Kamuoja gausus prakaitavimas (hiperhidrozė)?

Vasarą mes visi prakaituojame, ir tai yra normalus fiziologinis organizmo procesas arba termoreguliavimas. Gausus prakaitavimas gali būti fiziologinė ypatybė, kuri nekelia pavojaus gyvybei, tačiau gali kelti psichologinį diskomfortą ir bloginti gyvenimo kokybę. Nėra vienodų vertinimo kriterijų ir priemonių, kurios galėtų nustatyti, ar prakaitavimas yra normalus ar padidėjęs, tačiau hiperhidrozė laikoma liga tada, kai ji labai stipriai ir neigiamai veikia žmogaus gyvenimo kokybę.

Kokiame amžiuje gali atsirasti gausus prakaitavimas?

Stiprus prakaitavimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje.

Prakaitavimo gydymas: kokios galimybės?

Metodai yra įvairūs, ir kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamiausią. Vienas iš veiksmingiausių būdų – botulino injekcijos nuo prakaitavimo, kurios yra suleidžiamos į pažastis, po paciento oda. Botulinas blokuoja nervinius impulsus į prakaito liaukas, ir jos jau nebegali išskirti prakaito lašeliniu būdu. Vieną kartą sušvirkštus botulino, problemines sritis galima padaryti sausomis 6–8 mėnesius.

Injekcijos nuo prakaitavimo: kokio amžiaus žmonėms tikslinga ši procedūra?

Gausaus prakaitavimo gydymas botulinu tikslingas pacientams nuo nuo 18 metų amžiaus, tačiau botulino toksino injekcijoms nėra amžiaus apribojimų, jos naudojamos net ir vaikų neurologijoje.

Kokį ilgalaikį poveikį turi botulino injekcijos į pažastis?

Preparato poveikis juntamas 2–4 dieną po injekcijos (daugeliu atvejų – jau kitą dieną). Pacientai teigia, kad oda tampa pastebimai sausesnė. Komplikacijos ir šalutiniai poveikiai pasireiškia retai ir klinikiniu požiūriu yra nereikšmingi: 1–2 % pacientų stebimos mikrohematomos ir pasireiškiamas laikinas raumenų silpnumas riešuose (jei atliekama delnų hiperhidrozės korekcija). Injekcijos nuo prakaitavimo veiksmingos kiekvienam žmogui gali būti skirtingai - vieniems poveikio trukmė jausis ilgiau, o kitiems trumpiau, priklausomai nuo organizmo. Hiperhidrozės korekcijai paprastai reikia 1–2 injekcijų per metus.

Ar botulino injekcijos nuo prakaitavimo nekenkia žmogaus organizmui?

Prakaito liaukų blokavimas tam tikrose kūno vietose nekenkia, nes organizmas prakaitą iš organizmo išskiria per odą. Be to, ši procedūra yra greita, paprasta ir pernelyg didelis prakaitavimas sumažėja arba visiškai išnyksta 6–8 mėnesių laikotarpiui. Specialistai mano, kad šis metodas leidžia pasiekti ilgalaikį klinikinį poveikį be rimtų šalutinių poveikių ir komplikacijų. Botulino toksino injekcijos nuo prakaitavimo atliekamos gydytojų dermatologų. Visavertis poveikis jaučiamas po 3–4 dienų, o didžiausias poveikis matomas po dviejų savaičių.

Kada botulino injekcijų atlikti negalima?

Nėštumo metu, maitinant vaikelį krūtimi, taip pat tais atvejais, kai sergama infekcinėmis ir ūminėmis ligomis, pasireiškia neuroraumeniniai sutrikimai, hemofilija.

Gydytojai dermatoevenerologai, atliekantys botulino toksino injekcijas "BIOFIRST" klinikoje: https://bioklinika.lt/gydytojai/dermatovenerologas/

Perteklinio prakaitavimo gydymas botulino toksinu: https://bioklinika.lt/teikiamos-paslaugos/perteklinio-prakaitavimo-hiperhidrozes-gydymas-botulino-toksino-injekcijomis/

Parengta pagal IPSEN | Innovation for patient care duomenis

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu