RachitasRachitas - tai kaulų mineralizacijos ar kalcifikacijos sutrikimas, atsirandantis dėl vitamino D ar (ir) kalcio/fosfatų apykaitos sutrikimo ir sukeliantis kaulų lūžius ar deformacijas.

Rachitą dažniausiai lemia vitamino D trūkumas organizme, kuris atsiranda dėl:

  • nepakankamo vitamino D kiekio, gaunamo su maistu;
  • dėl padidėjusio vitamino D poreikio (kai kūdikis aktyviai auga);
  • dėl sumažėjusio vitamino D pasisavinimo žarnyne;
  • dėl sutrikusios vitamino D ir jo aktyviųjų formų sintezės organizme.

Kaip tai pasireiškia?

Daugeliui vaikų, kuriems išsivysto rachitas ankstyvoje vaikystėje, progresuoja kojų deformacijos. Vaikai, kuriems rachitas išsivysto pirmaisiais gyvenimo metais, pradeda vaikščioti vėliau (>18 mėn.), Vyresni vaikai gali skųstis kaulų skausmu, jiems lengvai lūžta kaulai, krenta svoris, gali būti sumažėjęs ir žemas ūgis dėl progresuojančių kojų deformacijų. Kūdikiams, sergantiems rachitu taip pat gali išsivystyti traukuliai dėl hipokalcemijos ir gyvybei pavojingos kardiomiopatijos. Kiti rachito požymiai yra riešų, kelių ir kulkšnių patinimas, iškili kakta, suminkštėję pakaušio srities kaukolės kaulai, vėlyvas momenėlio užsivėrimas, raumenų silpnumas, stuburo deformacijos, taip pat vėliau dygsta dantys, sutrinka emalio raida, būdinga osteopenija.

Kaip tai gydoma?

Rachitas paprastai gydomas ergokalciferoliu (vitaminu D2) arba cholekalciferoliu (vitaminu D3). Pasirinktas preparatas skiriamas kasdien keletą savaičių. Vitaminas D dozuojamas atsižvelgiant ne į amžių, o į rachito eigą, sunkumo laipsnį, metų laiką, gyvenimo sąlygas. Gydymas tuo veiksmingesnis, kuo ankstyvesnis.

Rachito profilaktiką reikia pradėti dar prieš gimimą. Pirmaisiais ir antraisiais gyvenimo metais rachito profilaktika būtina kiekvienam. Ji ypač reikalinga gimusiam vėlyvą rudenį ar žiemą, dirbtinai maitinamam, neišnešiotam kūdikiui, taip pat dvyniams. 

BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs šeimos gydytojai, kurie pakonsultuos ir padės išspręsti problemas kilusias dėl rachito, paskirs tinkamą profilaktiką ar gydymą.


Šeimos gydytojų sąrašą rasite čia.


Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:

Unikali organizmo ištyrimo sistema su „Global Diagnostics“

Maisto netoleravimo testas

 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23