Gydytoja oftalmologė

Apatinių vokų blefarochalazės operacija „BIOFIRST“ klinikoje apima „maišelių“ po akimis, odos pertekliaus ir riebalinių išvaržų pašalinimą chirurginiu būdu. Operaciją atlieka gyd. oftalmologė, prof. dr. Rasa Liutkevičienė.

Konsultacijos metu gydytojas įvertina paciento sveikatos būklę, jo lūkesčius bei realias galimybes pagerinti apatinių akių vokų išvaizdą chirurginiu būdu. Suplanavus operaciją, paaiškinama, kaip jai pasiruošti. Apatinių vokų užkritimo šalinimo operacija yra atliekama vietinėje nejautroje.

SVARBU! 3 mėnesiai iki operacijos yra nerekomenduojama atlikti injekcijas kaktos ir veido aplink akis srityse.

Kaip atliekama apatinių vokų užkritimo šalinimo operacija?

Pirmiausiai yra pažymimos linijos, kur bus daromi pjūviai – t.y. tiesiai po apatinių blakstienų linija. Dezinfekavus operacijos lauką atliekamas vietinis nuskausminimas. Nuskausminimui naudojami anestetikai ir adrenalinas. Jis reikalingas tam, kad operacijos metu mažiau kraujuotų ir būtų mažesnės hematomos (mėlynės). Atlikus odos pjūvį, pašalinamos riebalinės paakių išvaržos bei odos perteklius (jei jis yra).

Po odos pertekliaus pašalinimo žaizda yra susiuvama ir dezinfekuojama. Užklijuojami specialūs pleistrai ir dedamas sterilus tvarstis, kurį rekomenduojama laikyti iki kitos dienos ryto. Operacijos klinikoje atliekamos su elektrochirurginiu prietaisu "MaXium® smart C" (Vokietija), pasižyminčiu itin aukšta kokybe, plonais pjūviais (mažesnio randėjimo tikimybė) ir puikia pjūvio srovės reguliavimo sistema (mažiau mėlynių, preciziška operacijos eiga).

Ar operacija yra skausminga?

Operacija yra atliekama vietinėje nejautroje. Kol bus įdurta adata ir suleidžiami vietiniai anestetikai, pacientas gali jausti nemalonų tempimą, „bitės įgėlimo“ jausmą. Šie pojūčiai praeina labai greitai ir operacijos metu skausmo pacientas nejaučia.

Kaip atrodo pooperacinis laikotarpis? 

Pacientas namo išleidžiamas tą pačią dieną, gydytojui paaiškinus priežiūros ypatumus ir rekomendacijas. 3 paras po operacijos rekomenduojama paakius šaldyti, siekiant sumažinti audinių patinimą ir mėlynes. Dėmesio: niekada nedėkite ledo (ar kito šalčio šaltinio) tiesiogiai ant odos! Būtina sudaryti švarų barjerą, kad nepatirtumėte audinių nušalimo. Pleistrų po akimis nuimti nerekomenduojama bent pirmąsias 4 paras. Apie tai po operacijos plačiau papasakos jus operavęs gydytojas.

Žaizdų gijimas tęsiasi apie 14 – 21 d.; tuo metu išimami operaciniai siūlai. Vidiniai siūlai ištirpsta patys, jų šalinti nereikia.

Ar po operacijos gali likti randai?

apatinių vokų užkritimo šalinimo operacijos rezultataiTikimybė, kad liks randai yra -  kaip ir po kiekvienos atliktos operacijos. Randėjimas labai priklauso nuo individualių organizmo savybių, todėl kiekvienas atvejis yra unikalus. Prieš atliekant operaciją pasikalbėkite apie tai su ją atliekančiu gydytoju. Pasakykite apie jau ankščiau turėtas operacijas ar traumas, po kurių galėjo likti/liko randai. Apžiūrėjęs gydytojas patikrins ir pakonsultuos apie galimus randus ir jų tolimesnį gydymą. Net ir esant randėjimui galima randus mažinti naudojant specialius tepaliukus, kurie padeda randui minkštėti ir jis tampa mažiau matomas. Kadangi šios operacijos pjūviai yra atliekami po blakstienų linija, jos gali pasitarnauti randelių maskavime.

Kokių problemų apatinių vokų užkritimo (blefarochalazės) šalinimo operacija panaikinti negali?

Apatinių vokų blefarochalazė nepanaikina „žąsų kojelių“ – raukšlių, esančių aplink akis. Taip pat – paakių odos spalvos. Ši operacija suteikia bendrą paakių būklės pagerėjimą – sumažina arba visai panaikina „maišelius“ po akimis, patempia paakių odą, suteikia „pailsėjusių“, gyvybingesnių akių jausmą.

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
  • Apatinių vokų užkritimo (blefarochalazės) šalinimo operacija

    1300 €
  • Gydytojo oftalmologo (prof. dr.) konsultacija prieš apatinių vokų užkritimo (blefarochalazės) šalinimo operaciją

    45 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.