„RIEBIĄ ODĄ REIKIA PRAUSTI DAŽNIAU“
Gydytoja dermatovenerologė, dr. Jurgita Karčiauskienė:

"Veido odos (net jeigu ji yra riebi) nereikėtų prausti su prausikliu dažniau nei du kartus per dieną. Dažnesnis odos prausimas veda į išsausėjimą, dėl kurio riebalinės liaukos gali pradėti išskirti dar daugiau riebalų. Tai veikia kaip kompensacijos mechanizmas, nes riebalai sudaro natūralų apsauginį odos sluoksnį ir šiek tiek pristabdo senėjimo procesą. Jeigu žmogų kamuoja aknė – dėl tokios odos priežiūros reikėtų pasitarti su gydytoju dermatologu. Egzistuoja daugybė aknės rūšių ir priežasčių, kodėl ji atsiranda, todėl nederėtų vadovautis ne tik šiuo (dažnesnio prausimosi) mitu, bet ir tepti odą kokosų aliejumi ar vadovautis bičiulių patarimais."

„CITRINOS SULTYS PUIKIAI NAIKINA PIGMENTINES DĖMES“
Gydytoja dermatovenerologė, dr. Silvija Kontautienė:

"Nors stabilizuoto vitamino C turintys serumai / kremai pasižymi odą šviesinančiomis savybėmis, citrinos sulčių tepti tiesiogiai ant odos griežtai nerekomenduojama. Šis vaisius yra ypač rūgštus – jo pH yra lygus 2 (odos pH = 5,5). Nenuostabu, kad natūraliam odos barjerui tai tikras iššūkis, tiesioginėje saulėje galintis pasibaigti dar ryškesne hiperpigmentacija ar net nudegimu. Nors kova su pigmentinėmis dėmėmis yra nelengva, mokslinė literatūra veiksmingiausiu nurodo kompleksinį gydymą – lazerines procedūras, lydimas gydytojo rekomenduotų kosmetikos priemonių ar vaistinių medžiagų naudojimu namuose."

„SKUTANTIS PLAUKELIUS, JIE ATAUGA STORESNI“
Gydytoja dermatovenerologė Sandra Bytautienė:

"Visi odoje esantys plaukeliai yra storesni arčiau plauko folikulo (šaknies) ir plonesni – galiukuose. Skusdamiesi plaukelius pašaliname ties storąja jų dalimi, todėl gali pasirodyti, kad jie tokiais ir bus. Šis mitas lengvai paneigiamas nustojus skustis – ataugdami plaukeliai vėl suplonės galiukuose. Tačiau tai nereiškia, kad plaukų skutimas yra visiškai nepavojingas. Dažnai susiduriama su įaugančių plaukelių problema, kuomet atsiranda uždegimas aplink plauką. Oda sudirgsta, atrodo neestetiškai, uždegimo vieta gali būti skausminga, joje gali išsivystyti infekcija. Ilgaamžis ir odą tausojantis metodas – plaukelių šalinimas lazeriu. Po procedūrų kurso maždaug metams galima pamiršti apie šią problemą, vėliau atvykstant tik palaikomajai procedūrai. Beje, ji nedirgina odos ir yra mažai skausminga."

„NORINT GAUTI REIKIAMĄ KIEKĮ VITAMINO D – TURIME DEGINTIS SAULĖJE“
Gydytoja dermatovenerologė Justina Ūsienė:

"Vitaminas D yra būtinas mūsų organizmui. Jis dalyvauja kalcio ir fosforo apykaitoje, todėl ypač svarbus augantiems vaikams. Daugiausia vitamino D pasigamina odoje, veikiant ultravioletiniams B spinduliams. Nedidelę dalį gauname su maistu. Dienos vitamino D poreikio patenkinimui, užtenka lauke trumpomis rankovėmis praleidžiant 10-15 minučių. Didesnis saulės spindulių kiekis yra susietas su priešlaikiniu senėjimu ir odos vėžiu. Dėl ultravioletinių A spindulių kiekio, ypač pavojingi yra soliariumo spinduliai. Jei yra nustatytas vitamino D trūkumas kraujo tyrimų pagalba – reikia gydyti koncentruotais preparatais, kitais atvejais žiemos metu profilaktiškai rekomenduočiau organiškus žuvų taukus, o gražesniam odos atspalviui – kokybiškas ir ekologiškas savaiminio įdegio priemones."

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu