Ginekologinis ultragarsinis tyrimas – pagrindinis tyrimo metodas, kuris padeda diagnozuoti ginekologines ligas ar jas atmesti. Tai gimdos ir kiaušidžių įvertinimas ultragarsu, atliekamas vaginaliniu davikliu.
Kada rekomenduojama atlikti echoskopiją?
Gimdos echoskopija taikoma, kai moteris skundžiasi pilvo skausmu, neaiškios kilmės kraujavimu, įtarus auglį, lytinių organų anomalijas, nėštumo metu arba planuojant nėštumą, taip pat profilaktiškai. Šis tyrimo metodas parodo audinių tankį, struktūrą, padėtį, galima pamatyti svetimkūnius, cistas, navikus ir kitas patologijas.
Gimdos echoskopiją rekomenduojama taikyti moterims, vartojančioms arba planuojančioms pradėti vartoti hormonus – pakaitinę hormonų terapiją, geriamąsias kombinuotąsias kontraceptines tabletes ir panašiai, norint įvertinti gimdos gleivinę, nes hormonai didina riziką susirgti gimdos gleivinės ligomis.
Kaip atliekamas tyrimas?
Prieš tyrimą moteriai paprastai nereikia specialaus pasiruošimo (nėra reikalinga, kad pacientė atvyktų pilna šlapimo pūsle). Paprastai tyrimas atliekamas nėštumo metu ar ginekologinių problemų nustatymui.
Tyrimo metu pacientė prašoma atsisėsti į ginekologinę kėdę, išskleisti kojas ir atsipalaiduoti, gydytojas akušeris-ginekologas švelniai įveda vaginalinį daviklį (mažą, specialiai tam skirtą jutiklį) į makštį. Tyrimo metu daviklis siunčia aukšto dažnio garso bangas, kurios atsispindi nuo vidaus struktūrų ir sukuria vaizdą ekrane. Tyrimas trunka apie 10-15 minučių, priklausomai nuo tiriamo objekto ir problemos.