7. UODAI NĖRA NAUJOJO KORONAVIRUSO NEŠIOTOJAI

TIESA! Kol kas informacijos ir įrodymų, kad naujas koronavirusas galėtų būti perduodamas per uodų įkandimus, nėra. SARS-CoV-2 yra kvėpavimo takų virusas, kuris plinta pirmiausia orolašeliniu būdu, susidarančiu užsikrėtusiems žmonėms kosint ar čiaudint, per seilių lašelius ar lašelius, išsiskiriančius iš nosies. Norėdami apsisaugoti nuo "Covid-19", verčiau dažnai plaukite rankas. Nesant galimybei to padaryti, įtrinkite jas specialiu rankoms skirtu dezinfekciniu skysčiu. Taip pat venkite artimo kontakto su visais, kurie kosėja ir čiaudėja.

 

8. SKIEPAI NUO PLAUČIŲ UŽDEGIMO APSAUGO NUO GALIMYBĖS SUSIRGTI "COVID-19"

MITAS! Nors yra žinoma, kad "Covid-19" yra sunkus ir ūmus respiracinis sindromas, galintis stipriai pakenkti žmogaus plaučiams, skiepai nuo pneumonijos neužtikrina apsaugos nuo SARS-CoV-2. Virusas yra toks naujas ir skirtingas nuo kitų, kad jam reikia savo vakcinos. Daugybė tyrėjų bando ją sukurti, o Pasaulio Sveikatos Organizacija palaiko jų pastangas. Nors įprastiniai skiepai nuo pneumonijos nėra veiksmingi prieš "Covid-19", norint apsaugoti savo sveikatą, labai rekomenduojama skiepytis nuo kvėpavimo takų ligų.

 

9. REGULIARUS NOSIES SKALAVIMAS DRUSKINGU VANDENIU NEAPSAUGO NUO NAUJOJO KORONAVIRUSO

TIESA! Nėra duomenų, kad reguliariai skalaujant nosį druskos tirpalu, žmonės būtų buvę apsaugoti nuo naujojo koronaviruso užkrato. Yra keletas įrodymų, kad reguliariai skalaujant nosį druskos tirpalu, žmonės gali greičiau atsigauti po peršalimo. Tačiau nebuvo įrodyta, kad reguliariai skalaujama nosis apsaugo nuo kvėpavimo takų infekcijų. 

 

10. NAUJASIS KORONAVIRUSAS VEIKIA ŽMONES, NEPAISANT JŲ AMŽIAUS

TIESA! Deja, bet "Covid-19" liga gali susirgti bet kokio amžiaus žmogus. Taip pat bet kokio amžiaus žmogus gali tapti "SARS-Cov-2" viruso nešiotoju. Panašu, kad vyresni žmonės ir žmonės, turintys lėtinių sveikatos sutrikimų (pvz., astma, diabetas, širdies ligos) yra labiau pažeidžiami "Covid-19". Jie suserga sunkesne ligos forma. Pasaulio Sveikatos Organizacija pataria visoms žmonių amžiaus ir sveikatos būklės grupėms irmtis priemonių prieš naująjį koronavirusą. Itin svarbu yra laikytis gerosios rankų higienos praktikos ir saugoti savo kvėpavimo takus. 

 

11. ANTIBIOTIKAI GALI BŪTI NAUDOJAMI "COVID-19" PREVENCIJAI AR NET GYDYMUI

MITAS! Antibiotikai neveikia jokių virusų, tik bakterijas. Naujasis koronavirusas (SARS-Cov-2) irgi yra virusas, todėl antibiotikai neturėtų būti naudojami kaip prevencijos ar gydymo priemonė. Tačiau jeigu jūs sergate kokia nors virusine liga ir gydytojas jums paskyrė antibiotikų - vadinasi kartu su virusine liga, jūsų organizme buvo rasta dar ir bakterijų sukeltų susirgimų. Iki šiol nėra konkretaus vaisto, galinčio užkirsti kelią naujajam koronavirusui ar jį gydyti. Tačiau sergantiesiems turėtų būti suteikta tinkama priežiūra ligos simptomų palengvinimui ir gydymui. Kai kurie specifiniai gydymo būdai šiuo metu yra ir bus tiriami atliekant klinikinius tyrimus. PSO padeda paspartinti tyrimų ir plėtros pastangas kartu su itin plačiu profesionalų spektru.

Pirmąją straipsnio ""Covid-19" mitai" dalį, rasite čia.

Dėmesio: straipsnis parengtas 2020 m. 04 mėn. 15 d., pagal iki šiol žinomus duomenis. Jei skaitote šį straipsnį vėliau, nei nurodyta data, gali būti, kad informacija yra pasikeitusi.


Informacija parengta pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenis:
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters