Hiperpigmentacija – tai dažna būklė, pasireiškianti dėmėmis, tamsesnėmis nei aplinkinė oda. Ji vystosi, kai dėl padidėjusios pigmento melanino sintezės, formuojasi jo sankaupos odoje.

Melaninas - tai odai spalvą suteikiantis pigmentas, kurį gamina ląstelės vadinamos melanocitais.

Pagrindiniai hiperpigmentacijos atsiradimo rizikos faktoriai - saulės spindulių poveikis ir odos uždegiminiai procesai. Abu šie veiksniai gali paskatinti melanino gamybą. Tačiau tai nėra vieninteliai veiksniai galintys sąlygoti melanino gamybos pokyčius organizme. Tam tikri medikamentai, hormonų svyravimai, chemoterapija bei ligos taip pat gali paskatinti melanino gamybą ir nulemti hiperpigmentaciją.

Hiperpigmentacijos simptomai gali skirtis, priklausomai nuo rūšies. Skiriamos kelios hiperpigmentacijos rūšys:

  • Melazma - dažnai provokuoja hormonų pokyčiai, ji neretai atsiranda moterims nėštumo metu, vartojant kontraceptikus ar pakaitinę hormonų terapiją. Pasireiškia didesnėmis rusvos spalvos dėmėmis, paprastai pažeisdama veido odą.

  • Saulės šlakai atsiranda vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat patyrusiems stiprių odos nudegimų saulėje. Tai smulkios rudos dėmelės, dažnai netaisyklingos formos kraštais. Pažeidžia veidą, pečius, plaštakų nugarinius paviršius.

  • Použdegiminė hiperpigmentacija atsiranda po odos sužeidimo ar uždegimo. Dažniausia priežastis – aknė.

Siekiant efektyviai ir saugiai gydyti hiperpigmentaciją, gydytojas dermatovenerologas pirmiausia nustato jos atsiradimo priežastis ir tik tada paskiria gydymą. Priklausomai nuo hiperpigmentacijos sunkumo ir paciento individualių organizmo savybių, gali būti skiriamas medikamentinis arba aparatinis gydymas.

BIOFIRST klinikoje siūlome moderniausią sprendimą hiperpigmentacijai įveikti - gydymą vokiečių gamintojo "Asclepion" lazeriu - "STUDIO".
Lazerio spindulys veikia selektyviai į odos pigmentą nepažeisdamas kitų odos struktūrų, todėl nepageidaujamų reakcijų rizika yra maža. Net ir nedidelės šio lazerio spindulio dozės sukelia melanosomų pažaidą ir suskaido melanino granules, kurios vėliau organizmo pašalinamos.
Pigmentinių dėmių šalinimas ir procedūrų skaičius priklauso nuo pigmentinės dėmės rūšies, problemos trukmės ir kitų veiksnių. Dažniausiai pakanka 2-3 procedūrų, tačiau, kai kuriais atvejais gali reikėti ir 8 ar daugiau (ypač gydant melazmą).


Šiuo metu klinikoje siūlome moderniausią sprendimą hiperpigmentacijai įveikti - gydymą vokiečių gamintojo "Asclepion" lazeriu - "STUDIO".
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamą pigmentinių dėmių šalinimą bei kainas, rasite čia.
Gydytojų dermatovenerologų sąrašą rasite čia.

Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:
Randų šalinimas ir gydymas
Aknės (spuogų) gydymas
Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23