Kaip pasiruošti pirmajam vizitui pas ginekologą: įsidėmėkite šiuos patarimus

  1. Pagrindinis
  2. »
  3. Naujienos
  4. »
  5. Ginekologija
  6. »
  7. Kaip pasiruošti pirmajam vizitui pas ginekologą:…
Pirmas vizitas pas ginekologą_Biofirst klinika

Pirmas vizitas pas gydytoją akušerį-ginekologą – svarbus žingsnis kiekvienos merginos gyvenime. Nors šis vizitas dažnai sukelia nerimą, jis turėtų būti atliktas ne vėliau kaip praėjus metams nuo pirmųjų menstruacijų pradžios. Plačiau apie pirmąjį kartą pas ginekologą, jo etapus ir eigą pasakoja „Biofirst“ klinikos gydytoja akušerė-ginekologė Rasa Kučinskaitė.

Pasak gydytojos, pirmas vizitas pas ginekologą – ne tik būtinas žingsnis, užtikrinantis sveiką reprodukcinę sistemą, bet ir puiki galimybė gauti profesionalių patarimų, kurie padės suvokti, kas yra ginekologinė sveikata, įskaitant ir lytinį švietimą.

Paaiškino, kaip pasiruošti vizitui

Pirmasis vizitas pas ginekologą rekomenduojamas merginoms, sulaukusioms 13–15 metų amžiaus, tačiau jei mėnesinės prasideda anksčiau, vizitą vertėtų atlikti maždaug po metų nuo jų pradžios, kad gydytojas galėtų įvertinti reprodukcinės sistemos vystymąsi, taip pat menstruacijų gausumą, skausmingumą, trukmę ir reguliarumą bei išsamiau supažindinti su tuo, kas vyksta moters organizme.

„Prieš pirmą kartą apsilankant pas ginekologą gali kilti įvairių klausimų, tačiau sužinojus keletą svarbių dalykų, jaudulį galima sumažinti.

Pirmiausia, vertėtų pasidomėti gydytoju, pas kurį ketinate eiti, pasiskaityti apie jo profesines domėjimosi sritis, taip pat pasikalbėti su mama, vyresne sese ar kitu suaugusiu žmogumi, kuriuo pasitikite, ir pasiteirauti apie tai, kas vyksta vizito metu“, – pataria akušerė-ginekologė.

Prieš vizitą nenaudokite šių priemonių

Gydytoja sako, kad pirma apžiūra tiksliausia būna ne mėnesinių metu. Tinkamiausias laikas – 10-20 ciklo dienomis, po mėnesinių pabaigos praėjus savaitei.

„Prieš apsilankymą pas specialistą nenaudokite jokių specialių prausiklių, gelių, makšties žvakučių, lubrikantų ar kitų priemonių, nes tai gali paveikti natūralią makšties pH ir apsunkinti tyrimus.

Iki vizito likus 48 valandoms rekomenduojama vengti lytinių santykių.

Kitas aktualus klausimas – plaukelių šalinimas nuo lytinių organų. To daryti tikrai nereikia. Prieš vizitą pakanka apsiprausti šiltu vandeniu“, – pataria gydytoja Rasa Kučinskaitė.

Į kabinetą – su apgalvotais klausimais

Prieš vizitą, kad nepamirštumėte jums aktualių klausimų, verta juos užsirašyti, jog viską išsamiai galėtumėte aptarti su gydytoju: „Tai gali būti klausimai apie menstruacinį ciklą, kontracepciją ir pan.

Be to, naudinga su savimi atsinešti menstruacinio ciklo kalendorių arba naudoti tam skirtą programėlę, kad gydytojas galėtų tiksliau įvertinti jūsų ciklo ypatybes.“

Įvardijo galimus apžiūros būdus

Klinikos gydytoja R. Kučinskaitė pasakoja, kad daugelis merginų klausia, kokiais metodais yra atliekama pirmoji ginekologinė apžiūra, ypač, jeigu mergina nėra turėjusi lytinių santykių.

Tokiu atveju apžiūra atliekama naudojant pilvinį daviklį, kuomet echoskopuojami vidiniai lytiniai organai per pilvo sieną ir yra įvertinama gimda, jos dydis, netaisyklingumas, kiaušidės ir kiti parametrai, svarbūs merginos reprodukcinei sveikatai.

Siekiant užtikrinti kuo aiškesnį vaizdą, į vizitą patariama atvykti su pilna arba apypilne šlapimo pūsle. Tokiu būdu yra matomas tikslesnis organų vaizdas.

Jei mergina yra turėjusi lytinių santykių, apžiūra atliekama naudojant vaginalinį daviklį, echoskopija atliekama per makštį.

Šiuo atveju svarbu, kad mergina prieš vizitą nueitų į tualetą, nes apžiūrą atliekant tuščia šlapimo pūsle matomas kokybiškesnis vaizdas.