Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionė, fotomodelis ir „VAYU“ maudymosi kostiumėlių kūrėja Rūta Gajauskaitė Krūmienė domisi sportu, sveika mityba ir sveiku gyvenimo būdu. Mergina pirmenybę teikia natūraliai kosmetikai ir kokybiškoms grožio priemonėms, tačiau nelieka abejinga galimybei pabrėžti savo grožį pasinaudojus mažomis gudrybėmis.

2006 metais jūs tapote Lietuvos dailiojo čiuožimo čempione. Gal galėtumėte atskleisti, kodėl nutraukėte karjerą? Ką dabar veikiate gyvenime?

Dailiojo čiuožimo teko atsisakyti dėl traumos. Taip pat nenorėjau aukoti mokslų, studijų, palikti šeimost, o Lietuvoje užsiiminėti šia sporto šaka nėra tinkamų sąlygų. Tačiau niekada nesigailėjau dėl tokio sprendimo, sėkmingai baigiau bakalauro ir magistro studijų programas, o šiuo metu kuriu maudymosi kostiumėlius.

Kodėl nusprendėte užsiimti būtent tokia veikla?

Tiesiog Lietuvoje nerasdavau sau patinkančio maudymosi kostiumėlio, tad paprašiau mamos pagalbos ir kartu, draugiškai sukūrėme pirmąjį bikinį. Į šią veiklą net močiutę buvome įtraukusios! Tačiau atsirado tiek norinčių įsigyti mūsų produkcijos, kad trise nebesuspėjome. Šiai veiklai šiuo metu ir skiriu daugiausiai dėmesio.

O kaip puoselėjate savo grožį?

Stengiuosi naudoti natūralias grožio priemones: šampūnus, kondicionierius, veido kremus, šveitiklius. Taip pat visada pasilepinu manikiūru ir pedikiūru – tiek vasarą, tiek žiemą. Rytą pradedu burną išsiskalaudama kokosų aliejumi, kuris balina dantis ir naikina bakterijas, geriu daug vandens, nepamirštu sporto, o automobilyje kartais atlieku veido jogą.

Sakote, kad stengiatės naudoti natūralias grožio priemones, gal galėtumėte pateikti pavyzdžių?

Taip, visai nesenai išbandžiau vieną iš „The Organic Pharmacy“ firmos produktų – veidui skirtą molio kaukę. Rezultatas tikrai pradžiugino, oda tapo švelni ir švytinti!

Gal pastebite tam tikrų klaidų, kurias daro merginos, naudodamos kosmetikos priemones?

Pastebėjau, kad kartais moterys per daug išryškina antakius, padažo juos nenatūraliai. Ypač pastebimas permanentinis dažymas, kuris dažnai atrodo ne itin patraukliai. O, mano manymu, antakiai yra vienas svarbiausių akcentų veide. Taip pat visai neseniai praūžė veido kontūravimo mada. Gal ankščiau, kai ryškus makiažas nebuvo toks pastebimas, tai pritraukdavo dėmesį, tačiau nemanau, kad tai – pats svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų susikoncentruoti.

Ar sportas vis dar užimą didelę jūsų gyvenimo dalį?

Tai – laisvalaikio praleidimo būdas, mielai važinėju riedučiais, dviračiu. Norint gerai jaustis ir išlaikytų gražias kūno formas, reikia bent 45 min. fizinio aktyvumo per dieną. Tai ir stengiuosi daryti. Lankausi sporto salėje, mėgstu pasivaikščiojimus, taip pat nepamirštu ir sveikos mitybos.

O ką manote apie dietas? Taip pat – apie žmones, kurie per didelį dėmesį skiria sportui?

Negalima visą gyvenimą valgius mėsą staiga sugalvoti, kad nuo šiandien jos nebevalgysi ir drastiškai pakeisti mitybą. Tam reikia laiko ir kantrybės. Ta pati taisyklė galioja ir sportuojant. Būtina atsižvelgti į savo galimybes, pajėgumus, „neperdegti“.

Kokius maisto produktus vartojate? Ar leidžiate sau pasilepinti saldumynais?

Ryte valgau ilgo veikimo angliavandenių, tokių kaip grikiai, avižos, o vakare – baltymų, žuvies, taip pat stengiuosi nepamiršti daržovių. Vis dėlto nuvažiavusi pas mamą ar močiutę kartais nusižengiu taisyklėms. Svarbiausia – nesigailėti suvalgius kažką ne itin sveiko, o džiaugtis ta akimirka ir skaniu maistu. Manau, reikia valgyti viską, tik, kaip ir minėjau anksčiau, vertėtų nepamiršti saiko jausmo ir rasti aukso viduriuką. Ši taisyklė galioja ir kalbant apie grožio procedūras.

Gal galėtumėte plačiau papasakoti apie aukso viduriuką grožio srityje?

Manau, kad visos procedūros yra gerai tol, kol nepersistengiama, viskas atrodo natūraliai. Pavyzdžiui, svarbu, kad žmogus, kuris tave matė seniau, vėl sutikęs nepastebėtų itin didelio skirtumo. Nematau nieko blogo, jei putlinamos lūpos ar dedami krūtų implantai – svarbu jausti saiką.

Ar esate susidūrusi su lazerinėmis grožio procedūromis?

Esu bandžiusi lazeriu šalinti kojų plaukelius, taip pat teko išbandyti veido odos patempimą ir atjauninimą. Aš truputėlį jautri skausmui, tad gydytojai dažnai pajuokauja, kad esu blogas pacientas. Lazerio procedūrų metu jaučiama tik šiluma ir labai lengvas dilgčiojimas, o rezultatai būna puikūs! Tad smagu, kad yra tokių galimybių puoselėti grožį.

GYDYTOJO KOMENTARAS

Švelnus veido odos atnaujinimas ir patempimas lazeriu skatina veido odos atsinaujinimą, pašalina senas ląsteles, išsausėjimus, bėrimus, atsiradusius vasaros metu. Procedūra atjaunina odą, paskatina kolageno gamybą, veidui suteikia švytėjimo. Ji ypač naudinga rudenį, nes per vasarą oda patiria daug įvairių dirgiklių: saulė, sūrus vanduo, vėjas, karštis, šaltis ir t. t. Tai – puikus laikas ir kitoms lazeriu atliekamoms procedūroms, pvz., po vasaros išryškėjusių pigmentinių dėmių ir kraujagyslių šalinimui. Be to, labai svarbu išsitirti naujai atsiradusius apgamus ir prireikus juos pašalinti lazeriu.“

Apie procedūrą

1. Klinikoje „Biofirst“ atliekamas švelnus veido odos atjauninimas naujausiu lazeriu „MedioSTaR Next PRO“ yra visiškai neskausmingas. Šis lazeris – pirmasis pasaulyje, kuriuo atliekamos procedūros nesukelia skausmo.
2. Lazeris išskiria šviesos impulsą ir sukelia lengvą dilgtelėjimo jausmą. Jokių paraudimų – tik gera savijauta ir puiki išvaizda!
3. Tai – puiki galimybė atgaivinti ir pagražinti odą prieš itin svarbias progas, nes procedūra trunka 45 min., o rezultatai matomi jau kitą dieną. Atlikti ją galima vyresniems nei 20 metų žmonėms.

Daugiau informacijos apie procedūras lazeriu rasite čia.