Užkritusių akių vokų pašalinimo (blefarochalazės) operacija – tai viršutinių akių vokų odos pertekliaus pašalinimo operacija. Užkritusių vokų pašalinimo operacijas klinikoje atlieka:

Šios operacijos atliekamos dėl 2 priežasčių:

 

 • Funkcinė –  jaučiamas diskomfortas, kadangi viršutinių vokų odos perteklius trukdo regėjimui, susiaurėja regėjimo laukas, dažniausiai labiau užstojamas lateralinis, t.y. išorinis akiplotis. Odos perteklius siekia ir dengia  blakstienas, esant pažengusiai stadijai, verčia jas į vidų, darosi sunku mirksėti. Rytais vokai būna užtinę, sunkiau atsimerkti, dėl didelių vokų odos pertekliaus gali formuotis papilomos, net gi gali prasidėti akių uždegimai ir infekcijos.
 • Estetinė - funkciniai sutrikimai nestebimi, nėra regėjimo funkcijos sutrikimo, tačiau pacientui nepatinka užkritę vokai ir jis nori pašalinti regėjimui netrukdančias perteklines odos klostes dėl estetinių priežasčių. Po operacijos pacientai jaučiasi jaunesni ir gražesni, labiau savimi pasitikintys, dėl to pagerėja gyvenimo kokybė.

  Užkritusių akių vokų šalinimo operacija - pjūvių linijos
  Pjūvių linijos
  Užkritusių akių vokų šalinimo operacija - siūlė
  Siūlė

Kaip atliekama užkritusių akių vokų pašalinimo operacija? 

Pirmiausiai yra pažymimos linijos ant akių viršutinių vokų, kur bus daromi pjūviai.

Pirmas pjūvis daromas ties apatine odos kloste, antras pjūvis daromas atsimerkus virš odos apie 2-3 milimetrus. Patikrinama odos pertekliaus klostė, kad atlikus procedūrą pacientas galėtų pilnai užsimerkti. Dezinfekavus operacijos lauką atliekamas vietinis nuskausminimas. 

Nuskausminimui naudojami anestetikai ir adrenalinas. Jis reikalingas tam, kad operacijos metu mažiau kraujuotų ir būtų mažesnės hematomos (mėlynės). Esant viršutinio voko riebalinėms išvaržoms, papildomai nuskausminus, atliekamas ir jų pašalinimas. Po odos pertekliaus pašalinimo žaizda yra susiuvama. Žaizda dezinfekuojama, sulašinami lašiukai į akis. Užklijuojami specialūs pleistrai ir dedamas sterilus tvarstis, kurį rekomenduojama laikyti iki kitos dienos ryto. Operacijos klinikoje atliekamos su elektrochirurginiu prietaisu "MaXium® smart C" (Vokietija), pasižyminčiu itin aukšta kokybe, plonais pjūviais (mažesnio randėjimo tikimybė) ir puikia pjūvio srovės reguliavimo sistema (mažiau mėlynių, preciziška operacijos eiga).

SVARBU! 3 mėnesiai iki operacijos yra nerekomenduojama atlikti injekcijas kaktos ir veido aplink akis srityse.

Ar procedūros yra skausmingos?

Darinių šalinimas chirurginiu būdu atliekamas vietinėje nejautroje, kai nuskausminamieji vaistai suleidžiami tik toje vietoje, kur bus šalinamas odos perteklius. Tai reiškia, kad operacijos metu pacientai skausmo nejaučia. Atliekant vietinį nuskausminimą, procedūros atlikimo vietoje galite jausti nemalonų tempimą, kuris jaučiamas, tarsi bitės įgėlimas, kol bus įdurta adata ir suleidžiami vietiniai anestetikai. 

Tai gali būti šiek tiek skausminga, tačiau kiekvieno skausmo barjeras yra individualus. Po operacijos toje vietoje bus jaučiamas tempimas ir atsiras hematomų, tačiau jos praeis po maždaug 2 savaičių.

Kaip elgtis po šios operacijos?

 • Nerekomenduojama gerti karštų gėrimų ar vartoti labai karštų maisto produktų, ribojama fizinė veikla – bent 1 mėnesį reikia susilaikyti nuo sporto, pramogų ir intensyvios namų ruošos.
 • Po operacijos rekomenduojama tą vietą šaldyti (aplink antakius, pjūvio vietoje ir šiek tiek žemiau) – kuo ilgiau ir kuo daugiau, kad būtų mažesnis tinimas ir mažiau hematomų. Priklausomai nuo kraujavimo intensyvumo rekomenduojama šaldyti nuo 1 iki 3 parų.
 • Rekomenduojama miegoti šiek tiek aukščiau – ant 2 pagalvių, bei nerekomenduojama gultis ant kairiojo ar dešinio šono, kadangi tas vokas, ant kurios pusės gulima gali sutinti.
 • Nuėmus tvarčius rekomenduojama lašinti drėkinančius, arba antibiotikų lašiukus. Jeigu viskas gražiai ir gerai gyja – siūlus galima šalinti po 7 dienų. Po to rekomenduojama tepti antibiotikų su hormonu tepalu tam, kad išvengti infekcijos ir suminkštinti randelius. Vėliau galima vartoti tepalus nuo randų.

Ar po operacijos gali likti randų?

Užkritusių akių vokų šalinimo operacija - siuvimo vieta

Tikimybė, kad liks randai yra -  kaip ir kiekvienos atliktos operacijos. Randėjimas labai priklauso nuo individualių organizmo savybių, todėl kiekvienas atvejis yra unikalus. Prieš atliekant operaciją pasikalbėkite apie tai su ją atliekančiu gydytoju. Pasakykite apie jau ankščiau turėtas operacijas ar traumas, po kurių galėjo likti/liko randai. Apžiūrėjęs gydytojas patikrins ir pakonsultuos apie galimus randus ir jų tolimesnį gydymą. Net ir esant randėjimui galima randus mažinti naudojant specialius tepaliukus, kurie padeda randui minkštėti ir jis tampa mažiau matomas.

 

 

 


Į dažniausiai užduodamus klausimus apie užkritusių akių vokų pašalinimo operaciją, atsako gyd. oftalmologė, med. m. dr., doc. Rasa Liutkevičienė:

 

 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
 • Vokų užkritimo (blefarochalazės) šalinimo operacija

  950 €
 • Vokų užkritimo (blefarochalazės) šalinimo operacija (atliekama prof. dr. Rasa Liutkevičienės)

  1200 €
 • Gydytojo oftalmologo konsultacija prieš operaciją

  55 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.
DĖMESIO! Konsultacija į procedūros kainą neįskaičiuota.
Gydytojo oftalmologo konsultacija prieš operaciją - 45 Eur