Akušeris-ginekologas – tai gydytojas, atsakingas už pačią intymiausią moters kūno sritį: reprodukcinę sveikatą. Ši sritis iš gydytojo reikalauja ne tik didžiulio profesionalumo, tačiau ir ypatingos empatijos. Moteris, susidūrusi su ginekologinėmis problemomis gali tapti itin pažeidžiama, todėl „savojo“ gydytojo akušerio-ginekologo pasirinkimas gali pareikalauti laiko.

 

Profesionalumas ar švelnumas?

Rinkdamiesi savo specialistą (nebūtinai gydytoją, tai gali būti, pavyzdžiui, - kirpėjas), mes visada turime labai individualius poreikius bei priežastis, todėl „teisingas atsakymas“ neretai slypi mumyse. Vienos klientės pas tą patį kirpėją grįžta dėl patrauklių kainų, kitos – dėl to, kad specialistas yra puikus koloristas, kuriam sunkiau sekasi formuoti garbanas, kurių tai klientei iš tiesų net ir nereikia... Panašiai ir su gydytojais – vienoms pacientėms tam tikrame gyvenimo etape reikalinga nėštumo priežiūra, kitos turi estetinės ginekologijos problemų, trečioms reikalinga „universali“ gydytoja, nes jos tiesiog nenori keisti specialisto. Tam, kad galėtumėte priimti teisingiausią sprendimą sau, straipsnyje išsamiau pristatysime „BIOFIRST“ klinikos gydytojas akušeres-ginekologes ir dažniausiai moteris kamuojančias ginekologines problemas bei jų sprendimus.

 

Nevaisingumas

Tai viena skaudžiausių akušerinių-ginekologinių problemų, paliečiančių ne tik pačią moterį, tačiau ir jos antrąją pusę. Visgi, šiuolaikinė medicina šiandien gali kur kas daugiau. Apie tai liudija daugybė gėlių puokščių, kurios keliauja į mūsų gydytojos akušerės-ginekologės Elinos Žurman kabinetą. Tai tampa simboliu, sėkmingai pasaulį išvydusios gyvybės, dėl kurios vyko ilga ir daug pastangų pareikalavusi kova. Žavu tai, kad pasitaiko atvejų, kuomet nevaisingumo problemos išsprendimas būna kur kas paprastesnis nei pacientai tikėjosi. Kartu ir liūdna, kad kartais, po visų pastangų, rezultatas taip ir neįvyksta... Tačiau dažnais atvejais tie, kas nusprendžia spręsti sudėtingo pastojimo problemą, praveria būtent Elinos Žurman kabineto duris. 
Tinklalaidė NEVAISINGUMO tema su gyd. akušere-ginekologe Elina Žurman mūsų Youtube kanale.

 

Vertinančioms kuo natūralesnius gydymo metodus ir puikų humoro jausmą

Gydytoja akušerė-ginekologė Asta Valytė – energijos, geros humoro dozės, konkretumo ir profesionalumo užtaisas. Kaip ir visos mūsų gydytojos, A.Valytė išmano daugybę sričių: konsultuoja ir gydo ginekologinėmis ligomis sergančias moteris, nėščiąsias, atlieka profilaktines apžiūras, aprėpia menstruacinio ciklo sutrikimus, klimakterinį periodą ir kt. Visgi, gydytojo profesija jau tokia – mokslų visada per mažai. Matydama didžiulį natūralesnių gydymo metodų poreikį savo srityje, gyd. A.Valytė pasinėrė į fitoterapijos medicinoje sritį. Didžiulė darbo patirtis leido atrasti balansą tarp klasikinio bei natūralistinio gydymo, todėl šiandien mes džiaugiamės klinikoje turėdami visapusišką, pacientų itin mėgstamą specialistę. Tinklalaidė FITOTERAPIJOS ginekologijoje tema su gyd. akušere-ginekologe Asta Valyte mūsų Youtube kanale.

 

Kai norisi moderniausių ginekologinių sprendimų

Bendrai kalbant, chirurginės intervencijos (operacijos) – turi savo vietą paciento gydyme. Tai sudėtingas procesas, reikalaujantis didžiulio profesionalumo personalui ir kantrybes gijimo procese pacientui. Šiuolaikinė medicina, kaip ir kitos sritys, nuolat ieško būdų kaip palengvinti gydymo bei sveikimo procesus. „BIOFIRST“ klinikos ginekologijos departamente siūlome inovatyvius metodus šlapimo nelaikymo, estetinės ginekologijos ir kt. problemų sprendimui. Lazerinė ginekologija kai kuriais atvejais padės spręsti problemas, kurias esame įpratę laikyti tik operacinio stalo išeitimis; PRP terapija su hialurono rūgštimi (ar be jos) – pasitarnaus seksualinio gyvenimo kokybei; kitos injekcijos padės susigrąžinti estetinį pasitenkinimą intymiose zonose.
Lazerinę ginekologiją klinikoje atlieka: gyd. Asta Valytė, gyd. Elina Žurman, gyd. Raimonda Sinkevičienė, gyd. Lina Kavaliūnienė.

PRP terapiją ir estetinės ginekologijos sritį klinikoje atlieka: gyd. Raimonda Sinkevičienė.

Grojaraštį su įvairiomis #TABU laikomomis temomis, kaip šlapimo nelaikymas ir seksualinė sveikata rasite čia, mūsų Youtube kanale.

 

Onkologiniai susirgimai, kurių dažnai galima išvengti

Vėžys – vis dar viena skaudžiausių diagnozių, kuriuos tik gali išgirsti pacientas. Dažnu atveju tai siejasi su psichologiniu nusiteikimu ir visuomenėje ilgą laiką besiformavusia nuomone, kad ši liga – nuosprendis. Šiandien racionalus žvilgsnis diktuoja, kad onkologiniai susirgimai tampa vis labiau suvaldomais procesais. Visgi, kalbant apie vėžinius susirgimus būtent ginekologijoje – itin didelė atsakomybė čia tenka pačios moters sąmoningumui. Jei, pavyzdžiui, žarnyno vėžio patikros programa yra primygtinai rekomenduojama antrojoje gyvenimo pusėje, gimdos kaklelio vėžys reikalauja ir ankstyvo, ir dažno bendradarbiavimo su savo akušeriu-ginekologu. Gydytoja akušerė-ginekologė dr. Joana Celiešiūtė bei gyd. Agnė Vitkauskaitė – puikios onkoginekologės, kuriomis pasitiki daugybė pacienčių bei mūsų klinikos darbuotojų. Daugiau informacijos apie gimdos kaklelio vėžį, jo patikros būtinybę, dažnumą ir kt., rasite mūsų tinklalaidėje Youtube kanale

 

Vienam gražiausių laikotarpių gyvenime – nėštumui

Reikalavimų sąrašas gydytojui akušeriui-ginekologui pailgėja dvigubai, kai moteris laukiasi. Medikas, vietoje vienos, 2D ir 3D echoskopijatampa atsakingu už dvi gyvybes. Kiekvienas nėštumo trimestras pasižymi savo ypatumais bei sveikatos iššūkiais, todėl savąjį specialistą atrasti norima kuo greičiau. Kadangi nėštumui reikalingas šioks toks pasiruošimas, rekomenduojama į gydytojo paieškas leistis kuo anksčiau. Gydytojai rekomenduoja pusmetį prieš pastojimą sugerti atitinkamą folio rūgšties kiekį, tačiau tai gali būti ne vienintelis kuo sklandesnio būsimo vaikelio laukimosi aspektas. „BIOFIRST“ klinikoje nėštukes konsultuoja, atlieka visus reikalingus ir papildomus tyrimus bei prižiūri gydytojos: Lina Kavaliūnienė, Rasa Kučinskaitė, Raimonda Sinkevičienė, Asta Valytė, Elina Žurman, Rasa Kučinskaitė. Taip pat mūsų klinikoje yra atliekamas ne tik 2D, tačiau ir 3D/4D ultragarsinis vaisiaus ištyrimas. Tai unikali galimybė pamėginti raiškiau pamatyti būsimo vaikelio veidą prieš jam gimstant! Video apie 3D/4D echoskopiją rasite mūsų Youtube kanale. 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu