Sąnarių būklei kenkia mityba, judėjimo trūkumas ir net stresas
Konsultuoja Biofirst klinikos gydytojas chirurgas Alvidas Didžiulis
Pasak gydytojo chirurgo A. Didžiulio, jaunų žmonių kaulai ir sąnariai dabar prastesnės būklės nei vyresniosios kartos. Tai įtakoja stresas, užterštas oras, nevisavertė mityba, judėjimo trūkumas. Šitaip pasikeitus įpročiams, gyvenimo tempui, bėdų dėl stuburo, sąnarių problemų turi net ir vaikai. Dvidešimtmečiai neretai skundžiasi varginami didelių bėdų, nes sąnariai dėl pakitusio gyvenimo būdo dėvisi žaibišku greičiu.
Kokie dažniausi sąnarių nusidėvėjimo simptomai?
Sąnarių ligos prasideda nepastebimai, pažeidimai atsiranda pačiose silpniausiose organizmo vietose. Pirmieji simptomai, kurių reikėtų paisyti – rytinis sąstingis ir sąnarių traškėjimas. Tai yra pirmieji ženklai, rodantys, kad jie praranda elastingumą, sausėja ir tik laiko klausimas, kada visiškai nusidėvės. Kuo anksčiau žmogus, jaučiantis šiuos simptomus, kreipsis į gydytoją, tuo didesnė tikimybė, kad laikui bėgant jis išvengs invalido vėžimėlio.
Kokios yra pagrindinės sąnarių nusidėvėjimo priežastys?
Šiuolaikinis nejudrus gyvenimo būdas, darbas prie kompiuterio, nuolatinis stresas senėjimo procesus gerokai pagreitina. Visą organizmą neigiamai veikia antibiotikų vartojimas, maistas su daug cheminių priedų. Daugelis tikina, kad maitinasi sveikai, tačiau tai teigti labai sudėtinga, nes neaišku, kokios kokybės grūdas atkeliauja iki mūsų stalo. Įtakos turi ir patirtos traumos, antsvoris, paveldimumas. Nuo artrozės kenčia ir daugelis moterų senatvėje – sutrikusi skydliaukės veikla tiesiogiai atsiliepia sąnarių būklei. Sąnarių dėvėjimąsi galima sulėtinti vengiant drėgmės, šalčio, jūrinio klimato.
Sąnarių gydymui – vaistai ar operacija?
Nors artrozė dažniausiai gydoma tepalų, šildymų, fizioterapijos, mankštų ir masažų pagalba, o šios priemonės kurį laiką padeda, tačiau sąnarių skausmai anksčiau ar vėliau ir vėl prasideda. Dažniausiai viskas baigiasi tuo, kad sąnarys nusidėvi taip, kad jį reikia keisti. Tačiau čia nėra išeitis, nes vieno sąnario pakeitimas – tik vieno sąnario išgelbėjimas. Tačiau liga juk ne tik skaudančiame sąnaryje, o visuose. Tokiu atveju turi būti skiriamas kompleksinis viso organizmo gydymas, suderintas su mityba, gydomąja mankšta ir pritaikytas konkrečiam asmeniui, atsižvelgiant į bendrą būklę.
Kas yra homotoksikologinis gydymo būdas?
Homotoksikologija – mokslas apie tai, kaip homotoksinus – viską, kas žmogui kenkia – išvesti iš organizmo, naudojant homeopatinius preparatus. Pasak gydytojo A. Didžiulio, taikant biologinę mediciną galima išgydyti 60–70 proc. ligų.
Homotoksikologinio gydymo praktikoje – puikūs rezultatai
Pasak gydytojo A. Didžiulio, jo gydymo metodų esmė – visais būdais išvengti skalpelio. Gydytojo darbo praktikoje buvo atvejų, kuomet žmonės, jau pasiryžę kelio sąnario keitimo operacijai, gydytojo patariami išmėgina homotoksikologinį gydymo būdą. „Ne vienam pacientui, kuriam kremzlės jau buvo susidėvėjusios, ir liko vienintelė išeitis – operacija, maždaug po metų laiko homotoksikologinio gydymo kremzlės ataugo.