. Esant reikalui, odos darinio mikrostruktūros įvertinamos skaitmeniniu dermatoskopu, atliekama odos biopsija bei histologinis ištyrimas.“.

Ar pigmentinių dėmių galima atsikratyti?
„Kuo anksčiau pacientas kreipiasi, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Tačiau turiu paminėti, kad pigmentinių dėmių atsikratyti nėra taip lengva. Klinikoje jau kuris laikas ieškojome patikimo, galingo ir modernaus lazerio, kuris padėtų saugiai, greitai ir efektyviai įveikti pigmentacijos problemą. Didžiuojamės jį pagaliau suradę ir įsigiję! Likome ištikimi vokiečių kompanijai „Asclepion“ – jų lazerių pagalba sėkmingai sprendžiame įvairiausias odos problemas: nagų grybelį, šaliname nepageidaujamus plaukelius, kapiliarus, įvairius odos darinius, atliekame odos jauninimo procedūras“

Kuo lazerinis gydymas yra pranašesnis už kitus metodus?
„Pirmiausia – savo veiksmingumu. Remiantis moksliniais tyrimais, 1064 nm Q bangos Nd-YAG lazerio spindulys veikia selektyviai į odos pigmentą nepažeisdamas kitų odos struktūrų, todėl nepageidaujamų reakcijų rizika yra maža. Net ir nedidelės šio lazerio spindulio dozės sukelia melanosomų pažaidą ir suskaido melanino granules, kurios vėliau organizmo pašalinamos. Viena iš dažniausių pigmentacijos problemų (ypač moterims) yra melasma. Tai nuo hormonų priklausanti rusva dėmė, dažniausia atsirandanti veide ir atspari gydymui. Naujausi tyrimai rodo, kad minėtas lazeris kartu su medikamentiniu gydymu yra efektyviausia priemonė siekiant pašalinti šiuos pigmentacijos sutrikimus. Vertėtų nepamiršti, kad hiperpigmentuotą odą reikia prižiūrėti ir namų sąlygomis, taip pat nesiskirti su kremu nuo saulės – jos spinduliai mus veikia ne tik vasarą.“.

Kaip prižiūrėti hiperpigmentuotą odą namuose? (kosmetologės komentaras)
„Biofirst“ klinikos kosmetologė Ramunė Pečulaitienė:

www.biovaistine.lt

„Pigmentines dėmes būtina „atakuoti“ kompleksiniu gydymu. Pirmiausia rekomenduočiau reguliariai atlikti veido šveitimą natūraliomis „RegimA“ rūgštimis. Procedūros metu yra pašalinamos negyvos odos ląstelės, subalansuojamas jos ph, atgaunama prarasta drėgmė. Kasdienei pigmentuotos odos priežiūrai namuose, rekomenduočiau produktus, turinčius vitamino C. Pastovus jo naudojimas užtikrins odoje natūraliai sukuriamą apsaugos barjerą nuo žalingųjų UV spindulių bei tuo pačiu šviesins jau esamus pigmentacijos požymius. Įspūdinga tai, kad jis veiks tik dėmeles, o nepažeistos odos nenubalins, todėl odos tonas natūraliai susilygins. Be to, vitaminas C yra puikus antioksidantas bei turi fotosenėjimą stabdančių savybių. Medicininės kosmetikos „Cell Fusion C“ linija „Derma White“, buvo sukurta specialiai hiperpigmentuotai odai. Skaistinantis veido kremas „Photoaging Whitening“  ir skaistinantis serumas „Advanced Derma White“, apsaugos nuo įvairių dėmelių, strazdanų bei šlakų atsidarimo. Šis duetas tinka visiems odos tipams, taip pat yra rekomenduojamas po įvairių lazerinių procedūrų. Bent kartą per savaitę, odą reiktų palepinti veido kauke „Enzyme Peel Mask with Vitamin C and Papaya“ iš The Organic Pharmacy. Ji suteiks greitų ir akivaizdžių rezultatų, nes kaukės veiksmingumas pagrįstas natūralumo ir aukštųjų technologijų deriniu, regimai transformuojančiu odą.“.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu