Kaip pasiruošti šlapimo tyrimams?

  1. Pagrindinis
  2. »
  3. Naujienos
  4. »
  5. Kaip pasiruošti šlapimo tyrimams?
Pasiruošimas šlapimo tyrimams_Biofirst

Pasiruošti šlapimo tyrimui yra svarbu, kad gautumėte tiksliausius rezultatus. Nors specifiniai pasiruošimo reikalavimai gali priklausyti nuo tyrimo tipo (pvz., bendras šlapimo tyrimas, bakteriologinis tyrimas, nėštumo testas ir kt.), dažniausiai rekomenduojama laikytis šių bendrų gairių:

Pasiruošimas prieš tyrimą

– Venkite alkoholio, kofeino ir aštrių prieskonių. Bent 24 valandas prieš tyrimą venkite alkoholio, kofeino, aštrių prieskonių ir per didelio druskos vartojimo. Šie faktoriai gali turėti įtakos šlapimo sudėčiai ir tyrimo rezultatams.
– Stenkitės nevartoti tam tikrų vaistų. Kai kurie vaistai gali paveikti šlapimo tyrimo rezultatus. Pasitarkite su gydytoju, ar reikia nutraukti vaistų vartojimą prieš tyrimą (pavyzdžiui, diuretikai, antibiotikai, vitaminas C).
– Stebėti išgeriamo vandens kiekį. Pasirūpinkite, kad išgertumėte pakankamai skysčių. Visgi per didelis vandens kiekis gali išplauti šlapimo koncentraciją ir pakeisti tyrimo rezultatus. Idealu yra gerti įprastą kiekį vandens, tačiau ne per mažai ir ne per daug.

Jeigu planuojate atlikti šlapimo tyrimą dėl lytiškai plintančių ligų (LPL) svarbu, kad mėginys būtų tinkamai surinktas. Čia yra kelios pagrindinės rekomendacijos:

– Venkite šlapintis prieš tyrimą: Nesišlapinkite mažiausiai 1–2 valandas prieš tyrimą. Tai padeda užtikrinti, kad mėginys būtų tinkamai koncentruotas.
– Vengti lytinių santykių. Patartina vengti lytinių santykių bent 24–48 valandas prieš tyrimą. Tai ypač svarbu, nes lytinių santykių metu gali būti išskiriamos bakterijos ar kiti patogenai, kurie gali sumažinti tyrimo tikslumą arba iškreipti rezultatus.
– Venkite naudoti tam tikrų higienos produktų. Nerekomenduojama naudoti dezinfekavimo priemonių, muilų, intymios higienos servetėlių, makšties žvakučių, purškalų ir kitų priemonių. Jie gali pakeisti šlapimo sudėtį arba užteršti mėginį.
– Nevartoti vaistų (jei reikia).Jei vartojate antibiotikus ar kitus vaistus, kurie gali paveikti tyrimo rezultatus, pasitarkite su gydytoju, ar reikėtų laikinai nutraukti jų vartojimą. Tai ypač svarbu, jei atliksite tyrimus dėl bakterijų (pvz., chlamidijų ar gonorėjos). Vaistai gali slopinti infekcijos simptomus ir sumažinti bakterijų kiekį šlapime.

Laikas atlikti šlapimo tyrimą


– Geriausias laikas imti mėginį: Dažniausiai šlapimo tyrimai atliekami ryte. Ryte surinktas šlapimas yra didžiausios koncentracijos, todėl lengviau aptikti įvairias medžiagas. Pvz., baltymus, cukrus ar kitus komponentus. Jei tyrimą reikia atlikti kitu metu, pasitarkite su gydytoju dėl kitų specifinių rekomendacijų.

Mėginio surinkimas


– Sterilus indas: naudoti specialiai šlapimo surinkimui skirtą indelį (pirktą vaistinėje). Svarbu, kad indas būtų švarus, neužterštas bakterijomis ar kitomis medžiagomis, kurios galėtų iškreipti tyrimo rezultatus.
– „Vidurinė dalis“. Dažniausiai, tyrimams yra reikalinga „vidurinė šlapimo dalis“. Tai reiškia, kad pirmoji ir paskutinė šlapimo dalis turi būti „išleista“ į tualetą. Tai padeda išvengti šlapimo užteršimo iš išorinių lytinių organų ir garantuoja tikslesnius rezultatus.

Ko vengti prieš tyrimą?


Nevalgykite tam tikrų maisto produktų. kai kurie maisto produktai gali pakeisti šlapimo spalvą ir kvapą, pavyzdžiui, burokėliai, morkos, kava, ar tam tikri vitaminai. Jei atliekate bendrą šlapimo tyrimą, 24–48 valandas prieš tyrimą venkite šių produktų.
Menstruacijos. Jei tyrimas atliekamas moterims ir tyrimo metu jos turi mėnesines, gali būti, kad tyrimo rezultatai bus iškreipti dėl šlapime pasitaikiusių kraujo dalelių. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju, ar galima atlikti tyrimą ar geriau atidėti.