Ar verta lazeriu šalinti apgamus?

Atsako gydytoja dermatovenerologė, dr. Silvija Kontautienė:

Šis klausimas labai dažnai iškyla mūsų pacientams. Visi baltaodžiai turi didesnį ar mažesnį skaičių apgamų, todėl tikrai visų jų šalinti nereikia. Tačiau yra dvi rūšys indikacijų, kuomet apgamo šalinimas galimas ar rekomenduojamas. Šias indikacijas skirstyčiau į medicinines ir estetines. 

Medicininės indikacijos: apgamas yra pakitęs, gydytojas įtaria odos melanomos formavimąsi... Šiuo atveju apgamas turėtų būti šalinamas chirurginiu būdu ir po to ištiriamas histologiškai. Kita grupė indikacijų tai yra estetinės priežastys, kuomet apgamas, populiariai tariant, yra netinkamas ir netinkamoje vietoje. Tai yra estetiškai negražiai atrodo. Šituo atveju apgamas gali būti šalinimas tiek chirurgiškai, tiek lazeriu. Ir šalinimo būdas priklauso nuo paties paciento pageidavimo, nuo apgamo dydžio bei jo lokalizacijos.

Kaip yra atliekama apgamo šalinimo procedūra?

Apgamai yra šalinami chirurginiais, abliaciniais lazeriais. Tai reiškia, kad šis lazeris atlieka abliaciją, kada pasluoksniui yra pašalinami apgamo sluoksniai ir minimaliai pažeidžiami aplinkiniai audiniai. Paprastai tai yra anglies dioksido (CO2) ir Erbium:Yag‘o lazeriai. Jų taikinys yra vandens molekulės, esančios ląstelių viduje. Galėčiau pažymėti, kad Erbium:Yag lazeriai pasižymi netgi 10 k. didesni afinitetu vandens molekulėms, negu anglies dioksido lazeriai. Taigi, šie lazeriai yra saugesni, galingesni ir efektyvesni, lyginant su CO2 lazeriais. Pati procedūra iš esmės priklauso nuo apgamo dydžio, kai kada – nuo jo lokalizacijos, pašalinimo sunkumo ir vidutiniškai trunka nuo 5 iki 20 min., tačiau atskirais atvejais gali varijuoti nuo 2 iki 20 min.

Ar lazeriu pašalintas apgamas gali atsinaujinti?

Taip, pašalintas apgamas gali atsinaujinti, ypatingai jeigu jisai yra šalinamas dėl estetinių priežasčių ir stengiamasi atlikti minimaliai invazyvią procedūrą, siekiant išvengti ryškesnio randėjimo. Žymelė vis tiek būna odoje. Tai gali būti rausva dėmelė, paviršinis randelis, tačiau jeigu reikalinga pašalinti gilesnį darinį, tuomet randelis bus žymesnis, nes abliacija yra atliekama kiek giliau.

Ar galima atsinaujinantį apgamą šalinti dar kartą?

Jeigu apgamas atsinaujina, visuomet rekomenduojame pakartoti gydytojo, atlikusio procedūrą, konsultaciją. Jis įvertins ar antrą kartą ši procedūra būtų saugi. Gydytojas darinį apžiūrės dermatoskopu ir jei pateiks išvadą, kad saugu atlikti šią procedūrą pakartotinai, tada tikrai galima dar kartą šalinti lazeriu. Jeigu gydytojas dermatologas pamato kažkokių įtartinų darinių, tuomet jis rekomenduos pakartotinį šalinimą ne lazeriu atlikti, o chirurginiu būdu arba atlikti biopsiją su histologiniu ištyrimu.

Ar po apgamo šalinimo lazeriu gali likti randas?

Po šalinimo lazeriu, randelis gali likti. Daugeliu atvejų kai šalinama dėl estetinių priežasčių, yra atliekama minimaliai invazinė procedūra. Apgamas nušalinamas labai paviršiniu lygiu, todėl randelis būna labai nežymus, vos pastebimas. Tačiau jeigu apgamas yra didesnis, tuomet abliacija atliekama giliau ir randelis gali būti žymesnis.

Kiek kainuoja apgamo šalinimo lazeriu procedūra?

Procedūros kainyną rasite čia: https://bioklinika.lt/teikiamos-paslaugos/ivairiu-odos-dariniu-salinimas/

Kiek kainuoja chirurginis apgamo šalinimas?

Procedūros kainyną rasite čia: https://bioklinika.lt/teikiamos-paslaugos/odos-dariniu-salinimas-chirurginiu-budu/

Kur rasti "BIOFIRST" klinikoje dirbančių gydytojų dermatovenerologių sąrašą?

Štai čia: https://bioklinika.lt/gydytojai/dermatovenerologas/

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23