Kontraceptinė spiralė – ką reikia žinoti?
Kontraceptinės spiralės, dar vadinamos intrauteriniais prietaisais (IUD), yra populiarios ilgalaikės kontracepcijos priemonės. Maža „T“ formos spiralė yra įterpiama į gimdą, todėl apsaugo nuo nėštumo nuo 3 iki 10 metų, priklausomai nuo naudojamos spiralės rūšies. Tai idealus pasirinkimas moterims, norinčioms veiksmingos ir ilgalaikės kontracepcijos priemonės, leisiančios mėgautis intymumu be papildomų rūpesčių. Kaip pasirinkti tinkamiausią kontracepciją padės ir patars mūsų klinikos specialistai.
Kokios yra kontraceptinės spiralės rūšys?
Egzistuoja dvi pagrindinės kontraceptinės spiralės rūšys: hormoninės spiralės ir nehormoninės (varinės) spiralės. Abi rūšys veiksmingai apsaugo nuo nėštumo Nehormoninės spiralės, kitaip žinomos kaip varinės spiralės, išskiria vario jonus, kurie keičia gimdos terpę ir trukdo spermatozoidams apvaisinti kiaušinėlį. Hormoninės spiralės, pav. Mirena išskiria levonorgestrelį, - hormoną, kuris sutirština gimdos kaklelio gleives ir mažina gimdos gleivinės išvešėjimą. Dėl to menstruacijos tampa lengvesnės, retesnės ir mažiau skausmingos
Ar kontraceptinė spiralė gali pakenkti vaisingumui?
Vaisingumas po gimdos spiralės pašalinimo atsistato iškart, todėl tai puikus pasirinkimas moterims, planuojančioms nėštumą ateityje. Spiralės rūšis ir dydis parenkami individualiai, atsižvelgiant į moters mėnesinių ciklą ir sveikatos būklę. Kontraceptines spirales gali naudoti bet kokio amžiaus lytiškai aktyvios moterys, net ir negimdžiusios. Spiralės yra saugios net ir maitinančioms kūdikį motinoms.
Kada geriausia įsidėti kontraceptinę spiralę?
Spiralę galima įterpti bet kuriuo mėnesinių ciklo metu, tačiau rekomenduojama tai daryti per pirmąsias 7 menstruacinio ciklo dienas. Dauguma moterų kontraceptinės spiralės įvedimo procedūrą toleruoja gerai, nors kai kurios gali jausti nedidelį skausmą ar galvos svaigulį, kuris greitai praeina. Procedūros metu galima naudoti vietinę nejautrą ar nuskausminamuosius vaistus.
Hormoninės spiralės dažnai mažina menstruacijų intensyvumą, daro jas retesnes ir mažiau skausmingas, tačiau pirmuosius kelis naudojimo mėnesius gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas ar tepliojimas krauju. Visgi prieš pasirenkant kontracepcijos būdą, būtina pasikonsultuoti su gydytoju akušeriu-ginekologu. Specialistas įvertins jūsų sveikatos būklę, mėnesinių ciklą ir asmeninius poreikius ir tik tuomet nustatys, kuris kontraceptinės spiralės tipas jums yra tinkamiausias.