Holterio monitoravimas – tai širdies ritmo tyrimas (elektrokardiogramos (EKG) registravimas) ir analizė paros laikotarpiu. Šis tyrimas svarbus ir labai informatyvus diagnozuojant galimus širdies ritmo, laidumo sutrikimus, ekstrasistoles paros bėgyje įprastinėmis sąlygomis. Atliekant Holterio monitoravimą galima įvertinti paciento širdies susitraukimų dažnį (ŠSD), t.y. koks buvo didžiausias ir koks mažiausias ŠSD, diagnozuoti širdies ritmo, laidumo sutrikimus.

Kodėl kai kuriems pacientams yra reikalingas vienos ar kelių parų nuolatinis širdies ritmo registravimas?

Dažnai tai yra vienintelė galimybė neinvaziniu būdu sužinoti apie ligonio širdies būklę. Kartais ritmo/laidimo sutrikimai trunka kelias sekundes ar kelias/kelioliką minučių, todėl nespėjama šių pokyčių dokumentuoti, o tai labai svarbu tikslios diagnozės nustatymui. Atliekant Holter monitoravimą, EKG registruojama 24 val (esant reikalui – galima ir 48-72 val.), tyrimo metu užrašoma apie 100 000 širdies ciklų, todėl sergantiesiems aritmija ir nejaučiantiems jokių simptomų šis tyrimas gali būti ypač naudingas.

Stebėsena Holterio monitoriumiKaip sužinoti ar man reikalinga stebėsena Holterio monitoriumi?

Į šį klausimą atsakys gydytojas kardiologas konsultacijos metu. „BIOFIRST“ klinikoje yra atliekami ir kiti kardiologiniai tyrimai (širdies echoskopija, veloergometrija, kraujospūdžio registravimas), todėl individualias tyrimų rekomendacijas geriausia yra patikėti gydytojui.

Kaip atliekama stebėsena Holterio monitoriumi?

Įvertinęs tyrimo reikalingumą, gydytojas širdies ritmo stebėseną paskirs vienai ar kelioms paroms. Pacientui ant krūtinės užklijuojami elektrodai, kurie plonais laidais yra sujungti su nedideliu aparatu. Su Holterio monitoriumi galima vaikščioti ir dirbti įprastinius darbus, neliečiant elektrodų ir nesimaudant duše/vonioje. Svarbu paminėti, kad intensyvesnės fizinės veiklos derėtų vengti, nes dėl prakaitavimo gali atsiklijuoti elektrodai ir tyrimas bus neinformatyvus. Miegant su Holterio monitoriumi kūno padėtis turėtų būti ant šono ar nugaros.

Kokie duomenys yra registruojami ir į ką atsižvelgiama juos analizuojant?

Tyrimo metu nustatoma kaip parą kinta ŠSD, ar rimiškai plaka širdis, ar yra „permušimų“ t.y. ekstrasistolių, ar nėra laidumo sutrikimų. Analizuojama, koks per parą buvo rečiausias pulsas (bradikardija) ir koks – dažniausias (tachikardija). Matoma, kaip širdies ritmas kinta kiekvieną minutę, valandą, dieną ir naktį.

Ar įrenginį reikės nusiimti pačiam?

Praėjus nustatytam laikui, pacientas grįžta pas gydytoją kardiologą ir Holterio monitorius yra nuimamas. Duomenys iš įrenginio yra perkeliami į kompiuterį, kuriame gydytojas analizuoja gautus duomenis. Esant pakitimams, paskiriamas gydymas arba pacientas nukreipiamas patikslinantiems tyrimams.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
  • Stebėsena Holterio monitoriumi (24 val.)

    75 €
  • Stebėsena Holterio monitoriumi (2-a para)

    45 €
  • Stebėsena Holterio monitoriumi (3-a para)

    45 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.
DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Kardiologo konsultacija 85 Eur (medicinos mokslų daktaro 98 Eur, docento, medicinos mokslų daktaro 169 Eur).