Kas yra hiperhidrozė?

Paprastai prakaitavimas – tai natūralus žmogaus organizmo procesas, reguliuojantis mūsų odos temperatūrą. Tačiau tie, kas susiduria su hiperhidroze (pertekliniu prakaitavimu) žino, kiek daug nepatogumų sukelia ši būklė. Dažnas poreikis keisti drabužius, nemalonus kvapas bei menkai veiksmingi terapijos metodai vargina pacientą, todėl tikėtina, kad ilgainiui jam susiformuoja socialinės atskirties, nerimo ir bendro nepasitenkinimo gyvenimo kokybe, jausmai. Išskiriamos dvi pagrindinės perteklinio prakaitavimo rūšys:

 1. Pirminė hiperhidrozė. Tai genetiškai paveldėtas, gausus pažastų, delnų bei kojų prakaitavimas, pasireiškiantis tiek dienos, tiek nakties metu.
 2. Antrinė hiperhidrozė. Nuo pirmosios rūšies ji skiriasi tuo, kad yra įgyjama gyvenimo eigoje, dėl įvairių išorinių faktorių: stuburo traumos, nesaikingas alkoholio vartojimas, diabetas, nėštumas, nutukimas, piktybiniai navikai, Parkinsono liga, infekcijos (ŽIV, tuberkuliozė, maliarija) ir kt.

Kaip galima veiksmingai išspręsti šią problemą?

Kadangi hiperhidrozės išgydyti neįmanoma, nemažai pacientų renkasi vietines priemones, teršiančias organizmą. Pvz.: antiperspirantus. Deja, daugybė antiperspirantų turi metalų druskų, daugiausia aliuminio chlorido, kurios užkemša prakaito laikų kanalėlius epidermyje, todėl vystosi liaukų ląstelių atrofija ir vakuolizacija. Dar vienas šio metodo minusas – trumpalaikis efektas. Chirurginis prakaitavimo stabdymo metodas (riebalų nusiurbimas, prakaito liaukų pašalinimas) tinka tik pažastims. Šio metodo trūkumai: randai, galima alopecija ir hiperpigmentacija, po operacijos gali varginti kraujosruvos, patinimas ir skausmas. Gera žinia yra ta, kad šiandien hiperhidrozę galima veiksmingai pažaboti botulino toksino injekcijų pagalba. Tai naujas (pirmą kartą Lietuvoje panaudotas 2004 m.) ir pažangus metodas, tinkantis pagrindinėms kūno sritims bei visiems būklės sunkumo laipsniams.

Kas yra botulino toksinas ir kaip jis naudojamas prakaitavimo gydymui?

Botulinas – bekvapė, beskonė ir bespalvė medžiaga, kurios išgryninta forma yra naudojama hiperaktyvių raumenų paralyžiui sukelti. Jis leidžiamas tiesiai į hiperhidrozės pažeistas vietas, t.y. į odą pažastų, pėdų ar delnų odą. Gydytojas dermatovenerologas taškeliais pažymi injekcijų sritis ir pamažu suleidžia botuliną. Sumažėjęs prakaitavimas pastebimas jau po 3-5 dienų, o pilnas efektas pasijunta maždaug po dviejų savaičių. Kiekvieno žmogaus organizmas ir jo būklė yra individualūs, todėl kiek laiko truks šio metodo efektas, pasakyti sunku. Tačiau paprastai sakoma, kad perteklinis prakaitavimas išnyksta nuo 4 iki net 17 mėnesių. Įvertinus įvairių gydymo metodų kainos ir naudos bei rizikos santykį, bene veiksmingiausias ir saugiausias būdas hiperhidrozei (net ir sunkiai) gydyti yra botulino toksino injekcijos.

Ar skausmingas šis metodas?

Ir taip, ir ne. Be pagalbinės anelgezijos, pvz.: delnų ar padų prakaitavimo gydymas būtų labai skausmingas. Šių sričių nuskausminimui yra pasitelkiama lengva narkozė, tuo tarpu pažastų sričiai pakanka tik tepamo nuskausminamojo (vietinio anestetiko). Todėl, kas kartą yra pasitelkiamos nuskausminimo priemonės, pagal paciento situaciją ir jo poreikius.

Kada botulino injekcijų atlikti negalima?

Papildomų išimčių nėra. Botulino toksino injekcijos nėra leidžiamos vaikams, nėščiosioms bei alergiją botulinui turintiems asmenims.

 • Pažastų srities hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo) gydymas botulino toksinu

  390 €
 • Delnų padidėjusio prakaitavimo gydymas botulino toksinu (su anestezija). Kaina nuo:

  700 €
 • Padų padidėjusio prakaitavimo gydymas botulino toksinu (su anestezija). Kaina nuo:

  800 €
 • Nuskausminimas prieš injekcinę ar lazerinę procedūrą

  12 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.