Menopauzė yra natūrali moterų kūno fiziologinė būsena, kurią dažniausiai patiria moterys po 50 metų. Menopauzė reiškia moters reprodukcijos galimybių mažėjimą, tačiau tai tikrai jokiu būdu nereiškia, kad gyvenimas baigiasi. Menopauzė gali sukelti įvairius simptomus, tokius kaip karščio bangos, nemiga ir nuotaikų svyravimai.

Dažni menopauzės simptomai: karščio bangos, nemiga ir nuotaikų kaita

Karščio bangos yra vienas iš dažniausių menopauzės simptomų. Jos gali pasireikšti staiga ir sukelti stiprų kūno karščio jausmą, prakaitavimą, širdies plakimą ir galvos skausmą. Nemiga yra dar vienas menopauzės simptomas, dėl kurio dauguma moterų gana sunkiai užmiega arba miego kokybė nėra tokia gera kaip norėtųsi. Nuotaikų svyravimai, dirglumas, nerimas ir depresija taip pat gali būti menopauzės simptomai.
Moterims, kurios patiria menopauzę, svarbu pasirūpinti savo kūno sveikata ir emocinės gerovės išlaikymu.

Rūpinimasis savo kūnu ir emocine savijauta menopauzės metu

Yra daugybė būdų, kaip padėti sau su menopauzės simptomais ir išvengti jų neigiamo poveikio savo gyvenimui.

Vienas iš rekomenduojamų būdų, kaip padėti sau su menopauzės simptomais, yra reguliariai pratintis ir stengtis sumažinti stresą. Sportas ir meditacija gali padėti sumažinti stresą, sveikai maitintis ir stengtis gerinti miego kokybę. Taip pat gana svarbu įtraukti į savo dienos darbotvarkę pakankamai fizinio aktyvumo. Fizinis aktyvumas padeda išlaikyti kūno sveikatą ir gerovę, gerina miegą ir padeda sumažinti stresą. Nemiga gali būti susijusi su hormoniniais pokyčiais ir galima depresija. Moterys, kurios patiria nemigą, turėtų užsitikrinti reguliarų miego grafiką, stengtis miegoti tylioje ir raminančioje miego aplinkoje, stengtis būti fiziškai aktyviai ir prieš miegą vengti ramybę trikdančių veiklų.

Yra svarbu suprasti, kad menopauzė yra natūrali būsena, o jos simptomai yra trumpalaikiai. Svarbiausia, kad moteris pasiruoštų nepatogumams ir būtų fiziškai aktyvi menopauzės metu.
Esant stipresniems menopauzės simptomams rekomenduojama keisti savo gyvenseną ir mitybą, laikytis sveikos mitybos planų, vartoti pakankamai vitaminų ir mineralų, kad išlaikyti optimalų mineralų balansą kūne.

Menopauzės simptomų palengvinimo būdai: mankšta, sveika mityba ir natūralios priemonės

Yra ir natūralių būdų, kaip padėti sau su menopauzės simptomais, tokių kaip tam tikrų maisto produktų vartojimas, kurie gali padėti sumažinti karščio bangas. Ginekologas gali rekomenduoti naudoti maisto papildus, pvz., raudonųjų dobilų ekstraktą ir kt..
Svarbu taip pat atkreipti dėmesį į savo emocinę gerovę. Menopauzės metu moterims gali kilti nuotaikų svyravimų, kurie net gali privesti iki įvairių depresijų. Svarbu surasti laiko sau ir atlikti veiklas, kurios suteikia malonumą, pavyzdžiui, skaityti knygas, vaikščioti gamtoje ar mėgautis savo pomėgiais. Nuotaikų svyravimai ir dirglumas gali būti lengviau valdomi, jei moteris pasirinktų sveikesnį gyvenimo būdą, reguliariai užsiimtų fizinio aktyvumo veiklomis, atliktų meditacijos pratimus, jogą ir kitas raminančias veiklas, kuriomis pagerinamas bendras gerovės jausmas.
Tuo pačiu, jeigu norite švelninti menopauzės eigą, rekomenduojama mažinti alkoholio ir kofeino vartojimą, rūkymą ir riebių maisto produktų suvartojimą. Taip pat svarbu dėvėti drabužius, kurie yra lengvi ir atvėsina kūną, ir laikytis tinkamo gerti skysčių režimo.

Svarbus žingsnis menopauzės valdyme - konsultacija su ginekologe

Galiausiai, svarbu kalbėtis su savo ginekologe apie menopauzę ir jos simptomus. Jūsų ginekologė gali jus supažinti su rekomenduojamais gydymo būdais ir patarimais, kurie galėtų padėti sumažinti menopauzės simptomus ir pagerinti jūsų gerovę. Ginekologė gali pakonsultuoti ir dėl kitų gana svarbių menopauzės simptomų – šlapimo nelaikymo ar makšties sausumo. Gydymui gali būti skiriamos medikamentinės žvakutės, taikoma lazerio terapija ar įvairios injekcijos.

Gydytoja taip pat gali skirti hormoninę terapiją, kad sumažintų menopauzės simptomus, tačiau prieš pradedant gydymą svarbu aptarti su ginekologe, kokios yra galimos neigiamos gydymo rizikos.
Menopauzė taip pat gali turėti ilgalaikį poveikį sveikatai, įskaitant didesnį osteoporozės, kardiovaskulinės ligos ir depresijos riziką. Svarbu reguliariai pasitikrinti savo sveikatą ir laikytis sveikos gyvensenos, kad sumažintų šių ligų riziką.

Taigi, apibendrinant pasikartosime, kad menopauzė yra natūrali moterų kūno būsena, kuriai būdingi hormoniniai pokyčiai ir simptomai. Tačiau, laikantis sveikos gyvensenos ir gydytojo patarimų, moteris gali valdyti menopauzės simptomus ir išlaikyti gerą savijautą. Svarbu atkreipti dėmesį į savo kūno ir emocinę gerovę, atlikti reguliarų sveikatos tyrimus, laikytis sveikos mitybos, užsiimti fizinio aktyvumo ir raminančiomis veiklomis, ir kreiptis į gydytoją, jei reikia gydymo.

 


Akušerių-ginekologų gydytojų sąrašą rasite čia.

Klinikoje atliekamos paslaugos:

PRP injekcijos (ginekologinėms būklėms)

Lazerinė ginekologija

Genetinių tyrimų programa nėščiosioms

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu