Nagų lakavimas geliniu laku: 5 dažniausi faktai ir mitai

Amžiuje, kuomet skubėjimas ir darbų gausa yra nuolatiniai moterų palydovai, ne kiekviena veikli moteris turi pakankamai laiko pasirūpinti savo grožiu. Tvarkingai atrodančios rankos ir nepriekaištingas manikiūras šiandien, atrodo, ne tik moters pasididžiavimas, bet ir savaime suprantamas estetinis reikalavimas. Grožio specialistų dar visai neseniai pristatytas ilgalaikis gelinis lakavimas – tikras išsigelbėjimas moterims, neturinčioms pakankamai laiko rūpintis savo nagų ir rankų grožiu kiekvieną dieną. Ruošiantis atostogoms ar ypatingoms šventėms, kuomet netvarkingai atrodantis nagų lakas neturėtų gadinti nuotaikos, ilgai išliekantis lakas greitai tapo moterų favoritu.

Apie ilgalaikio gelinio nagų lakavimo mitus ir faktus mums pasakojo „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

1 FAKTAS. „Ultravioletinių spindulių lempa, sutvirtinanti ant nagų užteptą gelinį laką, yra pavojinga“.

Tiesa. Ultravioletiniai spinduliai skatina odos vėžio formavimąsi, nago plokštelė jų sulaiko šiek tiek daugiau nei oda, todėl odos vėžio, sukelto UV spindulių, pavojus nago srityje mažesnis nei odoje. Vis dėl to, jei Jūs sirgote ar sergate odos vėžiu, ar turite sergančiųjų šia liga giminaičių, šios procedūros geriau vengti.

2 FAKTAS. „Šalinti ir atstūminėti odeles prieš darant ilgalaikį gelinį lakavimą – nepatartina“.

Tiesa. To daryti iš tiesų nereikėtų, nes, šalinant odeles ar jas atstumiant, pažeidžiamas nago ir odos jungties vientisumas. Taip susidaro tinkamos sąlygos patekti infekcijai – jei po to mes užtepsime gelinį laką, šitaip galima paskatinti nago ar gilesnių aplinkinių audinių infekciją. Be to, per pažeistą odą gelis gali prasiskverbti gilyn, sukelti alergiją ar kitą odos reakciją.

3 FAKTAS. „Nuėmus gelinį laką nuo nago, neretai pastebime baltas dėmeles ant jo paviršiaus. Nereikėtų jaudintis – šios dėmelės nepavojingos“.

Tiesa. Baltos dėmės nago plokštelėje – tai leukonichija. Jos gali rodyti ir medžiagų apykaitos sutrikimus, tačiau, traumuojantys nagą veiksniai – gelinis lakas ir priauginami nagai – jas taip pat skatina atsirasti. Po kurio laiko nago plokštelė tiesiog nuauga ir baltos dėmės nago plokštelėje nesikartoja.

4 MITAS. „Pažeidus nago paviršių (jam tapus minkštu, pradėjus sluoksniuotis), nereikia pergyventi, nes nagas ataugs sveiku ir gražiu“.

Deja, taip būna ne visada, be to, nago ataugimas užtrunka ilgai – rankų nagai nuauga per maždaug 6 mėnesius, o kojų – tik per metus. Jei nagas sluoksniuojasi, tai gali būti ir infekcijos, ypač grybelinės, požymis. Suminkštėjęs nagas yra jautresnis aplinkos pokyčiams, dažniau traumuojasi, mažiau saugo nago guolį, todėl gali ir dėl menkos traumos, pavyzdžiui, nepatogios avalynės, susidaryti ponaginės kraujosrūvos.

5 MITAS. „Alergija geliniam lakui neegzituoja – jis vienareikšmiškai tinka visoms moterims“.

Nors praktikoje man to nėra tekę matyti, tačiau alerginė reakcija geliniam lakui tikrai galima. Taip pat gali būti kitos kilmės odos reakcija, ne alerginė, bet iritacinė (odos sudirginimas), kuris pasireiškia iš karto po procedūros. Šią reakciją skatina nagų odelių pažaida prieš gelinio lako procedūrą. Vis dėlto, dažniausiai gyd. dermatologo praktikoje pasitaiko atvejai, kai po gelinio lako procedūros prisideda grybelinė, ypač Candida grybelio, infekcija ar net bakterinė infekcija. Taip pat dažnai stebimas nago trupėjimas, leukonichija ir nago suminštėjimas po šios procedūros.

 

Gydytojo dermatologo paslaugų kainos

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu