Hipofizinis nanizmas (mažaūgiškumas) – tai endokrininė liga, pasireiškianti sulėtėjusiu ar sustojusiu augimu ir organizmo formavimusi dėl sumažėjusios augimo hormono sekrecijos hipofizėje. Augimo hormonas stimuliuojančiai veikia kaulų, kremzlių ir minkštųjų audinių vystymąsi.  Hipofiziniu nanizmu susergama dėl augimo hormono trūkumo, įgimtos ar po operacijos atsiradusios hipofizės displazijos, dėl patirtos smegenų traumos ar atsiradusių navikų. 

Hipofiziniam nanizmui būdingi simptomai: raumenų nusilpimas, sulėtėjęs vaiko augimas ir vystymasis, žemas ūgis ir nedidelio laipsnio nutukimas, atsilikęs skeleto brendimas, mažesni, nei įprasta tokiame amžiuje, vidaus organai, maža nosis, ploni plaukai, atsikišęs smakras. 

 

 

 


Ultragarsiniai tyrimai atliekami išskirtinės kokybės itin tiksliu, vieninteliu Baltijos šalyse, naujausiu PREMIUM klasės ultragarso aparatu „Zonare ZS3“.
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamus ultragarsinius tyrimus bei kainas, rasite čia.
Gydytojų endokrinologų sąrašą rasite čia.

Kitos klinikoje gydytojų edokrinologų atliekamos paslaugos:
Skydliaukės ligų tyrimo programa

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23