Grybelinė nagų infekcija yra gana dažnas susirgimas, kuris prasideda ant rankos ar kojos nago atsiradus baltai ar geltonai dėmei. Infekcijai plintant nagas palaipsniui praranda savo spalvą, suplonėja ir suskilinėja nagų galai. Dažniausiai pažeidžiami keli nagai.

Net jei infekcija atrodo minimali, nesukelia jokio diskomforto – nelaukite, kol nagų grybelis išplis – gydykite jį iš karto.

Kas yra grybelinė nagų infekcija?

Grybelinė nagų infekcija atsiranda tada, kai grybelis puola rankų nagus, kojų nagus ar odą po nagu. Infekcija galima užsikrėsti per mažus odos pažeidimus esančius aplink nagą arba per odą esančią po nagu. Jeigu nesiskundžiate sveikata, grybelinė nagų infekcija nesukels jokių papildomų sveikatos problemų, bet Jūsų nagai nebeatrodys estetiškai, jausite skausmą.

Grybelinė nagų infekcija gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų, jeigu sergate cukriniu diabetu arba turite silpną imuninę sistemą. Būtinai pasitarkite su gydytoju, kaip geriausia gydyti šią infekciją.

Kas sukelia grybelinę nagų infekciją? 

Mielės, pelėsiai ir įvairių rūšių grybai gali sukelti grybelinę nagų infekciją. Grybelis efektyviausiai plinta tamsiose, šiltose ir drėgnose vietose, būtent tokia aplinka yra ir mūsų avalynėje. Taip pat, užsikrėsti šia infekcija galima ir nuo kitų žmonių. Todėl reikėtų vengti vaikščioti basomis kojomis viešajame duše, baseine bei dalintis asmeniniais daiktais, tokiais kaip rankšluostis ar nagų žirklutės.

Kokie yra nagų grybelio infekcijos simptomai?

  • Nagas gali atrodyti sustorėjęs ir pakitusios spalvos – žalsvai geltonas.
  • Oda aplink pažeistą nagą gali parausti, patinti ir pleiskanoti.
  • Nagas gali pradėti trupėti, minkštėti ar net visai nukristi.
  • Negydoma infekcija tampa skausminga ir palaipsniui naikina nagą.
  • Dėl pažeistų kojų nagų, vaikščiojimas gali tapti skausmingas.

Negydant, infekcija gali sukelti nepataisomą žalą.

Kaip atliekamas nagų grybelio gydymas lazeriu?

Grybelinė nagų infekcija „Biofirst“ klinikoje gydoma į pagalbą pasitelkiant naujausias technologijas – „MeDioStar NeXT PRO“ lazerį. Tai patikimas ir efektyvus gydymo metodas, kurio metu grybelis sugeria lazerio skleidžiamą šviesą, paverčia ją karščiu ir žūva. Gali praeiti keletas mėnesių, kol pažeista nago dalis visiškai ataugs ir galėsite džiaugtis sveikas nagais. Rangų nagai paprastai nuauga per 6, kojų – per 12 mėnesių.

Kiek gydymo procedūrų gali prireikti?

Gydymo procedūrų skaičius lazeriu priklauso nuo nago pažeidimo. Dažniausiai nagų grybelio gydymas trunka 3 mėnesius. Atliekamos 3 procedūros kas 30 dienų. Jei nagai pažeisti stipriau, gali prireikti 4-5 ar daugiau gydymo procedūrų.

Kaip galima užkirsti kelią grybelinei nagų infekcijai?

Grybelinė nagų infekciją linkusi pasikartoti, todėl svarbu užkirti tam kelią.

  • Prieš einant miegoti švariai nusiplaukite pėdas ir jas visiškai nusausinkite.
  • Avėkite sandalus ir erdvius batus, kurie pagaminti iš medžiagų kurios leidžia pėdai kvėpuoti.
  • Dėvėkite kojines. Keiskite jas, jei pėdos suprakaituoja.
  • Nesidalinkite nagų žirklutėmis, kirpimo mašinėlėmis, kojinėmis, rankšluosčiais ar kitais asmeniniais daiktais.

Avėkite šlepetes drėgnose patalpose, pavyzdžiui persirengimo kambariuose, dušuose,  pirtyse, saunose ir kitose patalpose.

 

Sausio mėnesį taikome nuolaidą nagų grybelio gydymui lazeriu!

 

Daugiau informacijos apie nagų grybelio gydymą lazeriu rasite čia.

Nagų grybelio gydymo kainos.