Mitas ar tiesa: botulino toksino injekcijos naudojamos tik estetinėje medicinoje.
Botulino injekcijos daugiausiai naudojamos medicinoje, plačiausiai – cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams gydyti, po insulto pasireiškiantiems spazminiams simptomams palengvinti, taip
pat įvairioms raumenų distonijoms gydyti.

Mitas ar tiesa: botulino injekcijos yra brangios ir neprieinamos.
Injekcijos prieinamos visose geriausiose Lietuvos plastinės chirurgijos ir dermatologijos klinikose. Jų kaina priklauso nuo reikiamo botulino kiekio ir gydytojo darbo.

Mitas ar tiesa: botulino injekcija – chirurginė procedūra.
Procedūros metu pjūviai neatliekami, tai paprasta injekcija, atliekama su labai plona adatėle. Specialaus pasiruošimo, anestezijos ar atsigavimo šiai procedūrai nereikia. Visgi, botulino toksino injekcijas gali leisti tik kai kurių sričių gydytojai. Kosmetologai atlikti šios procedūros neturi teisės.

Mitas ar tiesa: botulino toksino poveikis yra amžinas.
Injekcijų poveikis vidutiniškai trunka apie 4–8 mėnesius. Taip yra todėl, kad botulinas tik laikinai blokuoja nervinių impulsų perdavimą į raumenis, jis atsinaujina natūraliu būdu, ir raumuo
pradeda veikti.

Mitas ar tiesa: botulino injekcijas atliekamos tik nuo 30 metų amžiaus.
Botulino injekcijoms nėra nustatytos amžiaus ribos. Vaikų cerebriniam paralyžiui gydyti jos naudojamos vaikams nuo dviejų metų amžiaus. Estetinė medicina dėl etinių priežasčių rekomenduoja pradėti injekcijas, sulaukus 18 metų amžiaus.

Mitas ar tiesa: botulino injekcijos yra skausmingos.
Botulino injekcijos nėra skausmingesnės už bet kurias kitas injekcijas, atliekamas plona adatėle, ir pacientai jas lygina su uodo įkandimu.

Mitas ar tiesa: botulino injekcijų poveikis matomas iš karto.
Botulino injekcijos poveikis yra laipsniškas ir individualus. Pirmasis poveikis juntamas jau kitą dieną, o didžiausias poveikis pasiekiamas maždaug per dvi savaites. Tai suteikia ir diskretiškumo, nes aplinkiniai mano, kad diena po dienos jūsų išvaizda paprasčiausiai gerėja.

Mitas ar tiesa: pacientui gali išsivystyti priklausomybė nuo botulino toksino injekcijų.
Įrodyta, kad šis preparatas nesukelia fiziologinės priklausomybės, o noras gerai atrodyti nėra priklausomas nuo injekcijų.

Mitas ar tiesa: botulino injekcijos veidą daro panašų į kaukę.
Kiekvienas žmogus turi skirtingą supratimą apie grožį, pavyzdžiui, 45 % moterų nori turėti visiškai lygią veido odą. Prieš atliekant injekciją jūs turite gydytojui tiksliai paaiškinti, ko būtent jūs
norite ir ko, jūsų nuomone, neturi matytis. Kaukės efektas gali atsirasti, jei pasirinkta netinkama botulino dozė, injekcijos vieta ar pokalbio su gydytoju metu nebuvo suderinti norai su galimybėmis. Todėl ši procedūra turėtų būti patikėta patyrusiam, kvalifikuotam specialistui. Naudojant botuliną raukšlelėms sumažinti, veikiamos atskiros raumenų dalys, o raumenys netampa nejudrūs.

ATMINKITE!

Siekiant sumažinti nepageidaujamų šalutinių poveikių tikimybę, reikia vengti neaiškios kilmės preparatų ir injekcijas atlikti pas gydytoją, kuris turi patirties ir kuriuo galima pasitikėti.

Gydytojai dermatoevenerologai, atliekantys botulino toksino injekcijas "BIOFIRST" klinikoje: https://bioklinika.lt/gydytojai/dermatovenerologas/

Botulino toksino injekcjų kainas rasite čia: https://bioklinika.lt/teikiamos-paslaugos/botulino-toksino-injekcijos/

Perteklinio prakaitavimo gydymas botulino toksinu: https://bioklinika.lt/teikiamos-paslaugos/perteklinio-prakaitavimo-hiperhidrozes-gydymas-botulino-toksino-injekcijomis/

Parengta pagal IPSEN | Innovation for patient care duomenis

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu