ALEX2 makrogardelės mišrių alergenų rinkinys 295

Tyrimas ALEX² makrogardelė – tai pats išsamiausias alergijų (specifinių IgE tyrimas) nustatymas iš kraujo. Tyrimo metu, iš kraujo mėginio nustatomas įsijautrinimas visiems kliniškai reikšmingiems alergenų šaltiniams ir alergenų komponentams. Kiekybiškai ištiriamas paciento jautrumas 295 alergenams (117-iems alergenų šaltiniams ir 178-iems alergenų komponentams) ir nustatomas bendras IgE. 

Ištyrimas ALEX2 makrogardele suteikia ne tik pilną atsakymą apie alergenų šaltinius, tačiau ir apie alergenų komponentus. Todėl bus maksimaliai išsiaiškintos gydymo imunoterapija galimybės. Svarbu paminėti ir tai, jog alergenų komponentų nustatymas taip pat svarbus vertinant kryžmines reakcijas. Dažnai pacientams, alergiškiems augalų žiedadulkėms, valgant maistą̨ (pvz. obuolį̨, riešutus, bulves), dėl kryžminių̨ reakcijų̨ pasireiškia alergija, vietiniai gleivinės simptomai - niežtinti burna ir tinimas.

Alergijos ALEX makrogardelės tyrimasKokiais atvejais šis tyrimas yra reikalingas?

Galimi alergijos simptomai, kuriems pasireiškiant rekomenduojamas tyrimas:

 • užsitęsęs nosies užburkimas;
 • užsitęsusi ar sezoninė sloga (rinitas);
 • nuolatinis čiaudulys;
 • akių niežėjimas, paraudimas, ašarojimas; kosulio, dusulio priepuoliai; švokštimas;
 • burnos gleivinės niežėjimas, patinimas valgant tam tikrą maistą;
 • odos bėrimai, dermatitas, egzema, dilgėlinė;
 • vaikams – neaiškios kilmės virškinamojo trakto sutrikimai;
 • buvusios sisteminės ir gyvybiškai pavojingos anafilaksinės reakcijos;
 • kai įtariama alergija maistui, augalų žiedadulkėms, namų dulkių erkėms, gyvūnams;
 • kai alergiją įtaria gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Kas sužinoma atlikus alergijos ALEX2  tyrimą?

Kokie alergenai jums gali sukelti sunkias reakcijas. Pvz., alergijos maistui atveju ALEX2 tyrimas padės atsakyti į svarbiausią klausimą – ar Jums būtina tam tikrus maisto produktus pašalinti iš mitybos, o gal galite saugiai vartoti juos termiškai apdorojus.

Tikruosius alergijos kaltininkus ir kryžmines reakcijas. Organizmo imuninės sistemos alerginį atsaką sukelia konkretus alergenas, pvz., beržo žiedadulkėje esantis alergeno komponentas. Taigi, beržo žiedadulkė yra alerginės reakcijos „kaltininkė“. Tačiau kitų augalų ar augalinio maisto baltymų dalelės savo sudėtimi yra labai panašios į minėtą beržo žiedadulkės komponentą. Todėl imuninė sistema sureaguoja į šias baltymų daleles ir Jums pasireiškia alergijos simptomai, nors iš tikrųjų esate alergiškas beržo žiedadulkei.

Gydymo galimybes. Alergijų sukelti simptomai ilgą laiką buvo tik slopinami įvairiais priešuždegiminiais vaistais. Šiuo metu alergija yra gydoma inovatyviu metodu, vadinamu alergenui specifine imunoterapija. Gydymas leidžia ne tik galutinai atsikratyti dabar kankinančių alergijos simptomų, bet ir užkirsti kelią ateityje išsivystyti reakcijoms į naujus alergenus. Tačiau kartais, nežinant kokiems alergenų komponentams pacientas yra įsijautrinęs, gydymas būna neveiksmingas. Atlikus tyrimą ALEX2 makrogardele, iš karto matomas išsamus paciento įsijautrinimas molekuliniams alergenų komponentams. Tai leidžia gydytojui drąsiai parinkti imunoterapinį gydymą tiems pacientams, kuriems jis bus tikrai veiksmingas.

Kokio išankstinio pasiruošimo reikia prieš alergijos tyrimą? Ar tyrimas yra skausmingas?

Tyrimui nėra reikalingas joks specialius pasiruošimas. Tyrimui yra paimamas kraujo mėginys, todėl nėra skausmingas.

Kaip jausiuosi po tyrimo?

Paprastai po atlikto tyrimo pacientai jaučiasi gerai, nėra komplikacijų, nes tyrimas atliekamas iš kraujo. 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
 • Alergijos ALEX² tyrimas

  240 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.