Rėmuo – gan paplitęs skrandžio motorikos sutrikimas, kurio metu už krūtinkaulio arba viršutinėje pilvo dalyje atsiranda deginimo ar karščio pojūtis, tarsi viduje kilo gaisras. Rėmuo neturi amžiaus cenzo, su juo susiduria tiek visiškai maži vaikai, tiek garbaus amžiaus žmonės.  Jaunesni, aišku, su šiuo nemaloniu sutrikimu susiduria rečiau, o štai senjorams dažnai vaistai nuo rėmens tampa kasdieniniais palydovais.

Ar skrandžio skausmai būtina reiškia rėmenį?

Skrandžio skausmai gali būti labai skirtingi ir kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių, todėl nebūtinai reiškia rėmenį. Pavyzdžiui staigus, ūminis skrandžio skausmas, dažnai pasireiškia prie pankreatito, cholecistito ir dvylikapirštės žarnos opos.  Rėmuo yra lydimas deginančiu skausmu ir rūgščiu arba karčiu skoniu burnoje. Būtent tai yra pagrindiniai rėmens simptomai.

Ką daryti, kai graužia rėmuo?  

Graužia rėmuo? Suprantama, kad jausmas tikrai ne iš maloniausių. Vieniems jis pasireiškia lengvu diskomfortu, o kitiems kelia nepakeliamą skausmą, kuris verčia lipti sienomis. Gera žinia ta, kad išeitis yra. Jeigu žinote, kad Jums būdinga ši problema, pradėti reikėtų nuo prevencinių priemonių:

  • Nepersivalgyti – persivalgymo metu vyksta skrandžio ertmės tempimas ir stemplės sfinkterio susilpnėjimas.
  • Kovoti su antsvoriu, nes padidėjęs spaudimas pilvo ertmėje prisideda prie maisto refliukso.
  • Vengti alkoholio ir kofeino turinčių produktų, kurie sukelia nuolatinį stemplės sfinkterio atsipalaidavimą.
  • Nenešioti per mažų drabužių, kadangi jie sukelia intraabdominalinio slėgio padidėjimą.
  • Susilaikyti nuo fizinio aktyvumo po valgio, nes tai kelia spaudimą.

Jeigu besilaikant visų šitų rekomendacijų vis tiek jaučiate, jog negalavimas išlikorekomenduojame peržiūrėti savo kasdienį meniu. Jame neturėtų būti: šviežiai spaustų sulčių, citrusinių vaisių, rūgščių vaisių ir daržovių, kepto maisto, riebių pieno produktų, rūkytų dešrų, aštrių patiekalų, pusfabrikačių, saldumynų, mėtos, česnakų.

Pradėjote jaudintis, jog dabar negalėsite nieko valgyti? Netiesa, yra begalė produktų, kurie neturi įtakos rėmeniui, tad juos drąsiai galima valgyti. Rėmens negraužia toks maistas, kaip: košės pagamintos vandens pagrindu, petražolės, krapai, nesūrios sriubos su daržovėmis, beveik visos daržovės ir saldūs vaisiai, virta arba orkaitėje kepta neriebi žuvis bei mėsa, neriebi varškė, virti kiaušiniai, neriebus sūris be prieskonių, kisielius, želė ir zefyrai. Kaip matote, badauti tikrai neteks, o ir tarp išvardintų produktų, net išrankiausias sugebės atrasti savo favoritų.

Kokie vaistai nuo rėmens patys geriausi?

Vaistai nuo rėmens, kurie padeda geriausiai, tai preparatai, kurie neutralizuoja arba slopina druskos rūgšties gamybą skrandyje.

Būna ir taip, kad žmonės rėmens problemas bando spręsti liaudiškomis priemonėmis, tokiomis, kaip mėta arba medus, tačiau mėta ir saldumynai yra tarp produktų, kurie provokuoja rėmenį, todėl geriausias pagalbininkas yra vaistai nuo rėmens.

Su sveikata neverta juokauti ir eksperimentuoti, juk tai brangiausia, ką jūs turite. Bet kuriuo atveju, pajutus pirmus rėmens simptomus rekomenduojame ne pulti ieškoti patarimų populiarių socialinių tinklų grupėse ar klausti močiučių liaudiškų receptų, o kreiptis pas gydytoją. "BIOFIRST" klinikoje dėl rėmens konsultuoja profesianalūs gydytojai gastroenterologai. Gydytojas paskirs visus reikiamus tyrimus, kurie leis nustatyti tikslią diagnozę, o tada esant poreikiui parinks tinkamą gydymą. Svarbu paminėti, jog simptomų apraiškos nebūtinai reiškia rėmenį, kuris reikalauja gydymo. Suvalgius tam tikrų produktų, skrandžio deginimas bei rūgštus arba kartus skonis burnoje gali pasireikšti ir visiškai sveikam žmogui.

Apibendrinant, tai rėmens problemos gali kelti diskomfortą, tačiau su jomis galima gyventi pilnavertį gyvenimą, ypatingai besilaikant prevencinių priemonių ir pasirinkus tinkamą gydymą.