1. BUVIMAS TIESIOGINIUOSE SAULĖS SPINDULIUOSE AR AUKŠTESNĖJE NEI 25° TEMPERATŪROJE, APSAUGO NUO "COVID-19"

MITAS! „COVID-19“ liga galima susirgti nepaisant to, koks saulėtas ar karštas oras yra lauke. Šalyse, kuriose įprastinis klimatas yra šiltas ar karštas, „COVID-19“ ligos neišvengta. Norėdami apsisaugoti nuo SARS-CoV-2 viruso, būtinai dažnai ir kruopščiai valykite rankas bei nelieskite jomis akių, burnos ir nosies. 

2. NUO „COVID-19“ LIGOS GALIMA PASVEIKTI.

TIESA! Susirgus „COVID-19“ liga, ar būnant besimptomiu SARS-CoV-2 viruso nešiotoju, nereiškia, kad sirgsite visą gyvenimą.  Daugelis žmonių, susirgusių „COVID-19", gali pasveikti ir pašalinti virusą iš savo kūno. Jei esate sergantysis, būtinai gydykite ligos simptomus. Jei jaučiate kosulį, karščiavimą ir Jums sunku kvėpuoti, nedelsdami skambinkite nemokama karštąja Koronos linija: 1808. Dauguma pacientų pasveiksta palaikomosios priežiūros dėka.

 

3. GEBĖJIMAS ĮKVĖPUS SULAIKYTI ORĄ DAUGIAU NEI 10 SEKUNDŽIŲ REIŠKIA, KAD ESU SVEIKAS

MITAS! Dažniausi „COVID-19" simptomai yra sausas kosulys, nuovargis ir karščiavimas. Kai kuriems žmonėms gali išsivystyti sunkesnės ligos formos, tokios kaip pneumonija (plaučių uždegimas). Geriausias būdas patvirtinti arba paneigti, kad sergate virusu, sukeliančiu „COVID-19" ligą, yra laboratorinis tyrimas. Šio kvėpavimo pratimo atlikimas neįrodo, nei kad sergate / nesergate „COVID-19", nei kita plaučių liga. Be to, jis gali būti pavojingas.

 

4. ALKOHOLIO VARTOJIMAS GALI PADĖTI APSISAUGOTI NUO „COVID-19"

MITAS! Dažnas ar per didelis alkoholio vartojimas ne tik neapsaugo nuo infekcinių ligų, bet ir gali padidinti įvairių sveikatos problemų riziką. 

 

 

 

5. MAUDYMASIS KARŠTOJE VONIOJE UŽKERTA KELIĄ „COVID-19" LIGAI

MITAS! Nepriklausomai nuo jūsų vonios ar dušo temperatūros, normali kūno temperatūra išlieka maždaug nuo 36,5 ° C iki 37 ° C. Tiesą sakant, maudytis vonioje su ypač karštu vandeniu gali būti kenksminga, nes vanduo gali nudeginti. Geriausias būdas apsisaugoti nuo „COVID-19" - tai dažnai ir kruopščiai plaunamos rankos. Elektriniai rankų džiovintuvai irgi nėra veiksmingi prieš SARS-Cov-2 virusą, todėl reikalui esant, naudokite juos tik to po, kai nusiplovėte rankas.

 

6. UŽSIKRĖTUS KORONAVIRUSU, NĖRA TIKSLINGA PADENGTI VISĄ SAVE DEZINFEKANTU

TIESA! Savęs išsipurškimas dezinfekantu nepadės neutralizuoti bet kokio viruso, kuris jau pateko į jūsų kūno vidų. Dezinfekcinių medžiagų (alkoholio ar chloro) purškimas ant savęs gali sugadinti ne tik drabužius, tačiau ir rimtai bei negrįžtamai pažeisti gleivinę (pvz.: akis ar burną). Atminkite, kad tiek alkoholis, tiek chloras gali būti naudingi paviršiams dezinfekuoti, tačiau juos reikia naudoti laikantis atitinkamų rekomendacijų.

 


Informacija parengta pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenis:
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters